Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Jaka Kurtka ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6838)

Pastor 25.06.2010 13:45

Własnie o tym gadam gópku :D - buchneli mi całkiem przyzwoitą zewnętrzną kurtałę co to się nawet podrzeć nie chciała, a zostawili tą gówienną membrane z foliotexu i podpinkę ze ścierki do garów. Jakby kto chciał to oddam za darmochę oraz gratis i za friko.
LUUUóóóUDZIE!! FRANEK KŁAAAMIEEE!!!! :) :D :)
Yhyhyhy :D
:hello:

wieczny 25.06.2010 13:53

Ja membranę bym chciał :). O ile dobrze wszyta ;).

Olek 25.06.2010 14:03

Noo i dupa, okazało się że moja cudowna HG z goretexem puszcza wodę ;///
Echh, zdaje się że po prostu jest stara i tyle, z tego co się orientuję to stare membry puszczają po prostu..
Jakie polecicie impregnaty do cordury ;//?

miroslaw123 25.06.2010 14:17

cała epopeja o impregnacji kurtki
impregnacja
Ja używam firmy Nikwax

jaro5000 25.06.2010 14:42

Cytat:

Napisał KML (Post 121091)
Dzisiaj macałem Modekę Discovery s...jakiego typu jest membrana w tym modelu

Ja mam takową kurtałę właśnie.
Faktycznie jeżdżę TA, może z powodu mniejszej prędkości :haha2: nie mam większych zastrzeżeń. Membrana to Reisa i tak jak pisałem: w jakimś tam deszczu nie puszcza, wiater też nieźle stopuje. Ja jej (membrany) osobiście rzadko używam, głw jeżdżę z wypiętymi wszystkimi warstwami.
Dla mnie kurtka ta ma jedną wadę: trochę przyciężka. A reszta spoko, ale jak pisałem, ja mało wymagający jestem. Dla mnie to nie koniec świata jak mi pod kołnierz dmuchnie.

Pozdrawiam
Jaro

podos 25.06.2010 15:35

Modeka Discovery bardzo fajna. Mozna wypiąć membranę i miec prawie letnią kurtkę. Fajne kolory, ładnie uszyta. Jak bym nie miał kasy na Rukkę to bym łyknął to. Reissa nie jest tragiczna.

Kuler 25.06.2010 21:11

A ja zakupiłem sobie ostatnio kurteczkę RetBike`a - model ATV, takie jasne moro. Jak na kilka jazd które odbyłem to nie mam na co narzekać. Fakt że wcześniej jeździłem w zwykłej kurtce i polarze :) Fajne jest to że jest wygodna, w końcu stworzona do ofika. A i na krótkich trasach nie trzepocze. Cena 350zl - "promocyjna" bo rozmiar 3XL :)

Pastor 26.06.2010 08:56

Cytat:

Napisał wieczny (Post 121216)
Ja membranę bym chciał :). O ile dobrze wszyta ;).

Znaczy sie mam wysłać? Jak Ci rozmiar M pasi to zapodaj jakiś a-dres pliz.
Ino nie wiem czy jest dobrze wszyta. Ja wogóle nie wiem jak to jest "dobrze" bo membranexy jednowarstwowe to po prostu zajebiście gęste sitka, o oczkach dużżżo mniejszych od kropelki wody ale większych od cząstki pary wodnej. A sitko jak to sitko - w obie mańki takie same. Zresztą było to juz gdzieś rozkminiane na forómie.
Over
:hello:

rumpel 26.06.2010 10:14

Panowie jesli chcecie sprawdzic membrane w którą ma być stronę to przyłożyć membrane do ust i mocno dmuchnąć, ta strona która lepiej przepuszcza powinna być wewnątrz. Nie wiem jak to zadziała z membranami "no name" ale z Gore to dziala.

KML 26.06.2010 10:55

Jaro5000 czytałem właśnie Twoje posty na temat tej kurtki, ja tam też wymagający nie jestem.
Wczoraj znowu ją mierzyłem i kołnierz wydawał mi się dobrze dopasowany i nie był jakoś strasznie niski.
Niestety nie ma nigdzie w Wawie w jasnym kolorze i trzeba zamawiać.


Cytat:

Napisał podos (Post 121229)
Modeka Discovery bardzo fajna. Mozna wypiąć membranę i miec prawie letnią kurtkę. Fajne kolory, ładnie uszyta. Jak bym nie miał kasy na Rukkę to bym łyknął to. Reissa nie jest tragiczna.

Ten post mi się podoba, nie jestem aż takim fanatykiem aby wydawać na Rukke.

Dzięki Jaro i Podos :Thumbs_Up:


Teraz czy ktoś z Was ma Vanucci Ventus III ?
Jest tylko 300 zł droższa od Modeki i chyba się na nią zdecyduje.
http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-...nczowa,p,25980


Chociaż patrząc na wentylację to modeka ma dużo więcej odpowietrzników + tylna kieszeń


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.