Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Wałek zdawczy cd. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35526)

mdxmd 31.07.2019 21:36

Wałek zdawczy cd.
 
moim zdaniem poza zwiększeniem średnicy wałka (co przedłuży jego życie) problem będzie taki sam jak w starej AT bo zębatka nadal jest "pływająca" podkładka wraz z śrubą blokuje zębatkę i spełnia podobną funkcję jak zabezpieczenie w starej AT... pomimo dokręcenia śruby zębatka i tak ma luz ok 1mm !!!! gdyby chociaż dociskała zębatkę do tulejki to smar wewnątrz nigdzie by się nie podział a obecnie woda i tak go wypłukuje także jest jak jest.... szkoda pisać.

można jednak zrobić pewne usprawnienie w postaci uszczelnień, zębatka w miejscu wieloklinu ma wgłębienie i można dać np. 2x oring 30x1.5 + smar na wieloklin i mamy całkowicie uszczelniony wieloklin :)

a jeździłem sobie w błogim spokoju o wieloklin ... u mnie przy 82.000k są już niewielkie zagłębienia na wałku nie wspomnę o rdzy.

Zapewne ktoś napisze, że można zmodyfikować podkładkę, która dociśnie zębatkę...moim zdaniem docisk będzie i tak zbyt mały aby to było sztywne połączenie i zębatka i tak będzie się przesuwać i wycierać elementy styku wałka i tej podkładki. Dopóki nie będzie konkretnej nakrętki to będzie klops szczególnie w terenie i bez właściwego serwisu tego połączenia.

poniżej macie to nowe ulepszone mocowanie zębatki .... dodam tylko, że śruba jest dokręcona.



miałobyć lepiej a jest jak było...

Romano 01.08.2019 06:28

A może zastosować podkładkę tego typu, jest stalowa i wewnątrz ma gumę??
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-...3-8-7348863439
Rozmiar przypadkowy ale z pewnością można dobrać odpowiednią.

strobus1 01.08.2019 08:53

Kto smaruje ten jedzie. Wielowypusty też się smaruje tylko mało ludzi wie czym. Najbardziej uświadomieni są użytkownicy/czki BMW. Maja problemy ze swoimi "wałeczkami" od kilkudziesięciu lat i opracowali na to sposób. Nazywa się Kluber staburgas nbu 30 ptm. Smarujesz raz na sezon i z głowy.
Tak wiem, że drogie.
Tak wiem, że BMW to.... (wstawić co się podoba, nie publikować!!!)
Zapewniam, że najmniejsze 50 g opakowanie wystarczy na całe życie Afry.

zdrowia

Novy 01.08.2019 08:59

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 646142)
Kto smaruje ten jedzie. Wielowypusty też się smaruje tylko mało ludzi wie czym. Najbardziej uświadomieni są użytkownicy/czki BMW. Maja problemy ze swoimi "wałeczkami" od kilkudziesięciu lat i opracowali na to sposób. Nazywa się Kluber staburgas nbu 30 ptm. Smarujesz raz na sezon i z głowy.
Tak wiem, że drogie.
Tak wiem, że BMW to.... (wstawić co się podoba, nie publikować!!!)
Zapewniam, że najmniejsze 50 g opakowanie wystarczy na całe życie Afry.

zdrowia

Klüber Staburags nbu 30 ptm - ~30 euro to znowu też nie taki majątek.

Jest Staburags innej firmy za dużo niższą cenę. To to samo?

Edit: Staburags, który znalazłem w innym opakowaniu jest tej samej firmy (Klüber) - sprzedawane w innym/mniejszym opakowaniu - koszt 9 euro za 20g.

mdxmd 01.08.2019 09:19

zapewne smarowanie praktycznie rozwiąże problem albo znacznie wydłuży okres życia ale sprawdzanie wałka przy zakupie używki należy wpisać w program wycieczki...

Bekas 01.08.2019 10:02

Polecam sprawdzać, mimo zapewnień sprzedawcy, wczoraj w Wawie oglądałem trampka coś około 70tyś przebiegu salon Pl, zębatka niby miała siedzieć sztywno, wizualnie super. Ściągam osłonę, zrzucam zabezpieczenie wyjechane w 90% a wałka zostało 50% ;/

mdxmd 01.08.2019 10:25

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 646142)
Kto smaruje ten jedzie. Wielowypusty też się smaruje tylko mało ludzi wie czym. Najbardziej uświadomieni są użytkownicy/czki BMW. Maja problemy ze swoimi "wałeczkami" od kilkudziesięciu lat i opracowali na to sposób. Nazywa się Kluber staburgas nbu 30 ptm. Smarujesz raz na sezon i z głowy.
Tak wiem, że drogie.
Tak wiem, że BMW to.... (wstawić co się podoba, nie publikować!!!)
Zapewniam, że najmniejsze 50 g opakowanie wystarczy na całe życie Afry.

zdrowia

W BMW wieloklin ma duuużo łatwiej w CRF jest jeszcze rotacja.

Romano 01.08.2019 11:03

1 Załącznik(ów)
25.500kmZałącznik 89575

mdxmd 01.08.2019 11:16

Cytat:

Napisał Romano (Post 646172)

nie mogę znaleźć tej tulejki w fiszkach (pod symerem)

Melon 01.08.2019 19:26

Ale w viadrze jest tak samo zakręcona na luźno zębatka i nic się nie dzieje z wałkiem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.