Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Opony do crf1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27143)

Grzechu2012 05.08.2016 16:25

Opony do crf1000
 
Czy koś już u siebie zmieniał?
Polecacie jakies ?
Osobiscie zastanawiam się nad mitas E07 lub K60 haidenau chociaz te ostatnie w moim poprzednim moto powodowaly dziwne wibracje z przodu przy 50-60km/h

karol1989 05.08.2016 18:32

Używam Heidenau K60 Scout w CRF1000L.

W porównaniu z seryjnymi oponami:
- trakcja na suchym asfalcie porównywalna, na mokrym gorsza
- dużo lepsza trakcja w lekkim terenie
- gorsze prowadzenie i przede wszystkim gorasza zwrotność motocykla
- przy prędkościach do 50 km/h odczuwalne wibracje w przedniej części motocykla
- są głośniejsze

radiolog 05.08.2016 19:03

Mam zamiar po asfalcie dojeździć fabryczne, a potem zgodnie z sugestiami na większość zastosowań pierlli mt90, a w teren mitas e09 tył i tkc 80 lum pirelli mt21 przód

tomajkAT 05.08.2016 21:59

Po 3,5tyś km zmieniłem na K60. Z pewnością są to mocniejsze opony, trudniej je pewnie na ostrych szutrach uszkodzić. Ale przód jak koledzy wspominali robi jak traktor przy 50 no i głośne i to bardzo tak od 90 do 110 szybciej wycie ustaje.
Ktoś porównywał na własnym motocyklu MT90 i K60SCUT ?

JarekAT 05.08.2016 22:31

Ludzie myślicie, że opony od nowej Afryki różnią się od opon starej Afryki?
Może rozmiarem.
Za to rozmiar macie ten sam jak KTM 950/990, a temat jest wałkowany już latami.
Czy jest sens następnej never ending story?
Opcja szukaj i czytanie. A nie nabijanie postów o tym co było już wiele razy powiedziane.

tomajkAT 05.08.2016 23:12

Aleś teraz dowalił, jak łysy warkoczem o kant kuli.
Uciekam z podkulonym ogonem :D

JarekAT 05.08.2016 23:26

Nie masz uciekać tylko poszukać informacji, które tu już dawno są.

tomajkAT 05.08.2016 23:34

A nie skleiłeś może, że nie chodzi o INFORMACJE a o wymianę doświadczeń?
Wrzuć na luz, przecież forum jest od tego, właśnie żeby sobie pomagać/pogadać. Co potrafi googlacz to raczej większość tu obecnych wie.
Ale dzięki za dobre chęci.

radiolog 06.08.2016 06:44

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 492828)
Nie masz uciekać tylko poszukać informacji, które tu już dawno są.

Kolego masz znaczek BMW w avatarze,a bluźnisz hehe, na naszym forum (bmw) temat opon i oleju jest nieśmiertelny ;-)

calgon 06.08.2016 07:22

Ja myślę jednak ,że nawet najlepsza Afryka na najlepszych oponach nie dorówna Gs na zwykłych oponach używanych,takich nalewkach.
Chodzi o trakcje.Natomiast KTM nie ma tych wibracji w przednim kole bo oryginalne opony nie przenoszą już tych wibracji z silnika,które doskwierały modelom z poprzednich roczników.

Nie uważacie ,że Honda ma lepszą kulturę pracy silnika niż KTM?

No i co by było w sumie lepsze Afyka czy KTM na pierwsze moto?

JarekAT 06.08.2016 08:42

Uśmiałem się :)
Wymiana doświadczeń? To nowa Afryka to jakiś cud techniki i inaczej się kółka kręcą? Wszystkie informacje o Mitasach, Heiadenauach czy innych są na tym forum i nie trzeba szukać w google.

A Forum Africa Twin to stan posiadania motocykla AfricaTwin to stan umysłu. Ale widać idzie nowe, w sumie już przyszło ;)

myku 06.08.2016 08:48

Calgon trafił w setno problemu. Choć jak wiemy to olej silnikowy i dobrze nasmarowany łańcuch decyduje o wswszystkim.

tomajkAT 06.08.2016 12:12

Jeśli jest nowe to stare musi odejść :p

PS. No zajebieniście przyjmujecie w szeregi nowych, na zachętę gogolacz, no i w ogóle to się nie wychylaj, nie pytaj, szukaj, czytaj. Powiem że nie ważne czy nowe, czy stare, ważne, żeby się kręciło. Skoro komuś kto ma staż to przeszkadza, że nowi próbują nawiązać kontakt (choćby nieudolnie na początek) no to hmm.

