Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Jak ustwić rozrząd? składam silnik (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12021)

slafo 01.08.2012 22:02

wg manuala powinno być tak jak pisze Pan Porucznik ... :)
F i R

pozdr

rambo 01.08.2012 23:40

Jak już to RT i FT

slafo 02.08.2012 00:18

strona 105 , Factory service manual GER, znaczki są dwa F i R na wałkach ...

Serdel 03.08.2012 12:29

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 252275)
Wałki są "gołe", czy z zębatkami?

z zębatkami

ferolo 24.05.2017 06:33

Czesc panowie odgrzeje temat mam problem z ustawieniem rozrządu tzn znak ustawiam sobie na wale tłok mam w górze wałek mam ustawiony strzałka do góry kolo ustawiam znakami aby zgrywaly się z płaszczyzną głowicy i po założeniu łańcuszka nie mam idealnie równej powierzchni
Jest albo przesuniety troche w lewo troche w prawo łańcuchy mam stare i nie pamiętam jak to było wcześniej czyby aż tak były wyciągnięte zresztą jak ma się napiacz do tego może musze je trochę przesunąć np na ząbkach na dole walu mam jeszcze lancuszek od xl 700 posiada tyle samo ogniw jedynie troszkę inną budowę ale pasuje i po zamontowaniu też jest przesunięcie

szynszyll 24.05.2017 07:40

Zrob zdjecia obu sytuacji i wrzuc

Zet Johny 24.05.2017 07:49

Jak masz łańcuchy stare to kreseczki na kołach zębatych (przykręcanych na wałkach ) nie będziesz miał równo z głowicami. Kreseczka od strony napinacza ma schodzić poniżej poziom płaszczyzny do której licujesz.
Zrozumiałeś z tego coś? :D
To naturalny mechanizm w przypadku wyciągnięcia łańcuchów i moim zdaniem logiczny.

ferolo 25.05.2017 06:03

Ok udało się ustawić już wiem jak to wygląda teraz pytanie z racji tego że to V jak ustawić kolejny cylinder tzn teraz ustawiłem tylny więc został mi przedni w serwisówcę podają że muszę robić obroty o 488 albo albo 232 a tak na chłopski rozum.
Skoro ustawiłem już tylny to teraz kręcę w lewo do momentu jak pojawi mi się znak przedniego na kole i tłok w górze czy robię mijankę i dopiero za 2 razem jak się pojawi to go ustawiam?

Zet Johny 25.05.2017 07:47

1 Załącznik(ów)
Musisz mieć odpowiedni znak na kole magnesowym (to już masz pewność że tłok jest u góry ale nie koniecznie w tym "cyklu") i odpowiednia literka na wałku rozrządu.
Patrz w Haynes - nawet po zdjęciach powinieneś dojść o co chodzi
Załącznik 70956

szynszyll 25.05.2017 08:05

instrukcje podaja ten sposob i ja tak zawsze robie - szybko i prosto

1. ustawiamy przedni cylinder w pozycji TDC, co odpowiada w AT znakowi FT we wzierniku w lewej pokrywie

2. w tej pozycji zakładamy wałek rozrządu na przednim cylindrze. Wałek ma być skierowany krzywkami w dół i oczywiście zamontowany zgodnie ze znakami na kole.

3. przekręcamy odwrotnie do wskazówek zegara silnikiem zakładając na wał klucz nr 17 poprzez wziernik w lewym deklu o 232 stopnie ( około 2/3 ) w tym miejscu pojawia się znak RT, który oczywiście odpowiada TDC tylnego cylindra.

4. zakładamy wałek tylnego cylindra w sposób analogiczny do przedniego czyli krzywkami na dół.

sruby na kolach zebatych walka na mocny klej i dokrecic z momentem 23Nm bo spotkalem juz do polowy wysuniete...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.