Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Router repeater do domu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36958)

JaTomek 27.03.2020 13:29

Router repeater do domu.
 
Potrzebuję wzmocnić sygnał wi-fi w domu. Chcę kupić jakieś małe zgrabne urządzenie do tego celu. Może ktoś coś polecić? W sieci sprzętów jest b. dużo ale być może ktoś ma doświadczenie w temacie.

Z urządzeń, które oglądałem TP-LINK TL-WA860RE - proste i łatwe zasilanie oraz TP-Link TL - WR802N - po prostu mały sprzęcik.

rumpel 27.03.2020 13:34

miałem podobny problem i ostanio kupiłem sobie TP-LINK RE200 aby uściślić działa to w mieszkaniu w bloku więc jaki jest realny zasięg nie wiem.

Novy 27.03.2020 14:06

Zwróć uwagę na to, gdzie ma stać/leżeć/wisieć router i przez ile ścian lub podłóg ma przechodzić sygnał.

JaTomek 27.03.2020 14:12

Cytat:

Napisał Novy (Post 674162)
Zwróć uwagę na to, gdzie ma stać/leżeć/wisieć router i przez ile ścian lub podłóg ma przechodzić sygnał.

Jedna ściana/drzwi. Chyba kupię taki repeater wtykany w gniazdko elektryczne.

lukasz_vip 27.03.2020 14:13

Czyli między tobą a routerem jest 1 ściana i nie masz sygnału?

JaTomek 27.03.2020 14:22

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 674166)
Czyli między tobą a routerem jest 1 ściana i nie masz sygnału?

Tak, jest jedna ściana. Sygnał jest ale słaby i sieć drętwo działa. W okolicach routera zdecydowanie lepiej (działa).

lukasz_vip 27.03.2020 14:36

To reapater ci tu nic nie pomoże skoro przez 1 ścianę nawet router nie działa.
Ja mam Asusa RT-AC66U i sieje mi przez 3 piętra i czasami 2-3 ściany. Dom to stara kostka PRL.

Ostatnio zwrócił się do mnie kolega z problemem z Wifi w domu. Tj. ma 3 routery i tylko w danym pokoju gdzie jest router jest sygnał. Wyjdziesz z pokoju i sygnał ginie. Stwierdziłem, że to nie możliwe i nie ma urządzeń, które to rozwiążą poza stawianiem wszędzie access pointów.
Ale zadałem mu jedno pytanie? Z czego ma ściany... i znalazła się przyczyna braku zasięgu. Ściany są z pustaka hasiowego z odpadów hutnicznych najlepszej klasy, czyli ma ołów w ścinach :D

Novy 27.03.2020 14:38

Cytat:

Napisał GrubyByk (Post 674169)
Tak, jest jedna ściana. Sygnał jest ale słaby i sieć drętwo działa. W okolicach routera zdecydowanie lepiej (działa).

W takim razie wygląda na to, że z obecnym jest coś nie tak.

majkowski1 27.03.2020 14:41

Coś dziwne... Nie chciałbym się "mądrzyć", ale chyba lepiej ustawić w innym miejscu sam router. Troszkę warto pokmbinować z tym, bo nawet głupia mikrofala czy gniazka regulujące natężenie światła (inne urządzenia) potrafią nieco blokować sygnał Wi-Fi. Od kilkunastu lat mam jeden router na strychu i WiFi ciągnie przez kolejne dwa piętra i "niby piwnicę" (bo tylko 40cm w ziemi), a nawet w garażu obok domu hula...
Na początku też z tym się borykałem, ale najlepszym rozwiązaniem (bo próbowałem i repeetery i extendery, puszki i nowe anteny) okazało się ustawienie routera przy samym oknie przez co ciągnie przez 3 piętra i piwnicę... Może nie jakaś oszałamiająca kasa i problem z montażem tego urządzenia, ale czasem więcej problemów sprawia dla tel czy tabletu, bo się przelogowuje na niby inną sieć (dostępną z innego urządzenia), z tym też walczyłem, bo kilka haseł i nazw sieci żeby rozpoznać przy właśnie konfiguracj, który jest który... Męczarnia troszkę... Ale nie oceniam urządzeń, można spróbować tych domowych metod na początek, a jeśli nic nie da to zdecydować się na zakup.

ArtiZet 27.03.2020 14:51

Założyciel tematu nie wspomniał, że to jego router wiec tego ten ;)
Może to sygnał od sąsiada, który chce wzmocnić u siebie :D
Poważnie, mam ten sam problem- sąsiad ma światłowód (a ja nie moge miec nwet miedzi) i dał mi hasło do swojej sieci Wi_fi ale za słaby jest sygnał,żeby to działało...na razie nie miałem czasu się tym zając- ponoć są softy, które zwykły router przekształcają w "bridge" i taki routerek przechwytuje sygnał i dalej go rozsiewa jak swój...kumpel informatyk miał mi to zrobić ale Virus nastał wiec musze poczekać


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.