Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Imprezy forum AT i zloty ogólne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Alkomat (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17114)

Dzieju 08.03.2013 20:41

Alkomat
 
Alkomat został jak wiadomo zakupiony i można go już wykorzystywać do celów forumowych.

Z uwagi na koszt zakupu jak i obowiązkowych gwarancyjnych przeglądów przez pierwsze 2 lata została podjęta decyzja o odpłatnym wypożyczaniu go na forumowe zloty czy inne zorganizowane imprezy.
Koszt wypożyczenia to 150zł bez limitu dmuchających.
Odpowiedzialnym będzie ktoś z organizatorów danego np zlotu.
Z wysyłanym alkomatem będzie załączona instrukcja użytkowania której przestrzeganie pozwoli na długą i bezawaryjną eksploatację.

Organizator chcący wypożyczyć alkomat zgłasza się poprzez PW gdzie zostaną ustalone szczegóły operacji.

Dzieju 30.07.2013 18:47

Załączam regulację cenową ustaloną w innym temacie aby wszystko co dotyczy eksploatacji alkomatu było w jednym miejscu.

Kalkulacja 150zł była robiona pod normalne zloty z ilością uczestników ok 100 lub więcej.
Nie liczone jest to że niektóre osoby dmuchają po 3-4 razy a to może dać na dużym zlocie 300-400 dmuchnięć.

W przypadku mniejszych spotkań można podregulować opłaty.
może np:
-zloty 100+ - 150zł
-zloty mniejsze 50-100 osób - 100zł
-spotkania do 50 osób - 50zł

Opłaty mają nie tylko pokrywać koszty eksploatacji ale też dokonać po jakimś czasie zwrotu inwestycji ( 1500zł) oraz pokryć koszt ewentualnego ponownego zakupu w przypadku np zniszczenia obecnego urządzenia lub zużycia co kiedyś tam nastąpi.
Oczywiście osoba wypożyczająca odpowiada za stan i prawidłową eksploatację.

Dzieju 28.07.2014 10:15

Najbliższa rezerwacja to 29-31.08.
W terminie ok 12-22.08 nastąpi okresowa kalibracja w serwisie.

Dzieju 12.03.2019 08:24

W kwestii przypomnienia.
Alkomat nadal jest i ciągle działa.
Zasady wypożyczenia jak i odpowiedzialność wypożyczającego bez zmian.

Dzieju 29.05.2019 09:26

Na ostatnich dwóch zlotach były osoby które miały wątpliwości co do wskazań alkomatu.
Nie wiem jaką aparatura pomiarową się posługiwały , jak by co poproszę o wydruk.
W związku z tym oddając alkomat do okresowego przeglądu/legalizacji ostatnie dwa razy wspomniałem o fakcie kwestionowania wskazań przez klientów dmuchających.
Tak poprzednio jak i wczoraj odbierając sprzęt poinformowano mnie , załączając zaświadczenie z pomiarów, że alkomat jest sprawny i wskazuje prawidłowo.

matjas 29.05.2019 09:29

Czyli byli po prostu naj... nietrzeźwi. Wątpliwości nie dziwią :D
Ja miałem parę razy w drugą mańkę - pała pokazała, żeby jechać ale nie za bardzo się nadawałem do jazdy ale to akurat nie wina alkomatu tylko wieku.

Dzieju 23.08.2019 10:55

Oddałem alkomat do przeglądu pod kątem wątpliwości wskazań na ostatnich zlotach.
Przy mnie podłączano pod rożne stężenia i faktycznie zdarzył się błąd.
Krótko mówiąc serwisantka która go rozbierała stwierdziła że do przewodów czujników dostała się ślina która mogła/powodowała błędne odczyty.
Na szczęście nie dostała się na czujnik który mógł się uszkodzić.
Podsumowując to nie urządzenie było winne tylko eksploatacja.

Przygotuję instrukcję obsługi i pomiarów dla wypożyczających którą będę przekazywał z urządzeniem.

Główne zalecenia z instrukcji obsługi:
- Uważaj , aby podczas wdmuchiwania powietrza ślina nie dostała się do urządzenia.
- Podczas testu nie blokuj wylotu powietrza.
- Odległość od ust 2.5cm.
- Pierwsze 2-3 pomiary po dłuższej przerwie mogą być nie dokładne.
- Nie dokonywać pomiarów bezpośrednio po spożyciu i paleniu , odczekać minimum 20 minut.
- Chronić czujnik przed wilgocią i cieczami.
- Chronić przed niskimi i wysokimi temperaturami.
- Trzymać z dala od anten tel komórkowych lub nadajników.
- Nie rozpoczynać pomiaru póki tester nie będzie gotów ( lewa zielona kontrolka)

Wyniki pomiarów - prawa kontrolka:
- zielona - poniżej 0,05mg/l ..... do 0.1g/l
- żółta - 0.06-0,1mg/l ..... do 0.2g/l
- czerwona powyżej 1,1mg/l.... powyżej 0.2g/l - wykroczenie
pow 0.5g/l - przestępstwo
Migające dwie czerwone z przejściem na żółte z sygnałem dźwiękowym - niewłaściwa próbka - powtórzyć pomiar.

W tej chwili odebrany z serwisu alkomat jest sprawny i poprawnie wskazuje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.