Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   RPA i okolice 2019 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33488)

Piast 04.11.2018 12:13

RPA i okolice 2019
 
Cześć, powstał już w mojej głowie plan podróży do RPA, a mówiąc o okolicach mam na myśli kilka możliwości:

Przykładowo:
1. RPA, Suazi, Mozambik, Malawi, Zambia, Zimbabwe, Botswana, RPA - około 8200km
2. RPA, Suazi, Zambia, Zimbabwe, Botswana, RPA - około 7600km
3. RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, RPA - około 5600km

Ogólnie do dogadania. Każdy może podróżować samodzielnie lub w grupie. dla mnie najważniejsze jest to, żeby zebrać ekipę do kontenera. Wysyłka do RPA oraz z RPA do PL. W dwie strony. Mam możliwość ogarnięcia całości z pakowanie itd.

Czas w Afryce to 01-31 lipca 2019r. Jeszcze możliwe są małe ruchy w dostosowaniu terminu. Pogoda powinna być ok.
Wysyłka motocykli - połowa maja.

Wizy. Do RPA nie ma obowiązku. Tak samo do Botswany, Eswatini/Suazi. Część na granicy lub w państwach ościennych. Trudniejsza może być Namibia (Berlin lub RPA).

I ważny punkt programu to CPD - Carnet de passage en douane (CPD)

Międzynarodowy dokument celny Carnet de Passages jest wydawany zgodnie z postanowieniami Konwencji celnych (NY 1954, Geneva 1956) ujednoliconych przez Konwencję dotyczącą odprawy czasowej (Stambuł 1990) dla osób wyjeżdżający za granicę samochodem do lub przez terytorium państw - sygnatariuszy tej Konwencji.

Najprościej - kaucja zwrotna (gwarancja) za wjazd motocyklem do RPA i innych krajów bez opłat celnych.

Już jakiś czas temu to ćwiczyłem i jest do zrobienia. Nawet bez potrzeby przyjazdu motocyklem.

Więcej informacji...pisz na priv.

Pozdrawiam Piast

7Greg 04.11.2018 12:17

Dlaczego na PW?

Pewno wiele osób by chciało się czegoś dowiedzieć czy zainspirować. Chyba, że to jakaś tajemnica ;)

Piast 05.11.2018 06:25

:-) Jasne. Pytajcie.

Postaram się odpowiadać na bieżąco, aczkolwiek czasami z opóźnieniem :-)

Robota :-(

zbyszek 05.11.2018 08:01

Z jakiego powodu kontener w obydwie strony?
Rozumiem wysyłka kontenerem do RPA, ale powrót do domu na kołach wydaje się logiczny.

Jaki byłby przybliżony koszt takiej eskapady?

Pawel_z_Jasla 05.11.2018 08:32

Nie złośliwie ale ... z RPA /jeśli chodzi o to państwo na południu Afryki/ jest do Polski cirka 15.000 km. wiec pewnie bity miesiąc jazdy w trybie constans bez sikania /nie licząc "przygód", które na tej trasie muszą się zdarzyć/. Pomijam czy się da ze względów logistyczno/politycznych i innych związanych z bezpieczeństwem - ta trasa jest dość nieprzewidywalna, więc Zbyszku odpowiedź to pewnie CZAS i możliwość zaplanowania wycieczki w proponowanej przez Piasta formule przy braku jakichkolwiek możliwości planistycznych w przypadku powrotu na kołach. Mnie to bardziej koszt transportu motocykla by interesował więc jeśli można to poproszę info. POZDRAWIAM

trolik1 05.11.2018 08:39

Jakie są przewidywalne koszty transportu?
pozdrawiam trolik

Emek 05.11.2018 08:49

Cytat:

Napisał trolik1 (Post 609820)
Jakie są przewidywalne koszty transportu?
pozdrawiam trolik

6900 pln
Poczytajcie sobie bo kolega Piast już taki transport robił podobnie jak i trasę.
http://myaforadventure.blogspot.com/2018/

Piast 05.11.2018 20:35

Cześć, no właśnie....tak jak Emek napisałeś. :-)

A poza tym takie refleksje. Cała Afri wschodnia jest do przejechania. Tylko na bieżąco trzeba patrzeć co się dzieje. Jakiś czas temu były wybory w Kenii i mogło być różnie z walkami wewnętrznymi. Coś się działo w Mozambiku, bliżej Mali i też warto się temu przyglądać itd. itd. Ogólnie codziennie coś fajnego się dzieje. :-) I nie jest tak, że wszędzie tylko Masaje z dzidami biegają. Internet też jest :-)

"This is Africa..." Słyszałem to nie raz i.... lubię to. :-) Albo to kupujesz albo....oglądasz w TV "Pożegnanie z Afryką" hehehe :-)

A odnośnie tras. Tak, cała Afri do Pl na kołach u mnie wyszło około 17tys.km. Myślę, że na spokojnie 2 miesiące wystarczą przy zachowaniu pewnej dyscypliny typu mało lub zero alko, sprawne wstawanie i jazda w rozsądnym tempie.

Na tym wyjeździe taka pętla między 5-8 tys. wydaje się dość rozsądna. Osobiście myślę o Mali przez Mozambik.

Ale i tak zawsze będzie jakiś niedosyt. Zawsze tak mam. Może 6 miesiecy to byłoby to? Zastanawiam się :-)

To trzymanie. Cześć

zbyszek 05.11.2018 21:07

Dzięki Piast.

A tak czysto teoretycznie, gdybym chciał spławić moto w jedną stronę, tylko do RPA?
Zapewne aby zoptymalizować koszty nie bierzesz tego pod uwagę?

Piast 05.11.2018 21:41

Ta opcja jest też ok. Do pogadania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.