Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Bluza enduro z naszym logo... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4767)

sambor1965 10.12.2009 17:02

Bluza enduro z naszym logo...
 
Postanowilem zamowic kilkaset bluz enduro z naszym logo. Nie chce bysmy tutaj zbierac zamowien. Raczej prosze o pomoc osoby z zacieciem plastycznym o pomoc w zaprojektowaniu takiego czegos i sugestie jak to ma byc wykonane.
Chcialbym by to bylo cos w tym stylu:
http://allegro.pl/item823709057_kosz...enduro_xl.html

Nie musze pisac ze bedzie taniej?

Widze to w barwach hrc, moze jakies plomienie afrykanskie, moze jakies nawiazanie do NXR. Graficy wystap!

Lepi 10.12.2009 17:13

Dodam, na granicy off topa, że ta pierwsza z podanego przykładu jest bardzo fajnie wykonana i wygodna. Jak większość gratów Sinisalo.
Zresztą ogólnie taka koszulka na lato to rzecz dobra, łatwiej to wyprać niż zbroję. Ciekaw jestem pomysłu graficznego.

Jarek 10.12.2009 18:46

dobry pomysł, Sambor...zamiast ktm logo afryczne...super:):)
wchodzę w to :):)

Artuditu 10.12.2009 18:58

Miałem na wiosnę wyjść z taką propozycją. Znajomy robił koszulki kolarskie na mistrzostwa świata kurierów w Japonii. Efekt powalił. Jestem dobrej myśli i trzymam kciuki.

siwy 10.12.2009 20:39

Fajna sprawa, jestem chętny na to.

HRABIA z Krosna 10.12.2009 21:17

KILKASET ? moze na początek kilkadziesiąt żeby sprawdzić popyt ? http://www.africatwin.com.pl/attachm...1&d=1260476046

Sławekk 10.12.2009 21:32

Ciekawe jaki jest koszt zrobienia projektu przez kogoś kto się tym zajmuje zawodowo ? :)

I jakie kolory powinny dominować ? - może nawiązać do któregoś malowania Afri ..............( ankieta )

yonec 10.12.2009 21:35

mnie się wydaje że pójdzie tego sporo - jak nie na forum to na aukcjach :)
Biorę na bank.....super pomysł:Thumbs_Up:

Mijamoto 10.12.2009 21:58

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 88028)
Widze to w barwach hrc...

Wchodzę w te barwy:) Co do innych propozycji kolorystycznych niech się wypowiedzą szanowni forumowicze.
A graficy niech występują i się wypowiadają. Ja tylko banknoty o wysokich nominałach na dobrym ksero:D:D:D

siwy 10.12.2009 22:21

kolor to może czarny, najlepszy i do wszystkiego pasuje :). ostatecznie może być i tesco

Jarek 10.12.2009 22:38

tak, |Siwy...masz rację...czarny lub hrc:)
do wyboru..

Ola 10.12.2009 22:50

Sambor, a planujesz inne rozmiary niż XXL (ta z linka to akurat XXL)????

Nie ukrywam, że mam nadzieję, że tak :) Chętnie bym się zaopatrzyła w taką wyjściową koszulkę. Co do kolorów, to według mnie jeśli HRC miałoby być na całej koszulce to chyba nie. Może jakaś kombinacja, która uwypukliłaby afrykańskie logo? Logo powinno się najbardziej rzucać w oczy, no ale nie jestem grafikiem więc się nie wymądrzam.

Super pomysł. Na pewno bardzo się sprawdzi na wszelkich wyprawach (tych dookoła komina i tych dalszych). :D

piotrek 10.12.2009 23:41

Koledzy/koleżanki coś pokombinuję, współpracowałem przy projektowaniu ciuchów CCC, może w weekend posiedzę.

Lepi 11.12.2009 03:49

Pamiętajcie, że taką koszulkę zakłada się na zbroję gdy jest bardzo ciepło.
Czarnego nie polecam. Ja nic na moto nie kupię czarnego. Pasuje czy nie. To nie rewia mody.