Grzechu2012 06.08.2016 12:44

nic nie poradzisz na szeryfów internetu :)

btw. ja nastawiam sie bardziej na on road i zastanawiam się nad:
Pirelli Scorpion Trail II
dunlop trailsmart
dunlop trailmax
Metzeler Tourance
ew. tkc70

radiolog 06.08.2016 12:59

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 492871)
nic nie poradzisz na szeryfów internetu :)

btw. ja nastawiam sie bardziej na on road i zastanawiam się nad:
Pirelli Scorpion Trail II
dunlop trailsmart
dunlop trailmax
Metzeler Tourance
ew. tkc70

To bierz scorpiony, zaraz potem trailsmarty i będziesz zadowolony

calgon 06.08.2016 16:22

Panowie luzik,wysublimowane poczucie humoru to podstawa na tym forum!

Tego nowego słowa nauczyłem się wczoraj u Slawka w garażu szykując mojego trytytkowca na wyjazd.
Co do opon to padło pytanie?

Sławciu jak myślisz czy ta tkc da radę w dojechać?
Padła odpowiedź
- Myśle ,że wrócisz😄

tomajkAT 06.08.2016 17:41

Niezmiernie jestem rad, iż u szanownego starszego usera wywołałem salwy śmiechu :D

kristoch 07.08.2016 22:12

Cześć! Też mi się kończą fabryczne Dunlopy (12kkm) i znalazłem trochę pozytywnych opinii o TKC70, a powyżej widzę raczej rekomendacje Pirelli MT90.
Przesiadłem się z GS-a i coraz częściej zjeżdżam z czarnego ale raczej na twarde i suche :drif:. Ktoś może miał doświadczenia z jedną i drugą i może porównać?
Dunlopy są fatalne na mokrym asfalcie i szukam czegoś lepszego + trochę bliżej off. K60 podobno śliskie na mokrym :-(
Dzięki za komentarze.

radiolog 07.08.2016 23:08

Zgodnie z rekomendacją zamówiłem pirelli mt90 i zobaczymy

Emek 08.08.2016 08:32

Podrzuć gdzie kupowałeś bo kończę K60 i też będę zamawiał Pirelli.

radiolog 08.08.2016 08:39

Cytat:

Napisał Emek (Post 493032)
Podrzuć gdzie kupowałeś bo kończę K60 i też będę zamawiał Pirelli.

oponytanio.pl

Cezarus 08.08.2016 08:57

Myślałem , że tylko na forum BMW są tylko goście , którzy spuszczają się w temacie opon , żeby ich nowe motocykle miały hiper przyczepność na miejskich bulwarach 😀😀😀😀http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...cfb083495a.jpg

Taki przykład bulwarówki 😂😂😂niestety nie mam zdjęcia nowej Afry w tym klimacie , ale myśle , że Radiolog zaraz podrzuci takowe 😜😜


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Emek 08.08.2016 11:16

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 493041)
Myślałem , że tylko na forum BMW są tylko goście , którzy spuszczają się w temacie opon , żeby ich nowe motocykle miały hiper przyczepność na miejskich bulwarach 😀😀😀😀

Przecież powszechnie wiadomo że w BMW stabilność i przyczepność na bulwarach zapewnia zestaw 3 kufrów a opony dają tylko tzw. adwęczer look. :D

voxan69 08.08.2016 11:23

Adweczer look to wlasnie kufry i mega dodatkowe xenony, kolega kufrow nie sciaga twierdzac, ze w razie gleby nie porysuje motocykla. Jezdzi na nowym GSie tylko wokol komina, wychwala pod niebiosa, kiedys zabralem go na szybszy szuterem to powiedzial, ze jestem poj..ny

