Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Przez Iran do Dubaju i spowrotem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36912)

Lakrua 20.03.2020 22:01

Przez Iran do Dubaju i spowrotem
 
Tak sobie dzisiaj wymyśliłem na kolanie. Odebrać moto gdzieś w Gruzji, później w dół przez Iran w okolice Qeshm, złapać prom do Dubaju, następnie przez Arabię saudyjska do Egiptu, na prom i Grecja wjechać do Europy. W miesiąc bym się zmieścił z plecakiem ?

zz44 20.03.2020 22:32

Fajny plan.
O ile się nie mylę CPD wymagany do Iranu i Egiptu, zalecany do Arabii Saudyjskiej.
Do sprawdzenia, ale kiedyś było tak, że przez Arabię Saudyjską tylko tranzyt głównymi drogami z obowiązkową eskortą, extra płatną oczywiście.
Powodzenia!

StrzeLuk 20.03.2020 22:41

Słyszałem, że wjazd do Egiptu jest nieciekawy. Trzeba mieć egipskie blachy, które trzeba załatwić w Kairze. Pewnie da się ogarnąć przez jakąś agencję. Temat wjazdu do Egiptu mnie bardzo ciekawi

sambor1965 21.03.2020 00:31

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 673162)
Słyszałem, że wjazd do Egiptu jest nieciekawy. Trzeba mieć egipskie blachy, które trzeba załatwić w Kairze. Pewnie da się ogarnąć przez jakąś agencję. Temat wjazdu do Egiptu mnie bardzo ciekawi

A mnie promu stamtąd do Grecji ;)

Mirmil 21.03.2020 00:59

Cytat:

Napisał Lakrua (Post 673151)
Tak sobie dzisiaj wymyśliłem na kolanie. Odebrać moto gdzieś w Gruzji, później w dół przez Iran w okolice Qeshm, złapać prom do Dubaju, następnie przez Arabię saudyjska do Egiptu, na prom i Grecja wjechać do Europy. W miesiąc bym się zmieścił z plecakiem ?

Da sie, ale wg mnie 2 miesiace przygotowan logistycznych i kilka tys na oplaty itp potrzeba miec

Lakrua 21.03.2020 09:16

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 673170)
A mnie promu stamtąd do Grecji ;)

Grecja to nie mus, cos tam pewnie odpływa do Europy czy Turcji

czosnek 21.03.2020 09:33

Według mnie Egipt nie jest warty całej tej zabawy. Do Turcji pływało coś ale tylko z towarem, bez pasażerów. Jest to jeden z nielicznych krajów, z którego z ulgą wyjeżdżałem. (Nie dotyczy południa kraju gdzie przeważają Nubijczycy)
Może łatwiej i ciekawiej będzie z Arabii do Jordanii i przez Izrael do Grecji (Zdaje się że Consigliero przerabiał opcję transportu z Izraela)

consigliero 21.03.2020 09:44

Cytat:

Napisał czosnek (Post 673198)
Według mnie Egipt nie jest warty całej tej zabawy. Do Turcji pływało coś ale tylko z towarem, bez pasażerów. Jest to jeden z nielicznych krajów, z którego z ulgą wyjeżdżałem. (Nie dotyczy południa kraju gdzie przeważają Nubijczycy)
Może łatwiej i ciekawiej będzie z Arabii do Jordanii i przez Izrael do Grecji (Zdaje się że Consigliero przerabiał opcję transportu z Izraela)

Pierwszym na tej trasie był kolega Lewar. Podejrzewam że bez większych kłopotów można ogarnąć wjazd z Egiptu do Izraela Jordanii sprawę powrotu do Europy ogarnie Salamis

nemo 21.03.2020 10:00

Czy przeprawa promowa z Iranu do Dubaju jest przez część lądową Omanu?
Czy UAE można przejechać bez karnetu?

7Greg 21.03.2020 14:04

Było to jakiś czas temu, ale może się niewiele zmieniło :)

1. Prom płynie z Bandar Abbas do Sharjah. Płynie około 12 godzin.
2. Prom odpływa jak chce. Nie ma ustalonej daty ani godziny. Coś w stylu, jak będzie to odpłyniemy. Utrudnia to trochę planowanie powrotu.
3. Ilość kwitów celnych można porównać do wysłania motocykla z USA do Europy przez Australię. O łapówkach nie wspomnę.
4. Radzę mocno przeanalizować sprawę wizy powrotnej do Iranu.
5. Karnet był potrzebny.

Zrowia


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.