Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Kilka przydatnych patentów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4408)

PiotrRD04 15.10.2009 16:08

Kilka przydatnych patentów
 
Witam wszystkich
Nazywam się Piotrek mam 30 latek i dosiadam Rd04 z 91 roku
Na codzień jestem technikiem w Liqui Moly (firmie produkujacej oleje , środki serwisowe i inne) i z racji wykonywanej pracy chciałem polocić wam kilka moim zdaniem ciekawych patentów.
1. Czyszczenie ukłądu paliwowego-podczas regulacji zaworów (miałem zdjęte gażniki )zobaczyłem w kanałach ssąących i na zaworach sporą warstwę nagaru i jako że na codzień zajmuję się pokazami urządzenia do czyszczenia układów wtryskowych Jet Clean Tronic postanowiłem wyczyścić układ paliwowy w mojej AT. Czyszczenie ukłądu paliwowego w silniku gażnikowym ogranicza się w zasadzie do pracy silnika na specjalnym płynie czyszczącym. Ja miałem trochę łatwiej bo podpiołem sobie urządznie podające płyn do motocykla ale wy jak byściwe chcieli może poprostu zalać sobie płyn do pustego zbiornika lub podłąćzyć bańkę z płynem do wężyka idącego do pompy paliwa.
Czyszczenie tą metodą przyczynia się do wymycia zaworów, denka tłoka i rowków pierścieni z nagaru W efekcie tej operacji africzka chodzi równiuteńsko nie kopci i wogóle bajka.
2. Zabezpiecznie wałka zdawczego przed przedwczesnym zużyciem -w ofercie firmy w której pracuje jest preparat(Keramik Paste) który złuży do zabezpieczania min. takich połączeń jak wałek zdawczy i zębatka. Jest to pasta ceramiczna którą na co dzień mechanicy używają do zabezpieczania świec żarówych i wtryskiwaczy w Common Railu (aby dało się ww. elementy póżniej zdemontować), pasta doskonale sprawdza się również na prowadnice klocków hamulcowych itp.
Pozdrawianm
P.S Post nie wynika z chęci zarobku (nic nie sprzedaje )a jedynie dziele się informacjami które posiadam

Pozdrawiam Wszystkich

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania niech pisze
Pozdrawiam:at:

Stachu 15.10.2009 16:24

Fuj ale reklama. Mogłeś przynajmniej ograniczyć się z nazwami firmy i środków...

szwedzkikucharz 15.10.2009 16:26

Hmmm, "patenty" to raczej robienie czegoś z niczego przy pomocy: sznurka, drutu, korka od butelki..... i ogólnie będących pod ręką narzędzi. Nadewszystko w "patencie" liczy się niekonewncjonalny pomysł, świeże spojrzenie etc. Kupienie gotowego szpeja w sklepie nie ma z tym nic wspólnego.
Naturalnie, że nie jest to reklama z Twojej strony.

hubert 15.10.2009 16:59

Hmm muszę Piotrze powiedzieć że leję olej Liqui Moly do Afryczki i jestem bardzo zadowolony. Po wlaniu Repsola Afryka nagle zaczęła brać olej :/

Wszelkie patenty typu dodatki do oleju z dwusiarczkiem molibdenu czy coś do czyszczenia układu wtryskowego stosowałem w Land Roverze i chyba to działało .....

Szkoda tylko że taki kiepsko z dystrybucją Waszych produktów. Trzeba zamawiać przez internet ...

Dzieju 15.10.2009 17:26

skasuj zdublowany temat

zibiano 15.10.2009 21:32

ten "Keramik Paste" to ciekawy patent !! uzywacie czegos innego czy podobnego do walka zdawczego??

Wegrzyn 15.10.2009 22:44

Myślę, że dobrze dostać kilka porad. Może dowiemy się jeszcze innych ciekawych rzeczy od PiotrRD04.

Misza 15.10.2009 22:50

Spoko Piter, dzięki za porady. Chyba mało kto czyści zawory albo denka tłoków :). Masz może dostęp do olei Liqui Moly motocyklowych? Może jakaś oferta dla czarnuchów?

wieczny 15.10.2009 23:15

Ja mam (w robocie). W sobotę napiszę co jest i jakie ceny Wam mogę zaoferować.

PARYS 15.10.2009 23:37

"Keramik Paste"?
Ja tam chcę agregat porcelanowy!!!
Subaru ponoć coś takiego zrobiło ale do sprzedaży to NIGDY nie wejdzie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.