Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hardware (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Tania nawigacja GPS (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8757)

bartim 26.03.2011 20:42

2 Załącznik(ów)
Musze sie przyznać do pewnej niedoskonałości metody którą zastosowałem do uszczelnienia Mio. Tydzień po wodowaniu w dzbanku urządzenie zamiast wyświetlać co powinno pokazało szary ekran z przebłyskującymi jasnymi pionowymi paskami, raz na jakiś czas pokazał się na ułamek sekundy prawie normalny obraz, wniosek jeden - zawarcie na taśmie podłączeniowej ekranu. Śrubokręt w łapy, szybka reanimacja i diagnoza potwierdzona, w środku sporo wilgoci.

- przyczyna: woda dostała się pod nierówno położonym silikonem na włączniku. Zakładałem że sprężynująca blaszka na tyle mocno dociśnie przesuwany włącznik z warstwą uszczelnienia, że woda nie przedostanie sie tamtędy - założenie było błędne.

Po 2 godzinach na kaloryferze objawy ustały, dokupiłem kolejną porcje silikonu i tym razem nałożyłem go tak aby oddzielić włącznik od reszty elektroniki 'ścianką' z obu stron płytki drukowanej.
Załącznik 19564
Załącznik 19565

Test w dzbanku wkrótce :)

Lepi 26.03.2011 21:04

Przykręć ją wiesz do czego i zacznij testy praktyczne. Dzbanek to nie wszystko. I chyba nie często będzie cała pod wodą.

Sławekk 26.03.2011 22:16

1 Załącznik(ów)
kilka osób zamyka takie GPS w pudełkach wędkarskich - podobnych do tego z foto .

Vocatio 31.03.2011 11:21

Cytat:

Napisał bartim (Post 165702)
Po tych czynnościach zostało mi odblokowanie urządzenia i uruchomienie na nim oprogramowania GarminXT. Software do map garmina jest darmowy można go pobrać także ze strony producenta.

Bartim nie miałeś problemu z uruchomieniem się GarminaXT? niby zainstalowałem poprawnie a nie startuje ....

rob 01.04.2011 14:19

Potrzeba mi alternatywnego uchwytu do Larka (na 4 bolce) na przyssawce. Cała alternatywność ma polegać na "prostocie" - prędkościomierz i tak mi nie działa więc mam kawał szybki do przyssania ;) Oryginał ma "góro-zgięcie" :) coby zniwelować krzywiznę szyby w samochodzie a mnie trza prostego i w miarę krótkiego. Na alledrogo sporo tego ale nie mam ochoty zamawiać pięćdziesięciu coby wybrać jeden pasujący - ma ktoś jakiś pomysł albo coś takiego na zbyciu?

fxrider 01.04.2011 14:47

Raczej bym nie kombinował ze ssawką na moto - te wibrują bardziej niż samochody i (z praktyki) po najdalej kilku dniach lubią sobie odpaść - łapanie odbiornika przy 100km/h to średnia frajda, chyba, że ktoś lubi adrenalinkę (jak na razie 2:0 dla mnie ;) ).

Cytat:

Napisał Vocatio (Post 169228)
Bartim nie miałeś problemu z uruchomieniem się GarminaXT? niby zainstalowałem poprawnie a nie startuje ....

Jeśli masz PNA (czyli navi, odblokowaną, a nie typowego palmtopa PPC) to one mają okrojone systemy i często trzeba dogrywać biblioteki lub szukać specjalnych wersji programu. Poszukaj w necie pod hasłem "MobileXT PNA" + ew. (do wyboru) "download/zip/rar/chomikuj". Ew. podeślij mi na PW maila to podrzucę Ci wersję, którą kiedyś udało mi się na takich odpalic.

pzdr, Adam

rob 01.04.2011 16:26

No to mnie nie zniechęciłeś :) Będę toto demontował praktycznie codziennie więc się nie stresuję... Ponawiam pytanie.

fxrider 01.04.2011 17:15

Cytat:

Napisał fxrider (Post 169608)
najdalej kilku dniach


ale jak przetestujesz to podziel się po sezonie wrażeniami ;)

bartim 01.04.2011 18:45

Cytat:

Napisał Vocatio (Post 169228)
Bartim nie miałeś problemu z uruchomieniem się GarminaXT? niby zainstalowałem poprawnie a nie startuje ....

Nie, nie miałem, wersja która u mnie zadziałała pochodzi stąd, hasło to garmin albo garminxt już dokładnie nie pamiętam. Wgrałem na karte i uruchamiałem plikiem \RunGMXT\Garmin.exe, to istotne.

Kisiel 01.04.2011 20:53

Witam,

Ja dopóki nie miałem przykręcanego uchwytu, woziłem navi na przyssawce do wewnętrznej strony szyby owiewki. Nic nie odpadło, ale nie było hardcorowego offa, choć szutry i dziury owszem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.