Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   ATAS wadliwe kierunkowskazy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35141)

GregoryS 07.06.2019 09:44

a dokladnie - z manuala ATAS:
"..kierunkowskaz automatycznie wylaczy sie po 7 sekundach, lub po przejechaniu 120 m. W niektorych przypadkach czas wylaczenia kierunkowskazu moze byc krotszy lub dluzszy."

Lis 07.06.2019 10:35

W FJ1100 "system" działa od dwóch warunków:
1) przy dużej prędkości, czas pracy kieunkowskazów zależy od dystansu,
2) przy małej prędkości, czas pracy kierunkowskazów zależy od czasu.
Rozwiązanie Yamahy sprzed 35 lat.
Może w NAT również występuje taka kombinacja? - czytając post powyżej występuje ;) Więc istotne jest ustalenie limitu prędkości, przy której to jeszcze zależy od czasu, a kiedy od dystansu. Trzeba to poznać, zrozumieć, nauczyć się...

Ps.:
Przy czym w FJ przy zastrzymaniu np. na skrzyżowaniu kierunkowskazy się nie wyłączają - NIGDY, dopiero po pewnym czasie za skrzyżowaniem. W praktyce to dość długi czas, albo ja wolno nie jeżdżę... i zwykle wyłączam, bo musiałbym pół osiedla przejechać na kierunkowskazie. Natomiast przy zjeździe z autostrady kilkaset metrów kierunki działają. Jest to bardzo wygodne. Z tego co wiem, FJ1200 już tego nie miała... podobnie jak antynurków.

mdxmd 11.06.2019 14:50

Cytat:

Napisał Lis (Post 639767)
W FJ1100 "system" działa od dwóch warunków:
1) przy dużej prędkości, czas pracy kieunkowskazów zależy od dystansu,
2) przy małej prędkości, czas pracy kierunkowskazów zależy od czasu.
Rozwiązanie Yamahy sprzed 35 lat.
Może w NAT również występuje taka kombinacja? - czytając post powyżej występuje ;) Więc istotne jest ustalenie limitu prędkości, przy której to jeszcze zależy od czasu, a kiedy od dystansu. Trzeba to poznać, zrozumieć, nauczyć się...

Ps.:
Przy czym w FJ przy zastrzymaniu np. na skrzyżowaniu kierunkowskazy się nie wyłączają - NIGDY, dopiero po pewnym czasie za skrzyżowaniem. W praktyce to dość długi czas, albo ja wolno nie jeżdżę... i zwykle wyłączam, bo musiałbym pół osiedla przejechać na kierunkowskazie. Natomiast przy zjeździe z autostrady kilkaset metrów kierunki działają. Jest to bardzo wygodne. Z tego co wiem, FJ1200 już tego nie miała... podobnie jak antynurków.

automatyczne wyłączanie kierunkowskazów miałem w XJ650 1981r. ! wyłączały się po przejechaniu pewnego dystansu

matjas 11.06.2019 18:36

W FJ1200 tego nie było Lisu.
Bardzo przydatna rzecz dla takich zapominalskich jak ja a mam boja bo jazda z włączonym prawym może być przyczynkiem do bum bardzo prosto... trochę mi lark zasłania kontrolki i byłoby super mieć cokolwiek. Myśle nad jakimś pipczykiem.

Lis 11.06.2019 21:56

Cytat:

Napisał matjas (Post 640192)
W FJ1200 tego nie było Lisu.

Tak też napisałem ;)
FJ1100 produkowana w latach 84-85r ma.

matjas 11.06.2019 22:38

Ja potwierdzam a nie poprawiam :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.