Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Norwegia w lipcu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18451)

Lukasz 25.06.2013 16:53

Norwegia w lipcu
 
Wymyśliłem sobie wyjazd do Norge. Termin 13-28 lipca. Dojazdówka promem Świnoujście - Ystad i dalej Oslo lub przez Niemcy i Danię, a następnie promem do Kristiansand. Obie trasy prowadzą w okolice Stavanger, a później Bergen - Alesund - Trondheim - Bodo - Narvik - Lofoty. Nie sądzę, abym odwiedził żadne z wymienionych miast. Będę się raczej kręcił w ich okolicach, po górskich winklach oraz wzdłuż fiordów, podziwiając tym samym piękno norweskiej przyrody. To jest tylko zarys trasy. Jak gdzieś będzie fajnie, a ryby będą brały, to równie dobrze mogę nie wyjechać z okolic Bergen:D Wracam przez Szwecję promem z Nynashamn do Gdańska.
Spanie - namiot. Żarło - na ile starczy, to z Polska, później karta będzie się giąć, no chyba że znajdę gdzieś w czeluściach Forum przepis na sławetne weki. Tempo spacerowe. Motocykl AT. Jadę sam.
I tu pytania, może ktoś będzie się kręcił w tym terminie w okolicach i tym samym będzie możliwość spicia norweskiego bezalkoholowca razem? A może ktoś mieszka po trasie, i uda się polatać kilka dni wspólnie? Mam też prośbę do norweskich bywalców o wskazanie tras, tych najbardziej atrakcyjnych motocyklowo. Mam przewodnik oraz mapę ale zawsze polegam na dobrych radach Kolegów:Thumbs_Up:

Dubel 25.06.2013 19:02

Siema
Jak droga w nazwie ma ''Rv'' to cz€sto warto nia jechac. Trzymaj sie z dala od glwnych drog i bedziesz zadowolony.
Pozdro

JarekAT 25.06.2013 20:14

Lukasz wpadnij to moja Magdzina poinstruuje Ciebie jak sławetne weki się robi :).

calgon 25.06.2013 22:06

Przeszukaj wątki jest i odnośnie tras i odnośnie weków!!!
Weki Deptulowe polecama ich opis w mojej relacyji!

Czy aby lipiec nie jest zbyt deszczowy?

W każdym razie czekam na foty i relacyje!!!!

Dubel 25.06.2013 22:48

Lipiec nie jest zbyt deszczowy. Bardziej deszczowy jest czerwiec tym bardziej w tym roku pokazuje na co go stać :/.
Pozdro

calgon 25.06.2013 22:51

No z Tobą nie śmiałbym się sprzeczać w tych kwestiach!:-)

Lukasz 26.06.2013 08:56

Cytat:

Napisał dubel (Post 324967)
Siema
Jak droga w nazwie ma ''Rv'' to cz€sto warto nia jechac. Trzymaj sie z dala od glwnych drog i bedziesz zadowolony.
Pozdro

Dzięki, dubel:Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 324985)
Lukasz wpadnij to moja Magdzina poinstruuje Ciebie jak sławetne weki się robi :).

Ale to będzie przepis "po śląsku", czy "po bydgosku":)
Dzięki. Będę dzwonił

Cytat:

Napisał calgon (Post 325037)
Przeszukaj wątki jest i odnośnie tras i odnośnie weków!!!
Weki Deptulowe polecama ich opis w mojej relacyji!

Czy aby lipiec nie jest zbyt deszczowy?

W każdym razie czekam na foty i relacyje!!!!

Myślałem o czerwcu ale niestety nie udało mi się wyrwać z roboty. Mam nadzieję, że będzie choć kilka dni bez deszczu.

Postaram się sklecić jakąś relacyję po powrocie.

KristoF 26.06.2013 11:53

Zerknij na TCP forum tam opisałem min. Lofoty. Jechałem główną E6, na niej jest wszystko jak na dłoni, nie przyszło mi do głowy zjeżdżać w boczne, bo to za duży dystans i koszta, ale kręcąc się po południu może i dobry pomysł. Odcinek z Bodo do Mo i Rana E6 jest nudna, zwykła droga przez góry, lepiej jechać brzegiem. Kupa atrakcji i widoków ale drożej, dłużej, tłoczniej. Wracałem Szwecją nadmorską E4 do Nynashamn - dobrze się jedzie, oznaczona ok ale CPNy rzadkie. Weź śpiworek na promie bo zimno od klimy w nocy.

Dubel 26.06.2013 12:33

Cytat:

Napisał KristoF (Post 325130)
. Jechałem główną E6, na niej jest wszystko jak na dłoni, nie przyszło mi do głowy zjeżdżać w boczne, bo to za duży dystans i koszta

Jadac E6 nie widziae nic w norwegi :/ Szkoda Twojego czasu i kasy.
Pozdro

Lukasz 26.06.2013 13:04

Cytat:

Napisał KristoF (Post 325130)
Zerknij na TCP forum tam opisałem min. Lofoty. Jechałem główną E6, na niej jest wszystko jak na dłoni, nie przyszło mi do głowy zjeżdżać w boczne, bo to za duży dystans i koszta, ale kręcąc się po południu może i dobry pomysł. Odcinek z Bodo do Mo i Rana E6 jest nudna, zwykła droga przez góry, lepiej jechać brzegiem. Kupa atrakcji i widoków ale drożej, dłużej, tłoczniej. Wracałem Szwecją nadmorską E4 do Nynashamn - dobrze się jedzie, oznaczona ok ale CPNy rzadkie. Weź śpiworek na promie bo zimno od klimy w nocy.

Wiesz, jestem zwolennikiem bujania sie bocznymi drogami. Jak to mówio, im ciaśniej, tym lepij:D Poza tym mam sporo czasu, więc będe unikał przelotów głównymi duktami.
Z chęcią poczytam o Lofotach na TCP. Dzięki za przypomnienie o śpiworku, tym bardziej że nie biorę kabiny.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.