Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Krew dla motocyklisty po wypadku potrzeba. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32224)

wojtekk 24.06.2018 23:40

Krew dla motocyklisty po wypadku potrzeba.
 
Pisze Ewa z Bielska na forum trampkiwym. Podajcie dalej jeEli możecie. Sorry za błędy ale pisze z telefonu.
Motocyklista potrzebuje pomocy a konkretnie krwi .
Mój kolega , którego znam od dziecka uległ wypadkowi , który spowodował kierowca samochodu osobowego wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle.
Szczepan przeszedł już jedną operację i w tej chwili jest w śpiączce farmakologicznej . Jego stan jest bardzo ciężki , stracił dużo krwi i właśnie krew jest bardzo potrzebna by przeprowadzić kolejną operację . Można oddać krew w każdym mieście w całej Polsce z wskazaniem osoby dla której owa krew ma być przeznaczona . Grupa nie ma znaczenia . Bardzo proszę o pomoc w imieniu Szczepana jego żony, dwóch małych córeczek , mamy , swoim i wszystkich jego przyjaciół .

Celowe oddanie krwi dla Szczepan Moskwa Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ul. Mikołaja Kopernika 50, 30-001 Kraków

sluza 25.06.2018 00:22

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 587652)
Można oddać krew w każdym mieście w całej Polsce z wskazaniem osoby dla której owa krew ma być przeznaczona . Grupa nie ma znaczenia .

Pierwsze słyszę, ale się nie czepiam

CzarnyCzarownik 25.06.2018 01:03

Oczywiście, że nikt nie dostanie krwi podpisanej imiennie. To by było bez sensu. To działa na zasadzie banku, mamy wspólną pulę w różnych miejscach i gdzie jest bliżej tam dają naszą krew. Tam gdzie jest potrzeba to biorą krew z pobliskiego banku.
Tak samo jak nie można mieszać grup krwi, mamy uniwersalnego dawcę i uniwersalnego biorcę, ale reszta musi być odpowiednio dopasowana.

Co nie zmienia faktu, że często mówią o brakach krwi w bankach... więc powinniśmy oddawać. A i dzień wolny się należy za oddanie, więc czemu nie pomagać i korzystać :)

Adampio 25.06.2018 01:22

Ci co jeszcze oddawali mogą sprawdzić czy sie nadają. Nie wiem na czym problem polega, ale ja nigdy nie chrujący dwa razy w sporym odstępie czasu sie nie zakwalifikowałem gdy trzeba było oddać krew dla czlonka rodziny przed operacją

zaczekaj 25.06.2018 06:07

Gdy Hemoglobina jest poniżej 12 to już nie można oddać krwi. System automatycznego oznacza nas na czerwono i klops.

krzysiek_m 25.06.2018 09:55

Hemoglobina raz.
Dwa, że raz na jakiś czas robią pełną morfologię i tam może być dużo powodów dla których lekarz czasowo skreśli.
Poza tym tatuaże, dentyści, aspiryna, antybiotyki, wyprawy w niektóre ciekawe miejsca i tak dalej.

Ludwik Perney 25.06.2018 10:46

Cytat:

Napisał sluza (Post 587660)
Pierwsze słyszę, ale się nie czepiam

kilka lat temu na takiej zasadzie pomagałem umierającemu znajomemu.
Krew oddana w zupełnie innym miejscu, innej grupy dała możliwość przetoczenia krwi kumplowi, co bardzo ulżyło mu w cierpieniu

sluza 25.06.2018 11:26

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 587692)
kilka lat temu na takiej zasadzie pomagałem umierającemu znajomemu.
Krew oddana w zupełnie innym miejscu, innej grupy dała możliwość przetoczenia krwi kumplowi, co bardzo ulżyło mu w cierpieniu

tyle wiem, że 0 minus jest uniwersalnym dawcą, a ABplus uniwersalnym biorcą. Ale oddając krew w Białymstoku mam możliwość powiedzieć, że ma być przekazana imiennie wskazanej przeze mnie osobie i to z innego miasta??? Chyba tak to nie działa?

CzarnyCzarownik 25.06.2018 12:22

Czy wskazana osoba naprawdę otrzyma naszą krew?

W praktyce nie istnieje coś takiego, jak zbiórka krwi dla konkretnej osoby, bo cały zebrany zapas trafia do banku, a więc do wspólnej puli.

- Kiedy ktoś oddaje krew dla konkretnej osoby, to tak naprawdę liczy się gest. Nasza krew trafia do puli, bo działamy na zasadzie banku. To tak, jakbyśmy do banku wpłacali pieniądze - wpłacimy na konto 100 zł i tyle samo odbierzemy w bankomacie, ale to już nie będzie ten sam banknot, choć kwota pozostanie ta sama - wyjaśnia Anna Jaźwińska-Curyłło.

"https://zdrowie.trojmiasto.pl/Czy-mozna-oddac-krew-konkretnej-osobie-Obalamy-mity-n113945.html"

mareksz007 25.06.2018 19:57

Oddawałem kiedyś i jak pamiętam wskazujemy konkretną osobę z imienia i nazwiska. Na prośbę w stacji wystawią zaświadczenie które należy przekazać lekarzowi prowadzącemu lub rodzinie. Kiedyś glejt woziłem z B-stoku do W-wy bo tam był pacjent. Działa to rzeczywiście na zasadzie banku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.