Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Puk Puk czy jest tu jakiś fotograf ? :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25577)

Ropuch 04.01.2016 18:58

Puk Puk czy jest tu jakiś fotograf ? :)
 
Panowie - HELP :)

Lubię wycieczki, a jeszcze bardziej zdjęcia które uwieczniają te chwile :)
Szukam więc pomysłu na lepszej jakości zdjęcia przy pomocy lepszego obiektywu niż kit 18-55mm do body Canon 450D kupionego zresztą u naszego forumowego kolegi :)
Może ktoś doradzić co kupić - chodzi przede wszystkim o zdjęcia z pleneru głównie widoki (czyli jakiś szeroki kąt); zoomik też by siadł więc z tego powodu stałki raczej odpadają !
Nie jestem profesjonalistą ale zależy mi na lepszym odwzorowywaniu kolorów i głębi ostrości - jak to osiągnąć niedrogim sposobem ?
Może komuś zalega jakiś fajny niepotrzebny obiektyw to chętnie go przygarnę - byle gabaryty mnie nie przerażały :)
Czekam na odpowiedzi tych bardziej zorientowanych, bo od czytania głowa puchnie - seria L raczej niekoniecznie :)

Aha, lustrzanka mi odpowiada bo jest szybka jak wiatr północny, a kompakta kieszonkowca już mam - może dupy nie urywa ale przy dobrym świetle robi zdjęcia jak ta lala i jest mocno pancerny na moje potrzeby - Panasonic FT1 :)

R

7Greg 04.01.2016 19:10

No i zaraz sie zacznie :)

Jeżeli chodzi o mnie to unikaj kompromisów KLIK :)

EDIT:
ew coś bardziej ekstremalnego :) KLIK

graphia 04.01.2016 19:56

16-35/4 L IS. Wersja II 2,8 nie do końca spełniła spodziewane oczekiwania :) A droga niestety cholera.

Ropuch 04.01.2016 20:01

Panowie, chodzi o to, by obiektyw widział i odwzorowywał klimat taki jak widzi je nasze ludzkie oko/oczy - nic mi więcej nie potrzeba :)

graphia 04.01.2016 20:07

przy pełnej klatce to ok 4045 mm i teraz sobie oblicz to pod cropa :)
o to powinno być ok :D http://allegro.pl/canon-ef-s-24mm-st...887945064.html

Neno 04.01.2016 20:14

Cytat:

Napisał graphia (Post 463602)
przy pełnej klatce to ok 4045 mm i teraz sobie oblicz to pod cropa :)

Myślę, że nie do końca koledze o to chodziło ;) bo wtedy nie chciał by zooma :P
Ja nic doradzał nie będę bo podobnie jak 7Greg nie uznaję kompromisów w pewnych dziedzinach ;)

redrobo 04.01.2016 20:24

Zeby przeskoczyc odczuwalnie kitowy, ale nie biorac stalki to jednak L 17-40 i tu bedzie zyleta ale bez plastyki natomiast tamron 28-70 odwrotnie, jesli wsxystko razem to pirwsxy post graphi.
A tak z drugiej manki to jesli mialbym do codziennych niezawodowych celow inwestowac 2-3 tysiaki w sprzet do zdjec to wybralbym zdecydowanie premium kompakt typu g1x mark2.

czosnek 04.01.2016 20:29

Baaaardzo przyzwoitym obiektywem jest Tamron 17-50 f2.8 a i cena bardzo przystępna. Do tego filtr polaryzacyjny i połówkowy szary i błyszczysz na fejsie ;)

Emsi 04.01.2016 20:34

6 Załącznik(ów)
Ja powiem tylko tyle, za cenę jakiegoś normalnego obiektywu, kupisz np. takiego olka XZ-2.
Sam kiedyś byłem napalony na lustrzankę (niestety byłem jednym z tych co myśleli, że jak kupię lustro, to zdjęcia będą cud, miód ...), ale taszczenie ciężkiego aparatu i szkieł nie wiem ilu przestał mi się podobać, no i te inwestycje żeby było dobrze :).
Kupiłem właśnie XZ-2, chowam go do większej kieszeni, zakres ogniskowych 28-112 mi całkowicie wystarcza (i tak mam tylko kilka zdjęć na pełnym tele na starym aparacie), za to jest bardzo jasny 1,8-2,5.

Kilka zdjęć, moich. Mogę podesłać linki do lepszych cudzych :)

Jakieś małe makro i chyba fajne GO.
Załącznik 60208
Załącznik 60207

Widoczki.
Załącznik 60206
Załącznik 60205
Załącznik 60203
Załącznik 60204

Na moje potrzeby amatorskie, w zupełności wystarcza. JPG'i wychodzą bardzo dobre, a wiadomo są jeszcze RAW'y.

Ropuch 04.01.2016 20:41

Już coś mi się we łbie klaruje - piszczcie dalej (zooma można mieć zawsze w nogach) :)
Żeby była jasność - nie widzę siebie z torbami na bokach i fotografa by 7Greg czy Czosnek to ze mnie nie będzie ale chciałbym żeby moje zdjęcia były "prawie" takie jak ich :)
Nie może też być to obiektyw drogi bo będzie mi go najzwyczajniej w świcie szkoda obijać :)
Na razie proponowany naleśnik + Czosnkowa propozycja górą :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.