Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Pomagamy - za free (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Pomocy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27067)

Master 24.07.2016 00:51

Pomocy
 
Siemano Wszystkim
Potrzebna rada porada pomoc
W skrocie opisze co sie stalo,bylismy w drodze do Hiszpani,ale we Francji zalalem gowniana benzyne pb 95 e10 ktora ma dodatek bioetanolu czy jakiegos innego wynalazku,po zrobieniu ok 200km zaczely sie dziwne cyrki,Afryka zaczna sie dlawic i ma podobne objawy do konczacej sie pompy paliwa z tym wyjatkiem za obrotomierz odstawia wlasne cyrki trzyma 3000 obrotow potem skacze na 5000,6000 ale silnik pracuje rowno,zatrzymujemy sie na stacji i zabieram sie za wymiane pompy.Z pomoca przychodza miejscowi motocyklisci i zapewniaja ze to wina benzyny,jedziemy do nich i z rana wymieniamy benzyne,czyscimy filtr;to pomaga na okolo 100 km,wracamy znowu sie dlawiac.Afryka idzie na wymiane swiec gazniki do czyszczenia ultra dzwiekiem,membrany cale nie wypalone plastkiowe wynalazki w srodku wymienione,po zlozeniu calosci do kupy pomaga na ok 60km znowu sie zaczyna.wymieniamy pompe spinamy tez na grawitacje i nic nie pomaga,sam juz nie wiem co to moze byc,obrotomierz dalej warjuje AFRYKA SIE DUSI dodam jeszcze ze z modulu zaplonowego slychac delikatne trzaski i nie wiem czy tak powinno byc.pomozcie chlopaki bo zaraz wylysieje;czeka nas droga powrotna z calami gratami i nie wiem czy nie staniemy,
Czy ktos wie jak to wyglada z modulem zaplpnowym kiedy siada? Sorry za znaki ale pisze z Francuzkiego komputera Afryczka to RD 7

Jaro-Ino 24.07.2016 01:00

Właśnie padł Ci moduł. Dlatego wszystkie zabiegi pomagają na coraz mniej km. Bo on siada coraz bardziej i po postoju i odpoczynku działa, ale coraz krócej. Typowe objawy to palenie na jeden gar, szarpanie i przerywanie i wariowanie obrotomierza.

Master 24.07.2016 01:15

Dzieki wielkie,tego sie spodziewalem regler byl padniety wczesniej i to mogo miec wplyw na modul.Mamy okolo 850km jak myslisz czy jest szansa przewidziec kiedy nam to cdi zejdzie kompletnie czy to loteria

Jaro-Ino 24.07.2016 01:39

Na jednym garze powinien wytrzymać do domu, ale męczarnia to straszna i niezbyt zdrowe dla silnika. Może prościej będzie tu na forum zorganizować kogoś, kto wyśle Ci sprawny poduł kurierem lub pocztą na wskazany adres tam, gdzie będziesz urlopował. Na takie trasy afrykańczycy zabierają zapas, właśnie na taką okoliczność ;)

Master 24.07.2016 01:48

No wlasnie zabralem wszystko co udalo mi sie zgromadzic ale nie modul i tu dupa nie spodziewalem sie takich kwiatkow szukam w necie ale ciezko a urlop konczymy 29 powrot do irlandii promem.Po ile moduly lataja na forum mniej wiecej?

Master 24.07.2016 01:50

Przygotowalem sie najlepiej jak sie dalo ale nie wystarczajaco jak widac

calgon 24.07.2016 02:11

Tyle roboty psu w dupę! Masakra

Master 24.07.2016 02:23

Co zrobic pierwsza wyprawa i skucha,siedzimy u zabojadow juz piaty dzien i trzeba sie zawijac;Afra szla jak zloto i tu taka wpadka.

Master 24.07.2016 02:30

Jazda z klamotami przy takiej pracy silnika z pewnocia go zmasakruje,jak sadzicie?bo francuzi sa pewni ze nic nie bedzie ale to chyba logiczne ze przy padnietym module nie powinienem gnac 800km

Zmyler 24.07.2016 09:12

Ja osobiście nie miałbym serca nawet czterocylindrowcem wracać bez jednego gara dalej niż 2-3 km od domu a nie myślałbym nawet o jeździe na V-ce na jednym.Ale każdy ma swoje podejście do mechaniki, silnika, motocykla.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.