Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Bluza enduro z naszym logo... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4767)

ferdek 12.12.2009 22:33

Jendrus, Twój koncept mi się podoba i to nawet bardzo. Jest zajebiaszczy. Jeśli mogę mieć jakieś uwagi to niebieski jest lekko wpadający w fiolet, jak na kanapie w malowaniu '94. Powinien być taki jak na baku. Ilości białego bym nie zmniejszał bo wtedy nie będzie już wyglądało jak HRC na Afryce. I jeszcze jedno. Czy dużym nietaktem z mojej strony byłoby, gdybym poprosił o zaprezentowanie wersji bez czarnych wstawek? Może jestem zbyt zboczony na punkcie malowania '94 ale uważam, że czarne wstawki mogłyby pasować raczej do projektu Czosnka, wzorowanego na malowaniu z 98 r. gdzie są czarne boczki.
Pozdrawiam

myku 13.12.2009 00:36

Czosnek:Thumbs_Up::brawo:-moje ulubione malowanie!

Stachu 13.12.2009 12:25

Heh coś czuję że zaraz będziemy mieli rewię mody z każdego rocznika

nurek 13.12.2009 13:50

Tak, a na plecach np.1998. Dobre.

ferdek 13.12.2009 16:32

Ja napisałem jaka bluza by mi się podobała bo myślę, że fajnie, żeby była w "malowaniu" afrycznym a nie zwykła bluza z napisem Africa Twin. Łatwo sobie kpić z czyichś pomysłów albo napisać: eee, lipa. A może by tak jednak jakaś konstruktywna krytyka?

DANDY 13.12.2009 16:53

Cytat:

Napisał jendrus (Post 88264)
taki koncepszyn na szybko, acz może za wściekłe jednak
jak znajdę chwilę to jeszcze pokombinuję

mnie się podoba czarne mankiety i kołnierzyk jest OK bardzo praktyczne .Jestem za :Thumbs_Up:.

ramires 13.12.2009 17:28

tak tylko wtrącę - pomysłu póki co sam nie mam - może mnie coś najdzie i nabazgram.

Podchodziłem już do tego tematu na "moje" bluzy.

Pare uwag technicznych.
1. Bluza enduro ma proste cięcie rękawów - wzór musi być spasowany przy każdym rozmiarze - dlatego neutralna grafika tam powinna być np. kolor jednolity inaczej będą dodatkowe koszty druku/przygotowalni.
2. dobrze jest robić wzory symetryczne - lewa i prawa strona
3. uwzględnić trzeba też "poduszki" na łokciach oraz "wywietrzniki" - można to całkiem sprytnie wkomponować.

Takie luźne uwagi tylko.
Przy "czosnkowym" projekcie mogło by to wyjść, jednak strasznie puste są rękawy. Może zamiast białego dać piaskowy kolor? Wiem, że większości z nas zależy na tym, aby kolory były HRC i biały musi się gdzieś pokazać, dlatego biel musi pozostać ... a to trochę komplikuje pomysł.

Jak skończę reanimować sprzęt (padł mi dysk i na nowo wszystko muszę ustawiać) to coś wrzucę z mojej strony.

Niech ktoś się dowie o możliwości druku - ile kolorów oraz czy są możliwe przejścia tonalne - to dość istotne. Sambor widzę rozpoczął ten wątek to warto by mimo wszystko dowiedzieć się o możliwości jakie daje ten druk.

jendrus 13.12.2009 22:17

Zmiana kolorów czy wzoru to żaden problem ale może faktycznie niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie w szyciu i drukowaniu takich bluz.
Ja przedstawiłem tylko ogólną wizję bez szczegółów technicznych.

Ramires ja tam się nie znam na krawiectwie :D
ale z tego co wiem nadruk w takim przypadku robi się przed zszyciem w całośc poszczególnych elementów dlatego nie powinno byc problemów z odpowiednim spasowaniem wzoru wedle uznania niezależnie od rozmiaru.

Jak będzie trzeba to mogę podjąc się przygotowania wzoru do druku ściśle według wskazówek producenta
będę śledził temat i polecam się jakby co ;)

tom64 13.12.2009 22:25

Cytat:

Napisał jendrus (Post 88264)
taki koncepszyn na szybko, acz może za wściekłe jednak
jak znajdę chwilę to jeszcze pokombinuję

Dla mnie - OK

ramires 13.12.2009 22:40

Cytat:

Napisał jendrus (Post 88476)
Zmiana kolorów czy wzoru to żaden problem ale może faktycznie niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie w szyciu i drukowaniu takich bluz.
Ja przedstawiłem tylko ogólną wizję bez szczegółów technicznych.

Ramires ja tam się nie znam na krawiectwie :D
ale z tego co wiem nadruk w takim przypadku robi się przed zszyciem w całośc poszczególnych elementów dlatego nie powinno byc problemów z odpowiednim spasowaniem wzoru wedle uznania niezależnie od rozmiaru.

Jak będzie trzeba to mogę podjąc się przygotowania wzoru do druku ściśle według wskazówek producenta
będę śledził temat i polecam się jakby co ;)

Nie musisz mi tłumaczyć jak się drukuje - prawie 9 lat spędziłem w drukarni ;)

Mówiłem o neutralnym wzorze w obrębie szwów rękawów z body - aby w razie "oka pana Mietka" nie mieć problemów ze spasowaniem. Obecnie cyfrowo (przynajmniej w dobrych szwalniach) robi się wykroje.

Dalej czekamy na wytyczne co do druku - skoro mamy gdzieś to dać do szwalni warto mieć jakiś mock-up na jakim mają graficy pracować - sporo uprości to zadanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.