Stachu 11.12.2009 08:24

Sambor super pomysł!!! Piszę się na co najmniej jedną. Piotrek, jeśli uznasz że jednak nie masz czasu na projektowanie, daj znać to powalczymy nad tym z Jaro5000. Doświadczenie w projektowaniu ciuchów jest kilkuletnie.

majki 11.12.2009 08:57

Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć kilka niezależnych projektów?? Będzie z czego wybierać! Nie krepujcie się chłopaki!!:Thumbs_Up:

Ja niestety odziedziczyłem zmysł techniczny, braciak wziął cała dawkę artyzmu na siebie.:D

tom64 11.12.2009 09:08

Super pomysł. Wchodzę w to.
........
A potem kaski, rękawiczki, spodnie, plecaki, buty, kurtki, zbroje, tostery, kubki, piłki....

podos 11.12.2009 09:17

Cytat:

Napisał Lepi (Post 88121)
Pamiętajcie, że taką koszulkę zakłada się na zbroję gdy jest bardzo ciepło.
Czarnego nie polecam. Ja nic na moto nie kupię czarnego. Pasuje czy nie. To nie rewia mody.

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

chinol 11.12.2009 09:26

to może od razu NICK forumowy zapodać dla właściciela koszulki jeśli to nie problem z grupa krwi np na ramieniu ;)

zbyszek_africa 11.12.2009 09:44

Kiedyś chodził mi po głowie pomysł na czapki z logo Africa Twin, typowa bejsbolówka, kolory takie jak malowanie naszych motocykli na baku, 3-4 najbardziej znane kolory, z przodu płomienie i logo Africa Twin, z boku mały nick właściciela, z tyłu adres forumowy (africatwin.com.pl) w pólkolu.
Z koszulkami zrobić mozna coś podobnego (chodzi o kolory) 2 rozmiary bo takie koszulki są przeważnie lużne i jeszcze pod spodem zbroja. Trzeba by dobrego grafika.

pozdr.

podos 11.12.2009 09:56

moze coś w teń deseń dizajnu i kolorystyki? szedlbym w cos bardziej stonowanego niż krzyczace endurowe ciuchy...

http://www.twr.com.pl/images/produkt...ual_canuck.jpg

http://www.wiggle.co.uk/images/racef...k-lsj-zoom.jpg

http://www.wiggle.co.uk/images/rf-6x6-ls-jsy-aw07p.jpg

Lepi 11.12.2009 09:59

I chyba słusznie, te krzykliwe kolory i wzory to jedyne co mi się nie podoba w tym interesie.

walek 11.12.2009 11:47

Kolor jest obojętny pod warunkiem że będzie HRC :Thumbs_Up:

jaro5000 11.12.2009 13:21

w zasadzie mógłbym coś podłubać przy projekcie, tylko proszę o jedno: wektorowe logo.

Przydałoby się też wybrać konkretny wzór koszulki i dokładnie go zwymiarować (najlepiej niech zrobi to ktoś z krawieckim doświadczeniem).

Co do personalizacji koszulek to widzę to tak, że projekt może przewidywać miejsce na "dodruk" nick'a i grupy krwi (choć to i tak nie jest wiążąca informacja dla ratownika i nikt się tym nie będzie kierował udzielając pomocy- bo a nóżwidelec kupięłś koszulkę na allegro, pożyczyłeś od brata etc.).
Dodruk mógłby się odbywać na własny koszt w technice jakiegoś flexprintu.

pałeł 11.12.2009 13:50

jak bedzie białe to sie zastanowie :)

podos 11.12.2009 14:32

Cytat:

Napisał jaro5000 (Post 88200)
w zasadzie mógłbym coś podłubać przy projekcie, tylko proszę o jedno: wektorowe logo.

logo mozesz se zgrac z afripedii ale raczej chodzi o "plomienie" z baku 93-95, coby je tak gustownie przez ramię i plecy przechlapać,
+ napis AfricaTwin.

przy logu foruma bym sie nie upierał

myku 11.12.2009 16:13

Tez wolalbym cos stonowanego,choc HRC fajnie by wygladalo.Nie jestem za krzykliwymi wzorami.Logo tez nie musi byc,choc przynajmniej sam wizerunek Afryki bez adresu internetowego mogloby byc fajne.Za to chetnie widzialbym nick,ale bez grupy krwi.