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Tank 08.08.2016 11:34

Kurde, mimo tematu specjalnie wydzielonego do darcia lacha z BMW, spamujecie na temat GejeSow gdzie się da, nawet w tak ważnym temacie jak adweczer opony do (nie)bulwarowej Królewny. :) Kompleksy jakies czy co? :D

radiolog 08.08.2016 11:44

Czarek ma na pewno jakiś kompleks, pewnie po Serku...w końcu sąsiadami są :)

voxan69 08.08.2016 12:11

Tank spokojnie ;-) wielu wlascicieli True Adwenczer bedzie uzytkowac tak samo swoje motki jak niektorzy na GSach, czyli McDonalds i do domu, kocham to forum hahaha ;-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

kristoch 08.08.2016 22:35

Powiem tak: imho każdy "spuszcza się" (że zacytuję) jak lubi i w jakim temacie chce. Nie widzę gorszości ani lepszości w jeżdżeniu po asfalcie czy off, blisko czy daleko komina, na bmw czy at. Forum po to jest by pytać i odpowiadać - byle w temacie ;-), chyba że opony to krypto-temat wątku, a ja bardzo nieogarnięty jestem. I dziękuję za odpowiedzi!

Cezarus 09.08.2016 09:02

W całym temacie chodzi o to , że forum idzie w kierunku forum BMW , a dokładnie w takim , którym najważniejsze jest posiadanie drogiego motocykla i miliona mniej lub bardziej potrzebnych dodatków do niego , a nie podróże nim . O tych dodatkach napisano już wszystko , a wolałbym poczytać ( i pewnie nie będę jedyny w tym ) jak ty pojechałeś tym swoim motocyklem nawet do MCDonalda i miałeś po drodze jakieś przygody 😀 Zauważyłem , że większość tych ludków , którzy kupują pierdylion dodatków do swojego motocykla pisze tu , żeby się tu pochwalić rzeczami , które dokupił do swojego moto , a nie ma ich inny posiadacz i właśnie jesteśmy na tym zajebistym forum świadkami narodzin kasty posiadaczy , a nie użytkowników ( dokładnie jak na forum BMW ) . Za chwilę już nie dowiem sie z tego forum jak dojechać na Magadan czy , które drogi w Kirgistanie są godne uwagi ......, ale na pewno dowiem się , kto co ma niepotrzebnego założonego do swojego motocykla , jaki olej wlać , żeby moto nie przegrzało się w korku do MCdriva itd .

Ps . To jakie opony zapewniają najlepszą przyczepność i oczywiście lans na dzielnicy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Grzechu2012 09.08.2016 09:21

przyszło "nowe", czas się przyzwyczaić ;)

calgon 09.08.2016 10:21

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 493210)
W całym temacie chodzi o to , że forum idzie w kierunku forum BMW , a dokładnie w takim , którym najważniejsze jest posiadanie drogiego motocykla i miliona mniej lub bardziej potrzebnych dodatków do niego , a nie podróże nim . O tych dodatkach napisano już wszystko , a wolałbym poczytać ( i pewnie nie będę jedyny w tym ) jak ty pojechałeś tym swoim motocyklem nawet do MCDonalda i miałeś po drodze jakieś przygody 😀 Zauważyłem , że większość tych ludków , którzy kupują pierdylion dodatków do swojego motocykla pisze tu , żeby się tu pochwalić rzeczami , które dokupił do swojego moto , a nie ma ich inny posiadacz i właśnie jesteśmy na tym zajebistym forum świadkami narodzin kasty posiadaczy , a nie użytkowników ( dokładnie jak na forum BMW ) . Za chwilę już nie dowiem sie z tego forum jak dojechać na Magadan czy , które drogi w Kirgistanie są godne uwagi ......, ale na pewno dowiem się , kto co ma niepotrzebnego założonego do swojego motocykla , jaki olej wlać , żeby moto nie przegrzało się w korku do MCdriva itd .

Ps . To jakie opony zapewniają najlepszą przyczepność i oczywiście lans na dzielnicy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba nie ująłbym tego lepiej....

kristoch 09.08.2016 11:38

Cytat:

Napisał Cezarus (Post 493210)
W całym temacie chodzi o to , że forum idzie w kierunku forum BMW , a dokładnie w takim , którym najważniejsze jest posiadanie drogiego motocykla i miliona mniej lub bardziej potrzebnych dodatków do niego , a nie podróże nim . O tych dodatkach napisano już wszystko , a wolałbym poczytać ( i pewnie nie będę jedyny w tym ) jak ty pojechałeś tym swoim motocyklem nawet do MCDonalda i miałeś po drodze jakieś przygody 😀 Zauważyłem , że większość tych ludków , którzy kupują pierdylion dodatków do swojego motocykla pisze tu , żeby się tu pochwalić rzeczami , które dokupił do swojego moto , a nie ma ich inny posiadacz i właśnie jesteśmy na tym zajebistym forum świadkami narodzin kasty posiadaczy , a nie użytkowników ( dokładnie jak na forum BMW ) . Za chwilę już nie dowiem sie z tego forum jak dojechać na Magadan czy , które drogi w Kirgistanie są godne uwagi ......, ale na pewno dowiem się , kto co ma niepotrzebnego założonego do swojego motocykla , jaki olej wlać , żeby moto nie przegrzało się w korku do MCdriva itd .

