Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Lejdi Navi? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13631)

Hanka 25.05.2012 21:17

Lejdi Navi?
 
Drogie Lejdis,
Trochę na forum znalazłam info o gpsach, ale ciekawi mnie Wasza kobieca perspektywa. Jakich GPSów używacie? Z uchem używacie czy bez?
Niestety bez tego urządzonka trudno mi gdziekolwiek dalej się wybrać.
W tym roku nie planuję nigdzie poza EU jechać, ale już za rok marzy mi się podróż na wschód.
Nie wiem, no nie wiem co kupić!

Pozdrowienia:)!
Hanka

__________
Cytat dnia: No spodziewałem się statecznej pani w średnim wieku, a tu proszę - dziewczyna na motocyklu

Dzieju 26.05.2012 02:29

Cytat:

Napisał Hanka (Post 241361)
Niestety bez tego urządzonka trudno mi gdziekolwiek dalej się wybrać

Moja droga , dalej to się używa prawdziwej mapy a gps to raczej do poruszania się po np nieznanym mieście szukając adresu lub przejazdu na jego drugą stronę ( ewentualnie do nocnego przejazdu ale bez 100% gwarancji).
Bardzo lubię widzieć na mapie np 50-100 km a nie tylko najbliższe 2 lub 3km.

Jeśli na moto to tylko dedykowany do motocykla.
Ostatnio była akcja z Larkami 35AT , poczytaj trochę o nich może Ci podpasuje.

Ashanti 26.05.2012 11:37

Hanka,
poczytaj sobie o Larku 35AT w dziale GPS.
Ja mam od niedawna jedną sztukę, wgrane AutoMapy i jak na razie się sprawdza. :Thumbs_Up:
Na pewno to jest lepsza opcja niż zwykły, samochodowy GPS i etui z uchwytem motocyklowym. Ta wersja się nie sprawdziła. :dizzy:

Hanka 27.05.2012 07:04

Dzieju, Ashanti,
Dziękuję:) Lark chyba będzie, chociaż opinie mocno skrajne. Niezwłocznie jak mi sklepy dziś otworzą:)

Dzieju, mapy uwielbiam zwłaszcza stare i taką ładną czcionką pisane ;). W kwestii czytania aktualnych map wykazuję 100% kobiecości:) Wpatruję się i wpatruję i wpatruję - i w końcu załapuję, ale trwa to lata całe. No ale faktycznie sama navi na dłuższy wyjazd nie pomoże. Masz rację, trzeba widzieć big picture:) Czyli jeszcze muszę wyprodukować pieniążki na tankbag :)

Miłej niedzieli
Hanka

________________________
Domyślna odpowiedź na dziś: TAK!

Dzieju 27.05.2012 23:12

Cytat:

Napisał Hanka (Post 241515)
Dzieju, Ashanti,
Dziękuję:) Lark chyba będzie, chociaż opinie mocno skrajne. Niezwłocznie jak mi sklepy dziś otworzą:)

Dzieju, mapy uwielbiam zwłaszcza stare i taką ładną czcionką pisane ;). W kwestii czytania aktualnych map wykazuję 100% kobiecości:) Wpatruję się i wpatruję i wpatruję - i w końcu załapuję, ale trwa to lata całe. No ale faktycznie sama navi na dłuższy wyjazd nie pomoże. Masz rację, trzeba widzieć big picture:) Czyli jeszcze muszę wyprodukować pieniążki na tankbag :)

Miłej niedzieli
Hanka

________________________
Domyślna odpowiedź na dziś: TAK!

Lark jest opcją tanią ( kolejne moto navi ok tys i drożej) jeśli nawet znajdziesz w nim jakieś mankamenty to chyba są do akceptacji.
Ja swojego testowałem na razie w autokarze , na oryginalnej wgranej mapie kiepsko ale z automapą działa dobrze.

Czytanie map się przydaje ,w każdej sekundzie może zdechnąć nawigacja czy się na czymś zawiesić..... i co ? Mapa nigdy nie wyjdzie z użytku i daje wiecej spontaniczności i swobody w wyborze przejazdu.
GPS prowadzi jak na łańcuchu , choć czasem bywa niezbędny.
Na wyjazdach przed jakimś etapem wpatrując się długo w mapę wgrywam do Gepeesa w mózgu cały przejazd , potem łatwiej kontrolować trasę zamiast się wpatrywać gdzie jechać.
Warto mieć i navi i mapy.

A niedziela była miła , 200km dla przyjemności w miłym towarzystwie Ashanti i Wojtka.

Hanka 28.05.2012 19:05

:) Dziękuję Dzieju. Święte słowa. Lark zakupiony. Mapa w plecaczku. Niespiesznie zmierzam do weekendu:)

Miłego wieczoru
Hanka

______________
Tzw bottom line: Zgubiłam się dziś we własnych myślach. Niestety nikt nigdy nie narysował mapy tego terenu. Co teraz?

Dzieju 28.05.2012 21:14

Niech ci się kółka lekko kręcą i zawiozą gdzie oczy poniosą a głowa wymyśli :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.