Roberth71 11.12.2009 17:47

Rewelacyjny pomysł!!!!!!!!!!!!!! wchodze w to,porozmawiam tez z jedną znajomą projektantką:D kolory HRC:at:

Południowiec 11.12.2009 17:52

ATENSZON!!!!

Popełniłem NA SZYBKO :dizzy: taki pośpieszny wstępny wzorek. Na pewno są ludzie z lepszymi programami niż pejnt i zrobią coś lepszego. Taki jednakowoż jest mój koncept szat królewskich :at:

http://i47.tinypic.com/2vnhwn4.jpg

newrom 11.12.2009 19:04

Ej, wiecie że jesteście popieprzonymi sekciarzami ?
PS. jedną wezmę!

michoo 11.12.2009 20:47

Południowiec chylę czoło za zaangażownie ale takiej bym nie kupił...

Ten wzorek to jak rany postrzałwe z quake.. pozdrawiam :)

jendrus 12.12.2009 11:40

taki koncepszyn na szybko, acz może za wściekłe jednak
jak znajdę chwilę to jeszcze pokombinuję

Stachu 12.12.2009 11:47

To już wygląda nieźle.

radekb 12.12.2009 15:56

Zajebiście nawet.

Zając 12.12.2009 17:44

Dla mnie bomba , chyba cosik się wyklaruje :Thumbs_Up::at:

HRABIA z Krosna 12.12.2009 18:03

Nawet fajne ale może troche mniej białego było by bardziej praktyczne do brudu ...

chinol 12.12.2009 18:08

Cytat:

Napisał jaro5000 (Post 88200)

Przydałoby się też wybrać konkretny wzór koszulki i dokładnie go zwymiarować (najlepiej niech zrobi to ktoś z krawieckim doświadczeniem).

ostatnio cerowałem skarpetki, wystarczy ?? :D

jeden kolor nie odpowiada mojemu HRC ;) ale wygląda fajnie dawajcie inne projekty ;)

Artuditu 12.12.2009 18:20

fajnie
teraz tylko zrobić wersje czarno-srebrną i fioletowo-zieloną.

Zoltan 12.12.2009 18:40

Hmm, hmm a jak my będziemy wyglądali, jak się zjedziemy gdzieś na pojeżdżawkę? wszyscy w takich samych bluzach.. jak w mundurkach ?

Może to zboczenie, ale mam wewnętrzny opór przed ubieraniem się w mundurki ;)

Wiem, wiem :osy:

czosnek 12.12.2009 18:47

1 Załącznik(ów)
Grafik ze mnie żaden ale coś w tym klimacie w duszy mi zagrało ;)


Załącznik 9194

ferdek 12.12.2009 22:33

Jendrus, Twój koncept mi się podoba i to nawet bardzo. Jest zajebiaszczy. Jeśli mogę mieć jakieś uwagi to niebieski jest lekko wpadający w fiolet, jak na kanapie w malowaniu '94. Powinien być taki jak na baku. Ilości białego bym nie zmniejszał bo wtedy nie będzie już wyglądało jak HRC na Afryce. I jeszcze jedno. Czy dużym nietaktem z mojej strony byłoby, gdybym poprosił o zaprezentowanie wersji bez czarnych wstawek? Może jestem zbyt zboczony na punkcie malowania '94 ale uważam, że czarne wstawki mogłyby pasować raczej do projektu Czosnka, wzorowanego na malowaniu z 98 r. gdzie są czarne boczki.
Pozdrawiam

myku 13.12.2009 00:36

Czosnek:Thumbs_Up::brawo:-moje ulubione malowanie!

Stachu 13.12.2009 12:25

Heh coś czuję że zaraz będziemy mieli rewię mody z każdego rocznika

nurek 13.12.2009 13:50

Tak, a na plecach np.1998. Dobre.

ferdek 13.12.2009 16:32

Ja napisałem jaka bluza by mi się podobała bo myślę, że fajnie, żeby była w "malowaniu" afrycznym a nie zwykła bluza z napisem Africa Twin. Łatwo sobie kpić z czyichś pomysłów albo napisać: eee, lipa. A może by tak jednak jakaś konstruktywna krytyka?

