Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Ubiór na pierwsze moto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26339)

papko 10.04.2016 17:02

Ubiór na pierwsze moto
 
Siema, potrzebuje porady. W co ubrać dziewczynę na pierwsze moto? Motocykl to Varadero 125. Budżet to 2000-3000zl. Chodzi o kask, buty, rękawice, kurtkę i spodnie. Moje doświadczenie w tym temacie jest za małe żeby wiedzieć czego szukać.. Co polecacie? W jaki sposób szukać ciuchów, przez internet czy jakiś sklep w kujawsko-pomorskim, ew. Poznaniu? Ciuchy raczej tekstylia. Moto do jazdy po mieście, krótkie trasy i czasem szutry (taki jest plan). Totalnie nie wiem jak się za to zabrać.. Ubiór ma starczyć na kolejne moto, więc nie patrzcie, że to pierdopęd ;)
No i jeszcze pytanko, jaką bieliznę termoaktywną polecacie?

wysłano z Nokia 3310

czosnek 10.04.2016 17:18

Buty: Forma ADV - ok 700zł
Ciuchy. Sprawdź w gdańskim KOBI (stoisko w Larssonie). Można czasem kupić zestawy STR z poprzedniej kolekcji w dobrej cenie. - ok 1000zł (albo Outlet Intermotors - kupiłem tam bardzo fajną kurtję Alpinestara z wypinaną podszewką i membraną za 300zł)
Kask - chyba najlepiej jakiś szczękowy

papko 10.04.2016 17:20

Kask to akurat wiem że tylko i wyłącznie integralny, bezpieczny i na tym nie oszczędzamy. Prosiłbym o jakieś konkretne sugestie modeli ;)

wysłano z Nokia 3310

Navaja 10.04.2016 20:23

Gdzieś na forum trampkowym był cały wątek o ciuchach dla lejdisek, podawano konkretne modele. Poszperaj, z pewnością znajdziesz.
Jeżeli mogę to zasugerowałbym zakup używanych ciuchów. Fajną, dobrą kurtkę dostaniesz za 300-350 zł, portki za 200 zł. Kask też można znaleźć używany, może niekoniecznie na allegro z niewiadomą przeszłością ale na forum się pojawiają czasami. Ewentualnie kamasze nabądź nowe. Wtedy zamkniesz się w całości w połowie podanej kwoty.
Co będzie jak Pani się nie spodoba jazda na moto albo odpukać wywinie orła? Wtedy klamoty odsprzedasz z małą stratą albo po prostu wyrzucisz jak się wysypią.

Nie jaraj się membranami w kapotach, bo dziewczę, które zaczyna przygodę z motocyklem pewnie dalekie będzie od jazdy w deszczu, zresztą zawsze można kondoma dokupić. Ważne, żeby kurtka i spodnie miały dobrą wentylację oraz pełny komplet ochraniaczy. Jeżeli w kurtce nie będzie plecowego to pomyśl o zakupie żółwia.
Powodzenia.

papko 11.04.2016 12:46

O ile zgodzę się z używanymi ciuchami typu kurtka i spodnie, o tyle kask, wiem, że będzie nowy. Jednak każdy się układa do kształtu głowy indywidualnie no i wiadomo, przeszłość skorupy wtedy jest pewna ;)
Nawiązując do odpowiedzi czosnka, buty wydają się fajne, może sam o takich pomyślę dla siebie :)

wysłano z Nokia 3310

ofca234 11.04.2016 12:52

po mojemu, kaski musi być nowy, bo tak jak piszesz, gąbki się układają pod kształt głowy.

gerard36856 11.04.2016 13:58

kask nowy :)
ale reszte, kupilbym na allegro. uzywane.
kupowalem w sklepac hwzssytko i żałuje troszke.

odcedzisz sobie używane np kurtki. i za 500-600zl sa ''używane'' nówki z wypinanymi membranami i podpinkami. a w sklepie, ni hu hu. taka Richa jak mam za 1400zl, kosztuje na allegro uzywana w porywach 700zlotych. a moja już ma zeszlifowana dziurke na rękawie :)

jest troche ubrań, które ludzie pokupowali a jednak nie jeździli motocyklem bo coś-tam. warto je pokupować jesli ma sie czas :)

papko 11.04.2016 14:28

Przekonaliscie mnie do używanej kurtki i spodni, tylko będzie ciężko rozmiar znaleźć, myślę czy na wyprzedażach męskich XXS nie znajdę w dobrej cenie, bo to dziewczyna 162cm. Muszę Ją dokładnie pomierzyć :D
Polecacie jakis kask konkretny? Do 1000zl, najlepiej w przedziale 500-700 ;) No i rękawice na lato, też dosyć istotny element wg mnie ;)
Jeszcze z niecierpliwością czekam na opinie na temat bielizny termoaktywnej.
Pytanie może dla specjalistów, ale czy pod długie włosy kominiarka powinna się czymś różnic? :D

wysłano z Nokia 3310

gerard36856 11.04.2016 15:00

przeciwnie :)
rozmiar xxs jest sporym atutem. w outletach jest praktycznie wylacznie ten rozmiar :)
za 250zl kupilem ''uzywane'' spodnie dainese z goretexem, na ktore normalnie w zyciu bym sobie nie pozwolil w sklepie.

matata 11.04.2016 16:56

Pw poszło

Wysłane z nokii 3510i


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.