Ps . To jakie opony zapewniają najlepszą przyczepność i oczywiście lans na dzielnicy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Coś czułem, że jednak nie ogarnąłem :-). Myślałem, że w tym wątku można zapytać o opony - tak zwyczajnie (skoro sam nie mam doświadczenia), a prawdziwy temat jest o wyższości wyjazdów na Magadan nad lansem na dzielnicy i byciem nad posiadaniem. I, że forum już nie to... Pewnie, żeby utrzymać kultowość tego forum, warto rozważyć zamknięcie go dla nowych uczestników - bez sarkazmu piszę. Wprawdzie nie mam porównania z forum bmw bo nie zaglądałem gdy miałem gs-a ale wierzę, że jest jak piszesz. A'propos, jaki adres.? Dzięki.

A wracając do pytania: które z dwóch byś rekomendował tkc70 czy mt90? Pytam o Twoją osobistą rekomendację - nie które zapewniają najlepszą przyczepność.

PS. Chciałem się wybrać na jakiś zlot Afrykańczyków, ale teraz się boję :-). O przygodach też strach pisać bo może nie takie jak trzeba będą...

Kici 09.08.2016 12:00

Cytat:

Napisał kristoch (Post 493226)
Coś czułem, że jednak nie ogarnąłem :-). Myślałem, że w tym wątku można zapytać o opony - tak zwyczajnie (skoro sam nie mam doświadczenia), a prawdziwy temat jest o wyższości wyjazdów na Magadan nad lansem na dzielnicy i byciem nad posiadaniem. I, że forum już nie to... Pewnie, żeby utrzymać kultowość tego forum, warto rozważyć zamknięcie go dla nowych uczestników - bez sarkazmu piszę. Wprawdzie nie mam porównania z forum bmw bo nie zaglądałem gdy miałem gs-a ale wierzę, że jest jak piszesz. A'propos, jaki adres.? Dzięki.

A wracając do pytania: które z dwóch byś rekomendował tkc70 czy mt90? Pytam o Twoją osobistą rekomendację - nie które zapewniają najlepszą przyczepność.

PS. Chciałem się wybrać na jakiś zlot Afrykańczyków, ale teraz się boję :-). O przygodach też strach pisać bo może nie takie jak trzeba będą...

Kup jedne a jak się skończą drugie i będziesz miał własne zdanie.

tomekpe 09.08.2016 12:13

Z przykrością napiszę tu o oponach, a konkretnie o TKC 70.

Co prawda w rozmiarze Trampkowym, co może mieć wpływ na doznania, ale jednak...

Po pierwsze - tył TKC 70 jest cholernie śliski na deszczu. O ile jest świetnie na suchym, tak na mokrym to nieprzyjemnie zaskakuje. Osobiście podejrzewam, że winien jest ciągły pasek bieżnika na obwodzie opony, no ale .. zrywanie przyczepności Trampkiem na trzecim biegu sugeruje, że nowa Afryka zrobi to i na piątce.

Po drugie - przód TKC 70 ma jakąś dziwną przypadłość związaną z myszkowaniem (czasem szarpaniem wręcz) przodu przy szybszej jeździe > 120 kmh. To takie trochę dziwne zjawisko, ale przy np. powiewie wiatru, czy lekkim ruchu kierownicą, motocykl potem wykonuje jeszcze kilka podobnych ruchów. Takie jakby baaaardzo delikatne shimmy. Trochę zanika w miarę zużycia opony, ale wymusza uważną jazdę i jest zdecydowanie nieprzyjemne, co gorsza nie zawsze występuje.

Oba zjawiska mogą nie występować w innych rozmiarach opon, ale zaobserwowane na przynajmniej dwóch motocyklach (TA 650, TA 700). Jeśli wystąpią w AT, to mogą być nieprzyjemne przy większej mocy.

