Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jak założyć "wypożyczalnię" motocykli. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27356)

wojtekm72 02.09.2016 22:33

Jak założyć "wypożyczalnię" motocykli.
 
Nie mam glowy do interesów.
Nie mam chodów ani znajomości.
Mam za to dwa motocykle.
Wiec od czego pwinienem zacząć i co zrobić aby założyć taki biznes. Jaka powinna być umowa i czy motocykle muszą mieć np. autocasco. Wszalkie rady mile widziane :)
Mysle że znajdą się chetni na zwiedzanie Roztocza, Bieszczad.
Myślę też o wyjazdach na Ukrainę.
W moich okolicach nikt takiej działalności nie prowadzi wiec nikomu konkurencji nie będę robił.
Z goóry dzięki za rady.

motomysz 02.09.2016 22:38

Tommi z FAT prowadzi taką działalność, myślę że sporo konkretów byś się od niego dowiedział. Tak mi się wydaje.

Pils 02.09.2016 22:47

Jeśli chcesz robić profesjonalnie to musisz mieć firmę jednoosobowa czyli załatwiasz wpis do ewidencji dzialalnosci gospodarczej w urzedzie miasta wg EKW wybierasz numer dzialalnosci wypozyzczalni potem NIP ( bedzie twoj) i Regon. Konto firmowe i czekasz na pierwszych chętnych. Jak tylko ruszy to ja razem wiesz z kim zjawię się na pierwsze zwiedzanie. Rozumiem że pierwszych dwóch klientów z wszelkimi honorami po kosztach oprowadzisz.
Mając firmę odprowadzane co miesiąc do ZUS 288 PLN odlicza się od podatku

barthelemi1 03.09.2016 07:25

Przez pierwszy rok masz niski zus. Od tego roku jest to składka jedna ok 160zl i druga ok. 290. Są to składki obowiązkowe. Po roku wzratsa do ok 1100 zl na miesiąc. Do Twoich stałych kosztów dochodzi jeszcze podatek dochodowy. 18℅ swojego oficjalnego dochodu musisz oddać państwu. Możesz to ominąć generując w prawy lub lewy sposobnostwo kosztow, np paliwo, serwis moto, zakup wyposażenia garażu etc. Nie wiem dokładnie jak to jest z vatowcami także się nie będę wypowiadał.

barthelemi1 03.09.2016 07:26

Oczywiście ten pierwszy rok jest tańszy jeśli otwierasz swoją pierwszą działaność.

zbyszek 03.09.2016 08:37

Wojtek, fajny pomysł, jednak moim zdaniem lepszy byłby taki, aby organizować wycieczki hard/soft enduro na UA dla małych grupek.
Masz tereny oblatane, masz umiejętności, ludzie by cię ozłocili jak byś ich zaprowadził na Krasną, czy Borżawę... no i robił byś to co lubisz- łendurzył:D a nie siedział przywalony papierami...
Kosztów na start praktycznie nie ma, no może jakaś stronka internetowa i trochę promocji, no i masz świetną lokalizację jako punkt startowy.
Wypożyczalnia to spory zawrót dupy, no i raczej motocykle nowe- leasing.
A to się wiąże czasami ze sporym wkładem własnym, a co jak nie pójdzie?
Zobacz taką IntegracjęUA ludziom wystarczy zapewnić nocleg i pokazać którędy należy jechać aby przejechać, -a już jesteśmy szczęśliwi :)

vtwin90 03.09.2016 08:51

Chcesz założyć i piszesz że nie masz głowy do interesu jak tak pochodzisz to wyluzuj bo utoniesz

wojtekm72 03.09.2016 08:56

Vtwin90, cytuję:
"Chcesz założyć i piszesz że nie masz głowy do interesu jak tak pochodzisz to wyluzuj bo utoniesz"

Pochodzę, pochodzę :)

A do każdego tematu podchodzę poważnie, na luzie.

Robić coś co się lubi w życiu niestety nie wszyscy mogą:mur:.
Pomysł z wypożyczalnia rodzi się w bólach ponieważ serce już mi krwawi, kiedy pomyślę że sprzęty o które dbasz + sentyment pójdą w inne ręce :).
Co do wycieczek na Ukrainę pojawia się inny problem.
Wychowałem się na tym forum i z wielką przyjemnością jeżdżę z Wami po ukraińskich górach, ale brać za to kasę od osób które się zna :dizzy:
Niestety rzeczywistość jest smutna, a żyć z czegoś trzeba:D.

Pomysł z wycieczkami już zapodał Tomek i Pils, ale czy będą chcieli jeszcze ze mną jeździć:) łatwo nie jest, a ja łatwych ścieżek nie szukam:).

Poza tym wiele osób boi się Urainy. Nie wiem dlaczego.
Klimat, ludzie, kontrasty, połoniny, górki, paryje i co ważne małe koszty wycieczki- nic tylko jeździć:at:

Pirania 03.09.2016 09:27

Cytat:

Napisał zbyszek (Post 496109)
Wojtek, fajny pomysł, jednak moim zdaniem lepszy byłby taki, aby organizować wycieczki hard/soft enduro na UA dla małych grupek.
Masz tereny oblatane, masz umiejętności, ludzie by cię ozłocili jak byś ich zaprowadził na Krasną, czy Borżawę... no i robił byś to co lubisz- łendurzył:D a nie siedział przywalony papierami...
Kosztów na start praktycznie nie ma, no może jakaś stronka internetowa i trochę promocji, no i masz świetną lokalizację jako punkt startowy.
Wypożyczalnia to spory zawrót dupy, no i raczej motocykle nowe- leasing.
A to się wiąże czasami ze sporym wkładem własnym, a co jak nie pójdzie?
Zobacz taką IntegracjęUA ludziom wystarczy zapewnić nocleg i pokazać którędy należy jechać aby przejechać, -a już jesteśmy szczęśliwi :)

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:
Może z drobną poprawką i połączeniem tych dwóch opcji.. czyli na Twoich moto ( jakieś używane DRZ, WR etc) i jedziesz z grupą na UA. Z FAT za dużo ludzi pewnie nie będzie ale jak uderzysz w BMW to będzie się działo.
Już widzę chłopaków przyjeżdżających na GS 1200 do Ciebie, zostawiających maszyny i dalej na UA- pełnej morderców, złodziei, gwałcicieli, niedzwiedzi biegających po ulicach..! ;-)

Co do spraw księgowych to moja ładniejsza połówka jest księgową także dzwoń!

A najgorsze co widzę wśród znajomych to zastanawianie sie przez 3 lata nad jakims pomysłem czy warto, czy wyjdzie a w tym czasie trzech innych to zaczyna robić i już dupa z biznesu. Najważniejsze to ruszyć a potem reklama, ciężka praca, ciężka praca, rok dwa bez urlopu a potem toi już drinki na Filipinach..;)

P.S
Pozdr z roboty.. oby do 14.00 i spier.. do lasu!;) Jutro już obiad u Mamusi...:vis:

Roberto 06.09.2016 18:51

Z tymi pomysłami i Filipinami to pewnie do mnie? Powiedz tylko skąd wziąć kasę na inwestycje to ruszam od razu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.