Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   RD07 bierze dużo oleju. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18825)

Rack 08.08.2013 15:55

RD07 bierze dużo oleju.
 
Witam, mam pytanie do znawców. Mam zamiar kupić rd07 z 96r, za niewielką cene. Przebieg 90tys km. Znam osobe która nią jeździła. Motocykl bierze 1l/200km. Osoba twierdzi że to wina uszczelniaczy nad prowadnicami zaworów. Uważacie że warto pakować się w taki motocykl? Jest możliwość że to wina pierścionków ale przecież motocykl chodzi równo, pali na dotyk ma tyle mocy ile ma mieć.

1Czy możliwe ze motocykl jest zatarty i dlatego bierze olej pomimo że chodzi prawidłowo?
2Czy konieczne jest ściągnięcie głowicy aby wymienić uszczelniacze zaworów?

siwy 08.08.2013 15:57

Ja bym nie brał˙go. Kiedyś miałem trampka co brał 1l/1000. Po zmianie uszczelniaczy spalanie nie spadło. Włożyłem sporo kasy i roboty, pożałowałem pieniędzy na nowe tłoki i w efekcie sprzęt był dalej taki sam.
Kwiestia jeszcze w jakiej kasie go możesz mieć, czy lubisz majsterkować i czy lubisz ryzykowne zakupy :)

p.s. jak buda w ładnym stanie a cena bardzo atrakcyjna to pozostaje jeszcze opcja szukania silnika

RAVkopytko 08.08.2013 16:20

Rack ,jeśli ta "niewielka" cena jest na prawde niewielka to Bierz.
Za różnice do ceny rynkowej starczy Ci na silnik albo jego remont?jeśli tak,to Bierz :D

Borewicz 08.08.2013 16:29

1.Silnik biorący olej przez pierścienie nie musi być zatarty, a chyba o to pytasz w p1.
Sprawdź kompresje.
2 tak

Rack 08.08.2013 16:31

To się zaczelo dziać nagle. Więc albo się przegrzał/zatarł albo któryś z uszczelniaczy nawalił.

madafakinges 08.08.2013 16:33

Jeśli bierze litr na 200 to na bank do wymiany pierścienie + całe głowice do roboty a prawdopodobnie i tłoki. Co daje kwote ok 2000zł bez robocizny.

matjas 08.08.2013 19:21

Cytat:

Napisał Rack (Post 331757)
Witam, mam pytanie do znawców. Mam zamiar kupić rd07 z 96r, za niewielką cene. Przebieg 90tys km. Znam osobe która nią jeździła. Motocykl bierze 1l/200km. Osoba twierdzi że to wina uszczelniaczy nad prowadnicami zaworów. Uważacie że warto pakować się w taki motocykl? Jest możliwość że to wina pierścionków ale przecież motocykl chodzi równo, pali na dotyk ma tyle mocy ile ma mieć.

1Czy możliwe ze motocykl jest zatarty i dlatego bierze olej pomimo że chodzi prawidłowo?
2Czy konieczne jest ściągnięcie głowicy aby wymienić uszczelniacze zaworów?

wieczne jest tylko wieczne pióro, że tak zacytuję klasyka i każda Afra prędzej czy później odejdzie po tęczy na wieczny szuter smarowana mineralem :D

nikt tu nie ma szklanej kuli Kolego - trza sprawdzić kompresję, odkręcić kolektory obejrzeć wyloty i trzonki zaworów. ogólnie pierdolenia trochę jest ale JEDEN litr na 200km to jest bardzo dużo oleju i jeśli nie ma wycieków to nie sądzę aby był pobierany przez uszczelniacze.
stawiam na przegrzanie i nie przejmuj się tym, że znasz tego kto jeździ tym moto dzisiaj. jak go kupisz to on może przestać znać Ciebie.

ewentualnie koszty weryfikacji więzów znajomości podał Madafakakinges powyżej.

pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł.

matjas

p.s. weź uzupełnij profil to może ktoś Ci będzie w stanie pomóc i doradzić. teraz kupujesz moto chujwigdziezachujwiile podejrzewasz jedynie, że to jest okazja a okazja to jest jak sąsiad wyjedzie a sąsiadka jest przed trzydziestką i po winie, jeśli wiesz co chcę powiedzieć :D

jochen 08.08.2013 21:52

Dokładnie, bo jak wiadomo - nie da Ci ojciec, nie da Ci matka tego co dać Ci może sąsiadka :D

rubin 09.08.2013 06:42

Jeden woli ogorki,a drugi ogrodnika curki :)

Tomas_XRV 09.08.2013 09:46

Cytat:

Napisał matjas (Post 331786)
...okazja a okazja to jest jak sąsiad wyjedzie a sąsiadka jest przed trzydziestką i po winie, jeśli wiesz co chcę powiedzieć :D

Muszę to zapamiętać:-) dobre


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.