Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   II podejście w 2016 roku Mołdawia - prawdopodobnie maj (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25968)

przemo77390 23.02.2016 11:41

II podejście w 2016 roku Mołdawia - 30.04-08.05.2016
 
[FONT=Calibri][SIZE=3]Niestety w tamtym roku nie udało się osiągnąć celu z pewnych politycznych względów. Jednak nie daje mi to spokoju i w tym roku planuję poprawkę.
Termin maj: dokładny czas do ustalenia
Czas: 9 dni - czyli sobota, niedziela - poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota, niedziela powrót. Dlaczego tyle bo różnie może być i ten czas zakładam również jakby trzeba było lecieć przez Rumunię.

jednak trasa pierwotna to Ukraina - Mołdawia najlepiej drogami podrzędnymi aby było bardziej ciekawie, dziewiczo.

Wstępna trasa:

przemo77390 23.02.2016 11:42

II podejście w 2016 roku Mołdawia - prawdopodobnie maj
 
6 Załącznik(ów)
Niestety w tamtym roku nie udało się osiągnąć celu z pewnych politycznych względów. Jednak nie daje mi to spokoju i w tym roku planuję poprawkę.
Termin maj: dokładny czas do ustalenia
Czas: 9 dni - czyli sobota, niedziela - poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota, niedziela powrót. Dlaczego tyle bo różnie może być i ten czas zakładam również jakby trzeba było lecieć przez Rumunię.

jednak trasa pierwotna to Ukraina - Mołdawia najlepiej drogami podrzędnymi aby było bardziej ciekawie, dziewiczo.

Wstępna trasa:

ofca234 23.02.2016 11:49

eeej, pod rozwagę:

a naprawdę nie lepiej pojechać przez Uzgorod i tam odbić na wschód. Chocim zobaczycie, górki piękne.

W Mołdawii omijacie też Orchei Vekki, chyba najładniejszy monastyr w tym kraju, oraz Stryczę.

przemo77390 23.02.2016 12:01

Na razie to wstępne wytyczne - jak będą chętni to się będzie modyfikować żeby wszyscy byli zadowoleni.

Zresztą jak będę sam jechał to też chętnie ją zmodyfikuje i tu liczę na podpowiedzi.

Trasę chciałbym określić tak aby przelecieć Park Narodowy „Podolskie Tołtry” - może być ciekawie i szutrowo.
<?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

Miras Sc 23.02.2016 12:48

Ciekawa propozycja. Będę bacznie obserwował rozwój projektu.

A tak z ciekawości, na czym jedziesz?

przemo77390 23.02.2016 12:58

Na razie to ja R1100GS i prawdopodobnie R1200GS no i mam nadzieję że pojedzie tak jak się deklarował Lewy997 z tego forum na Africa Twin

motomysz 23.02.2016 14:02

W Mołdawi nie mozna obojetnie przejechac obok Milesti Mici najwieksza winiarnia. Maja ponad 50km podziemnych tuneli. Nam w zeszlym roku udalo sie ja zwiedzic na motocyklach. Polecam!

consigliero 23.02.2016 16:00

My z małżonką też sobie zrobiliśmy wycieczkę przez Mołdawię w drodze do Babadag
https://www.flickr.com/gp/112871155@N04/3256e8
Nasza trasa to po przekroczeniu granicy , ominięcie Lwowa przez Gródek Jagielloński w rejonie Mikołajowa była fajna knajpa i do tego momentu nawet mieliśmy towarzysza. Niestety zatankował najtańsze paliwo z czego był bardzo dumny i zdołał tylko minąć rondo . Pytam co zatankował , a on że bezołowiową , no zielony pistolet był . Wracam na stację i pytam co zatankował a chłopak ze stacji mówi że próbował mu wyrywać pistolet mówiąc solarka , ale nasz kolega nie dał się przekonać . Nocleg pod Iwano Frankowskiem , dawniej Stanisławów. Dzień drugi to Halicz, Zbaraż , Buczacz, Jazłowiec nocleg u sióstr.
Dzień trzeci Borszczów, Smotrycz, Mochylew Podolski, Jampol gdzie straciliśmy trochę czasu na przeprawie promowej . Jedno auto nie było w stanie z niego zjechać o własnych siłach. Nocleg w Soroce gdzie jest znacząca dzielnica cygańska , podobno tam mieszka baron cygański. Później wizyta u miejscowej Polonii w Styrczy, się opłotkami w stronę Kiszyniowa, nocleg nad jeziorem w pobliżu winnic.
Dzień czwarty próba wizyty w winnicach , nieudana, przedzieranie się polami w kierunku granicy , obiad w Komrat , gdzie Lenin wiecznie żywy . Wieczorem lądujemy w rejonie Dunavatu de Jos .
Mołdawia nas nie zachwyciła , ale warto odwiedzić ze względu na ludzi.

Tank 23.02.2016 16:24

Czy xywa tego kolegi od soliarki wywodzi się od nazwiska konstruktora lotniczego? ;)

davidoff24 24.02.2016 16:13

Byłem w zeszłym roku na Ukrainie i Mołdawii, mimo że nie ma za bardzo co tam zwiedzać....wiem że wróce tam jeszcze ....sam klimat tej "biedy" i Ci ludzie których poznaliśmy robią wrażenie....spaliśmy w Soroce w hotelu *** gwiazdkowym za 25zł od osoby.....drogi w miarę dobre, dużo gorsze są na Ukrainie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.