DANDY 13.12.2009 16:53

Cytat:

Napisał jendrus (Post 88264)
taki koncepszyn na szybko, acz może za wściekłe jednak
jak znajdę chwilę to jeszcze pokombinuję

mnie się podoba czarne mankiety i kołnierzyk jest OK bardzo praktyczne .Jestem za :Thumbs_Up:.

ramires 13.12.2009 17:28

tak tylko wtrącę - pomysłu póki co sam nie mam - może mnie coś najdzie i nabazgram.

Podchodziłem już do tego tematu na "moje" bluzy.

Pare uwag technicznych.
1. Bluza enduro ma proste cięcie rękawów - wzór musi być spasowany przy każdym rozmiarze - dlatego neutralna grafika tam powinna być np. kolor jednolity inaczej będą dodatkowe koszty druku/przygotowalni.
2. dobrze jest robić wzory symetryczne - lewa i prawa strona
3. uwzględnić trzeba też "poduszki" na łokciach oraz "wywietrzniki" - można to całkiem sprytnie wkomponować.

Takie luźne uwagi tylko.
Przy "czosnkowym" projekcie mogło by to wyjść, jednak strasznie puste są rękawy. Może zamiast białego dać piaskowy kolor? Wiem, że większości z nas zależy na tym, aby kolory były HRC i biały musi się gdzieś pokazać, dlatego biel musi pozostać ... a to trochę komplikuje pomysł.

Jak skończę reanimować sprzęt (padł mi dysk i na nowo wszystko muszę ustawiać) to coś wrzucę z mojej strony.

Niech ktoś się dowie o możliwości druku - ile kolorów oraz czy są możliwe przejścia tonalne - to dość istotne. Sambor widzę rozpoczął ten wątek to warto by mimo wszystko dowiedzieć się o możliwości jakie daje ten druk.

jendrus 13.12.2009 22:17

Zmiana kolorów czy wzoru to żaden problem ale może faktycznie niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie w szyciu i drukowaniu takich bluz.
Ja przedstawiłem tylko ogólną wizję bez szczegółów technicznych.

Ramires ja tam się nie znam na krawiectwie :D
ale z tego co wiem nadruk w takim przypadku robi się przed zszyciem w całośc poszczególnych elementów dlatego nie powinno byc problemów z odpowiednim spasowaniem wzoru wedle uznania niezależnie od rozmiaru.

Jak będzie trzeba to mogę podjąc się przygotowania wzoru do druku ściśle według wskazówek producenta
będę śledził temat i polecam się jakby co ;)

tom64 13.12.2009 22:25

Cytat:

Napisał jendrus (Post 88264)
taki koncepszyn na szybko, acz może za wściekłe jednak
jak znajdę chwilę to jeszcze pokombinuję

Dla mnie - OK

ramires 13.12.2009 22:40

Cytat:

Napisał jendrus (Post 88476)
Zmiana kolorów czy wzoru to żaden problem ale może faktycznie niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie w szyciu i drukowaniu takich bluz.
Ja przedstawiłem tylko ogólną wizję bez szczegółów technicznych.

Ramires ja tam się nie znam na krawiectwie :D
ale z tego co wiem nadruk w takim przypadku robi się przed zszyciem w całośc poszczególnych elementów dlatego nie powinno byc problemów z odpowiednim spasowaniem wzoru wedle uznania niezależnie od rozmiaru.

Jak będzie trzeba to mogę podjąc się przygotowania wzoru do druku ściśle według wskazówek producenta
będę śledził temat i polecam się jakby co ;)

Nie musisz mi tłumaczyć jak się drukuje - prawie 9 lat spędziłem w drukarni ;)

Mówiłem o neutralnym wzorze w obrębie szwów rękawów z body - aby w razie "oka pana Mietka" nie mieć problemów ze spasowaniem. Obecnie cyfrowo (przynajmniej w dobrych szwalniach) robi się wykroje.

Dalej czekamy na wytyczne co do druku - skoro mamy gdzieś to dać do szwalni warto mieć jakiś mock-up na jakim mają graficy pracować - sporo uprości to zadanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.