Dubel 09.08.2016 12:47

Cytat:

Napisał kristoch (Post 492998)
Cześć! Też mi się kończą fabryczne Dunlopy (12kkm) i znalazłem trochę pozytywnych opinii o TKC70, a powyżej widzę raczej rekomendacje Pirelli MT90.
Przesiadłem się z GS-a i coraz częściej zjeżdżam z czarnego ale raczej na twarde i suche :drif:. Ktoś może miał doświadczenia z jedną i drugą i może porównać?
Dunlopy są fatalne na mokrym asfalcie i szukam czegoś lepszego + trochę bliżej off. K60 podobno śliskie na mokrym :-(
Dzięki za komentarze.

Podobno jak babci wzrosną wąsy to zostaje dziadkiem.

Grzechu2012 09.08.2016 13:38

Mialem K60 w xtz750 co prawda zrobilem na nich tylko 7000km ale nie doswiadczylem uslizgow na mokrym jedynie co mnie wkur... to te wibrowanie przodu w okolicach 50km/h

Emek 09.08.2016 14:15

Trza szybciej jechać ;). K60 na mokrym o niebo lepsze od seryjnych Dunlopów.

voxan69 09.08.2016 14:28

Grzechu jak mowi nasz forumowy kolega mistrz Polski w motocrossie - Gaz jest twoim przyjacielem ;-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

kristoch 10.08.2016 23:20

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. Zamówiłem TKC70, żeby było inaczej i nad czym "się spuszczać" - znaczy żeby różnorodność wśród ludzi była. Może będzie okazja by się wymienić (min. poglądami) i porównać w tych samych warunkach.

myku 11.08.2016 10:53

Bardzo dobra opona.

radiolog 12.08.2016 14:07

Pytanie jeżeli opona zalecana jest 150/70 r18, to na ile mogę zamienić bezpiecznie? Np 130/80 18 bedzie ok?

madafakinges 12.08.2016 14:21

1 Załącznik(ów)
Nie będzie.
Felga w nowej afrze ma taką samą szerokość jak w ktm i wszystkie opony poniżej 150 układają się na kwadratowo, mocno ograniczająć możliwość składania się.
Jeżeli, ma być to typowa kostka to 140 ujdzie. Polecam pirelli rally, dunlop d908rr - opony wytrzymują długo i dobrze sprawują się na czarnym, nawet na mokrym.
Jeżeli opona szosowa to tylko 150.

Ja żeby mieć większy wybór opon w teren zrobiłem sobie drugie koło z felgą o szerokości 2,5 cala(fabrycznie 4cale)

Załącznik 64449

na taką felgę mogę zakładać sobie 120-140 więc pełna gana opon off czeka.

chemik 12.08.2016 14:22

Nie możesz...

radiolog 12.08.2016 14:56

Chodzi mi o typową kostkę do terenu, bez składania się na czarnym.
Czyli 140/80 18 bez problemu?

Dubel 12.08.2016 15:33

W kacie 140 latala jak ta lala. Wiec i w CRF powinno byc dobrze.

radiolog 12.08.2016 15:42

Niechodzi mi o podróże tylko off niedaleko domu hehe

Dubel 12.08.2016 17:32

W kacie do dzidowania mialem Pirelli mt21 w rozmiarze 140/80/18

tomajkAT 18.08.2016 13:25

Czy ktoś już naprawiał w terenie gumę w nowej Afryce?
Postraszył mnie gość w serwisie, że ręcznie zdemontować oponę by dobrać się do dętki, to będzie poważny problem w terenie bo niby bardzo płytka felga. Jakoś tak mi się widzi taka sama jak i inne, no ale.
Zbieram komplet kluczy i łyżki do demontażu, przydałyby się z nakładkami do alu by nie poobdzierać felg, ale same jakieś kobyły po 500-600mm gdzie to do kufrów pakować.

hellwoot 18.08.2016 14:04

Nie zapomnij o wyważarce statycznej. Słyszałem, że nowa afryka nie może jeździć na niewyważonych kołach.

tommi 18.08.2016 14:19

szkotu1,
daj na luz.

Pisz radiologu jak tam się na pirelkach lata? Kateemiarze nie ściemniali, że taka pro jest?
;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.