Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   airoh aviator (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16600)

zombi 15.02.2013 00:43

airoh aviator
 
szukam opinii, czy ten kask wart jest swojej ceny.

puszek 15.02.2013 05:25

Bardzo lekki i bardzo przewiewny..Pierwszy kask, którego nie musze zdzierać n a postoju bo upala zarem głowe. Daszek jak dla mnie zbyt waski i słońce trochę razi. Gina drobne elementy - zapinka przy pasku, i taka gumka przy ryjku...

majki 15.02.2013 08:24

Cytat:

Napisał wlodar (Post 292575)
Natomiast jesli ma ratować życie to aviator jest do d....

Wlodar, a rozwinął byś tą myśl??
Mam Aviatora i jest b. fajny. Zrobiłem w nim narazie kawałek Maroka + trochę jazd po poligonie, ale na szczęście nie musiałem sprawdzać wytrzymałości. Wkurzające są tylko te malutkie śrubki przy osłonkach wentylacji na głowie...

PS. Błażusiak i gro zawodników z czołówki Enduro jeździ w Airohach...

Sub 15.02.2013 08:25

Rozumiem, że nie straciłeś życia więc pewnie tylko słyszałeś, że nie ratuje...
Ale skoro tak, to słyszałeś od kogoś komu nie uratował...? Zaciekawiłeś mnie tą opinią... :rolleyes:

wlodar 15.02.2013 21:47

Bylem przy testachudarowych wielu kasków i aviator przechodzi tylko te najlagodniejsze normy E1825 i to w kiepskich centrach certyfikacyjnych(oznaczenie na pasku E i liczba im nizsza tym centrum certyfikacyjne starsze i lepsze)
Kask ten nie przejdzie badan DOT a tym bardziej SNELL.
Nie chce mi sie opisywac calej metodologii badan przy poszczegolnych atestach, ale w skrocie chodzi o to ze aviator ma w sobie za duzo dziur.
Jak komu to wytlumaczenie jest za slabe to osobiscie lub telefonicznie moge dokladniej opisac.

Jezdza w takich kaskach jakie sponsor sobie zyczy...
A czy myslicie ze Rossi jezdzil w sklepowym AGV?
nie, a kaski zwane rally replica sa tylko do torowych podobne.
Widzialem kaski Senny i innych super zawodników i uwieżcie zadne z nich nie byly podobne do niby takich samych dostepnych w sklepach.
Zawsze przy wyborze kasku kieruje sie jedna zasada...
Pytam sie sam siebie na ile wyceniam swoją głowe?
i zawsze wychodzi mi pokaźna kwota ;-)
Zdrowia!

arty1 15.02.2013 21:59

No to mamy na forum fachowca od kasków :rules:
Zdradź nam jeszcze jaka liczba E jest niską według Ciebie

ex1 15.02.2013 22:19

no dobra to już.wiemy który jest bee... zdradź
nam może który jest cacy Twym zdaniem

majki 15.02.2013 22:27

Cytat:

Napisał wlodar (Post 292743)
(oznaczenie na pasku E i liczba im nizsza tym centrum certyfikacyjne starsze i lepsze)

Ok, na Aviatorze mam E3 052585/P - 017483, na Stelt'cie E3 052244/P - 110136, a na Uvexie Ęduro E1 0530025/P - 006750. Rozszyfrujesz te dane? ;)

Co do testów udarowych to żałuję, że kaski endurowe nie są wśród testów np. na Sharpie...

wlodar 15.02.2013 22:43

Dziękuję za sarkazm w temacie"speca od kasków"
Ci co mnie znaja osobiście wiedzą jakiej firmy kaski używam jednak po raz kolejny nie będę nikogo do nich przekonywał.
Było pytanie o opinię o aviatorze to swoja wyraziłem, a co kto z nią zrobi to juz jego sprawa.
Są firmy produkujące kaski, bardzo renomowane i dobre, które jednak wypuszczają coś z powodów czysto marketingowych. Takie modele są w ofercie większości producentów i one niejednokrotnie psują tym markom opinię.
Niech każdy jeździ w najlepszym i najbezpieczniejszym kasku na jaki go stać i tyle.
Miłej nocki :)
P.S.
a wy k.... spać nie możecie??? ;)

zombi 15.02.2013 23:05

dzięki za dyskusję i fachowe info.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.