Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Jeden właściciel, dwa pojazdy - wjazd do Rosji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35172)

dżony 10.06.2019 11:24

Jeden właściciel, dwa pojazdy - wjazd do Rosji
 
Jedziemy w lipcu we trzech na wschód. Sprawa jest tego typu, że dwa motocykle są zarejestrowane na jedną osobę. Właściciel będzie oczywiście na miejscu, jedzie jednym z nich, na drugim kumpel.
Pytanie czy takie coś przejdzie na granicy, czy nie będzie im się zgadzać ilość osób/pojazdów.

Możemy zrobić tak jak w przypadku przejazdu na motocyklu w leasingu. Poświadczenie notarialne i tłumaczenie. Tylko jakie pismo w tej sytuacji napisać, użyczenie motocykla?

Emek 10.06.2019 13:52

Tak zróbcie ale gwarancji nie ma. Pismo może nie starczyć bo właściciel 2 pojazdów jedzie.

sambor1965 10.06.2019 14:43

Daj upoważnienie drugiej osobie do użytkowania.Tylko podpis poświadczony notarialnie - 24 zł.
No i tłumaczenei przysięgłe na rosyjski. Przejdzie bez pudła. Inaczej być może...

jagna 10.06.2019 16:33

My będziemy to ćwiczyć na granicy PL-BY zaraz.
Oba motki są na mnie, na jednym ja, na drugim Raf. W tym Rafowym jest on dopisany jako współwłaściciel.

Ja żyję w przekonaniu, że puszczą bez żadnych pism notarialnych, bo przecież będę stała koło tego motocykla...

Jestem w błędzie?

PS. W dodatku jak można "dać w użycie" we wspólnocie małżeńskiej? Oraz jak mogę napisać, że jestem jedynym właścicielem, jak to jest współwłasność?? :dizzy:

fassi 11.06.2019 00:54

co za czasy.... zeby na Zone rejestrowac swoj motocykl.... To jest ta slynna wspolnota malzenska? :)

jagna 11.06.2019 11:29

Cytat:

Napisał fassi (Post 640096)
co za czasy.... zeby na Zone rejestrowac swoj motocykl.... To jest ta slynna wspolnota malzenska? :)

To są te słynne zniżki ;)

Kurczę, nadal nie wiem, co robić...

puszek 11.06.2019 11:53

Jagna ,na wszelki wypadek zrób . Bo jakby co..to juz widze Rafa jak macha raczka i połyka łzy... buuu

jagna 11.06.2019 11:58

Cytat:

Napisał puszek (Post 640132)
Jagna ,na wszelki wypadek zrób . Bo jakby co..to juz widze Rafa jak macha raczka i połyka łzy... buuu

Przecież bym go nie zostawiła ;)

Usiłuję coś wymodzić, ale nadal mój ścisły umysł się burzy, że mam potwierdzać notarialnie swój podpis, skoro mogę przy nich taki papier wypisać sama...

puszek 11.06.2019 12:01

Mozesz,,, ale jest u nich przepis , adin czołowiek, adna maszyna.. Moze sie okazać ,ze Cie nie puszcza na dwóch motorach. Lepiej nie rydzykowac... a gdyby Raf miał sam przekroczyc granice z jakiegos powodu?
A bumaga to bumaga

Luti 11.06.2019 12:57

Rafał powinien wjechać. W każdym bądż razie taki układ (bez fizycznej bytności współwłaściciela) na miedzach FR i kilku sąsiadów działał.
CO do Dżonego wpis Sambora zamyka temat.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.