Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Utrata gwarancji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36818)

Adam76 05.03.2020 22:32

Utrata gwarancji
 
Witajcie
Stoję przed sytuacją, w której chcę założyć grzane manetki,gniazdo zapalniczki. Usłyszałem w serwisie i Honda Polska, że załozenie nieoryginalnych manetek i gniazda skutkuje utratą gwarancji. Jestem w lekkiej rozterce, bo nie wiem czy stracę gwarancję na cały motocykl, z powodu gniazda zapalniczki i manetek? Macie jakąś wiedzę w tym temacie? Pzdr.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Onufry22 05.03.2020 22:53

Powinno być opisane w gwarancji, którą otrzymałeś przy zakupie.

Jac 05.03.2020 23:12

Utratą gwarancji
 
Zapytaj w Hondzie i poczytaj w warunkach gwarancji. To nietrudne.

U-boot 06.03.2020 17:14

Sorry, ale to jakaś bzdura. Mi w salonie, sami zakładali manetki Daytona i gniazdo Oxford. Mało tego sami dali mi wybrać co chcę i nikt nie robił problemu.

nabrU 06.03.2020 17:29

Kompletna bzdura moim zdaniem tyle, że moje doswiadczenia nie są z polskiego rynku.

Grzane manetki Oxford zgodnie z ich instrukcją powinny byc montowane prosto do aku. Jak więc Honda przez taką instalację chce pozbawić klienta gwarancji?
Jedyne co można w ten sposób zepsuć to aku, an które i tak ciężko byłoby uzyskać swiadczenie gwarancyjne.
Gdyby tak było nie dałoby się samemu założyć złączki/kabelka do ładowania aku na przykład.

Moim zdanie to pokrętny sposób na zarobienie dodatkowej kasy poprzez instalację akcesoriów.

Cytat:

Napisał U-boot (Post 671085)
Sorry, ale to jakaś bzdura. Mi w salonie, sami zakładali manetki Daytona i gniazdo Oxford. Mało tego sami dali mi wybrać co chcę i nikt nie robił problemu.

Pogrubione to słowo-klucz. Koledze chodzi o samodzielny montaż akcesoriów

CzarnyCzarownik 06.03.2020 18:22

Pytanie czy według producenta użytkownik może modyfikować swój pojazd dziwnymi akcesoriami na własną rękę, wprowadzając zmiany do konstrukcji i zachować gwarancję :)

Zakładasz grzane manetki, potem spalił się moto razem z garażem. Producent motocykla widzący dziwne akcesoria moze umyć ręce.
Producent wadliwego akcesoria moze umyć rence, bo nie było to zakładane przez profesjonalnego mechanika. Jedyną szansę odszkodowania widzę jeśli masz markowe akcesoria, montowane przez oficjalny serwis. Inaczej powodzenia w szukaniu swojej racji.

Z ciekawostek dodam, że łańuch DID też ma gwarancję, ale... musi być zakładany przez mechanika i zakuwany oryginalną maszynką z logo DID. Ja tu widzę spore pole do popisu aby żadnej gwarancji nie uznać :)




Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Cezar3 07.03.2020 01:45

To co mają powiedzieć te bidule, co kupiły moto w Łomiankach u niezależnego importera.... usiąść i płakać.
( jest temat na Forum )
:)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

MrWaski 07.03.2020 03:05

Jeśli udałoby się wykazać przez biegłego, że gdy reklamuję coś na co moje zmiany nie miały wpływu, to sprawa powinna być do przejścia. Niestety, nie jest... Kiepskie te serwisy.

Temat drążyłem kiedyś w krakowskim serwisie. Trza im bulić albo poczekać na koniec gwarancji.

radiolog 07.03.2020 10:07

Temat jak na forum BMW, jak nie ingerujesz w kluczowe systemy motocykla, to gwarancji nie stracisz, prędzej bałbym sie power commandera instalować niż niefabrycznych grzanych manetek

consigliero 07.03.2020 10:40

7 Załącznik(ów)
Jak zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Też mam zgryz czy się pojawiać w ASO, chyba tylko w przypadku gdy będą problemy z motocyklem. Czy serwisowanie poza ASO może sprawiać problem z egzekwowaniem warunków gwarancji ? Pewnie tak ale z drugiej strony zawsze możemy dochodzić naszej racji na drodze sądowej czyli jak zawsze chodzi o pieniądze


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.