Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Przeglądy roczne - dokładność. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34672)

Gooray 04.04.2019 21:58

przyłożyłby "aparature pomiarową" i odczytał Ci wynik. Jeśli byłoby ok to dostałbyś pieczątke a jeśli nie to powiedziałby "Paaaaaanie, homologacje to to miało jak było nowe, teraz sie zużyło i widzisz Pan, nie spełnia wymogów"
Efekt: pieczątki brak, kasa w plecy, wpis do systemu o negatywnym wyniku badania i o przyczynie takiegoż wyniku :mad:

jorge 05.04.2019 10:29

U mnie pomiar spalin zrobił Pan wsadzając lancę w rurę dB-Killera, więc miałem ubaw - wyszło, że Leoś nie daje spalin :D. A daje i to jest nawet jego wada. :D. Co do świateł - ja mam nawet żarówki jeszcze z Japonii, więc się bałem, że będzie narzekał na ich moc (sam narzekam), ale nic. Za to sprawdził homologację halogenów - mam oryginały Hella, więc z nabitym homo z UE. Powiedział, że chińczyki LED nie przechodzą (ciekawe co robi jak mają znaczek, bo wiadomo, że to nie problem dla PofCHRL).

wojtekk 05.04.2019 10:32

Poprawa świecenia żarówek to raczej poprawa elektryki (kostki) niż żarówek. Pomierz. Na marginesie.

jorge 05.04.2019 10:45

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 631542)
Poprawa świecenia żarówek to raczej poprawa elektryki (kostki) niż żarówek. Pomierz. Na marginesie.

Wsio ok - starość Panie :D:D

jochen 05.04.2019 11:53

U mnie przegląd chwilkę trwa, ale jest robiony z głową. Diagnosta po sprawdzeniu numerów, kontroluje światła, migacze, ogląda opony, tarcze i klocki hamulcowe. W zasadzie same elementy mające wpływ na bezpieczeństwo.
Ale ogólnie też widzę, że się zmieniło podejście, bo dawniej jak się tylko motocykl trzymał kupy i numer ramy zgadzał, to od razu kasowali, dawali pieczątkę i następny proszę.

Zet Johny 05.04.2019 12:10

Wszystko przez to że na każdego klienta mają bodajże minimum 15 minut.
W systemie są odnotowane wszystkie czynności rozpoczęcia przeglądu i finału.
Co jakiś czas sprawdzają te parametry.

Rojek 05.04.2019 13:21

I w zeszłym roku dokładnie 15 minut trwał przegląd mojej Afry. Zaparkowałem przy wjeździe na kanał, usiadłem na kanapie, poszperałem w telefonie, pan skasował należność, oddał dowód i pożyczył szerokiej drogi ;)

bukowski 05.04.2019 13:54

Cytat:

Napisał dubel (Post 631458)
Nie ma haczyka, przegląd jest bezterminowo jak kiedyś u nas motorowery :)

Nie ma też opłat na autostradach od motocykli. To pewnie dlatego, że prawie ich tam nie ma.
Byłem raz, z sześć dni w drodze i kilka tys. km, spotkałem 1 szt. A było to latem. Jadąc dziś do pracy 30 kilometrów minalem przynajmniej 20.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Dubel 05.04.2019 14:22

Cytat:

Napisał bukowski (Post 631606)
Nie ma też opłat na autostradach od motocykli. To pewnie dlatego, że prawie ich tam nie ma.
Byłem raz, z sześć dni w drodze i kilka tys. km, spotkałem 1 szt. A było to latem. Jadąc dziś do pracy 30 kilometrów minalem przynajmniej 20.

Sent from my G8441 using Tapatalk

Oj nawet nie masz pojecia jak sie mylisz ....

Melon 05.04.2019 16:08

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 631464)
jakby tak sprawę postawił diagnosta, to bym się nie dał tak spławić, wiedząc, że wszystko jest ok. Kazał bym mu, mierzyć i sprawdzać homologację. Bo było na legalu wszystko

Jeśli nie wiesz jak powinno być przeprowadzone badanie na głośność to bez problemu diagnosta czy milicjant zrobi cię w bambuko.:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.