Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Ubezpieczajcie się przed wyjazdem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27145)

klanol 05.08.2016 21:08

Ubezpieczajcie się przed wyjazdem
 
Ostatnio dotarły mnie słuchy o kilku wypadkach i kosztach jakie trzeba było ponieść na ich skutek. Nawet tu na forum jest wątek o koledze, który zginął we Szwecji i jest problem finansowy z tym związany. Dlatego wyjeżdżając pamiętajcie aby kupić ubezpieczenie. Za 2 tygodnie pełnego ubezpieczenia turystycznego na cały świat zapłaciłem 150 zl. Jeszcze taniej jest na kraje UE nie mówiąc o karcie ekuz która jest za darmo. Korzystaliśmy z niej na Islandii i wizytę u lekarza mieliśmy za darmo. Pamiętajcie o tym bo licho nie śpi a cena ubezpieczenia to nic w porównaniu do kosztów leczenia za granicą.

Andrez 06.08.2016 12:14

Popieram. Zawsze jak jeździliśmy na wakacje to kupowałem jakieś ubezpieczenie. Raczej się nie przydawało. Ale na ostatnich feriach, żona mówi, po co? Przecież dzieciaki mają ubezpieczenie w szkole. No i młody nogę złamał. Za złamany piszczel, 7 tygodni w gipsie ,3 miesiące rehabilitacji, sto tysięcy wizyt u lekarzy - jakieś 500 pln z ubezpieczenia. A nie trza było baby słuchać...

Tank 07.08.2016 09:56

Nie chcąc byc posądzany o kryptoreklamę, nadal polecam caloroczne Assistance motocykla i kierownika z BMWKlubu. Naprawdę dobra oferta.

calgon 07.08.2016 13:53

Daj linka...

Tank 07.08.2016 17:37

http://forum.bmwmotoklub.pl/viewtopi...f9b8f854a1f050



Tylko chyba najpierw musisz zarejestrować się na forum (nie mylić z koniecznością zapisywania się do Klubu :)).

marekw 07.08.2016 19:54

https://assistance-motocyklowe.pl/pr...ykla-na-europe

Onufry22 07.08.2016 21:00

Przed wyborem warto przeanalizować ubezpieczenie, a nie kupować na oko.
Z racji, że co nie co wiem o ubezpieczeniach sugeruję na wyjazd motocyklowy:
- compensa Voyage cena optymalna na większość wypadów motocyklowych wystarczy,
- Allianz Globetroper myślę, że to na specjalne wyjazdy w najdalsze zakątki glopu, ponieważ usługę assistance świadczy Mondial, który ma siedziby w wielu krajach.

Warto pamiętać, że gdy trafimy do szpitala gdzieś na zadupiu to będzie trzeba pokryć koszty na miejscu, a po powrocie do kraju dostaniemy zwrot z TU.

żuk 07.08.2016 21:50

Cytat:

Napisał onufry22 (Post 492982)
Warto pamiętać, że gdy trafimy do szpitala gdzieś na zadupiu to będzie trzeba pokryć koszty na miejscu, a po powrocie do kraju dostaniemy zwrot z TU.

I tutaj pojawia się możliwość wyrobienia karty EKUZ. Polecam lekturę na ten temat.

Onufry22 08.08.2016 08:31

Cytat:

Napisał żuk (Post 492993)
I tutaj pojawia się możliwość wyrobienia karty EKUZ. Polecam lekturę na ten temat.

EKUZ to oczywiście podstawa.
Jednak ja miałem na myśli np. wizytę w szpitalu na Syberii, gdzie EKUZ nie działa. Ewentualnie zabieg w UE, który w danym kraju jest płatny.

radiolog 08.08.2016 08:38

Zgodnie z prawem Murphyego, jak masz coś to nie wykorzystasz, a akurat raz czegoś nie weźmiesz to będzie Ci potrzebne

Miedziany 08.08.2016 09:39

ja polecam Planetę Młodych (wbrew nazwie obejmuje 5-59 latków) - cały świat (z wyłączeniem USA i Kanady), na rok, obejmuje sporty ekstremalne - NNW: 20 000zł, KL: 60 000E, OC: 50 000E kosztuje 120zł
(a taka z USA i Kanadą 290zł)

jak ktoś nie zamierza robić cesarki na Hawajach co kosztuje 1mln $ to zupełnie wystarcza

(nie, nie pracuję u nich, po prostu uważam, że spełnia warunki "tanie & dobre")

calgon 08.08.2016 18:23

Cytat:

Napisał marekw (Post 492973)

Marek czytałeś ogólne warunki i za co nie odpowiadają? Kilka rzeczy ewidentne wskazuje ,że będą chcieli się wykręcać?

Nynek 09.08.2016 13:31

Generalnie fajnie aby się wypowiedzieli nieszczęśliwcy, którzy mieli okazję korzystać z usług TU w zakresie pomocy medycznej i innej będąc na wyjeździe :) Sam zawsze wykupuję, ale nie mam pewności jak zadziała polisa przy tylu gwiazdkach i innych dupochronach stosowanych przez ubezpieczycieli.

Kici 09.08.2016 13:43

To ja się mogę negatywnie wypowiedzieć o ubezpieczeniu podróżnym w avive. Do obsługi tego jest jakaś zewnętrzna firma, teoretycznie należy dzień przed wyjazdem zgłosić że się jedzie co zrobiłem.

Problem w tym ze w moim przypadku zapomnieli\opóźniło im się wysłanie dokumentów do zewnętrznej firmy która się mocno zdziwiła czego ja od nich chce bo nie jestem ich klientem. Na szczęście potrzebna mi była pierdoła i sobie sam poradziłem. Aviva potem przepraszała i jakiś bon na paliwo przesłała. Gdybym miał poważny problem ciśnienie by mi pewnie mocno podskoczyło.

Lucky Luke 09.08.2016 16:00

Kici o Avivie to ja mógłbym sporo opowiedzieć ale się powstrzymam. Generalnie nie polecam.

Evvil 09.08.2016 16:30

Drodzy,

Z relacji z różnych stron, również od strony wypadków i własnych doświadczeń - jest ubezpieczenie bardzo popularne i w zasadzie sprawdzone - PZU Wojażer. Nie jest to kryptoreklama, po prostu firma naprawdę potrafi zadbać.

Ale dodam też jedną rzecz - szczególnie pod kątem wypraw motocyklowych. Jeśli wczytacie się w to co Wojażer obejmuje a czego nie dojdziecie szybko do dodatkowych klauzul "płatnych" na które warto zwrócić uwagę.

Szczególnie jak się jeździ motocyklem - otóż:

1. Wojażer działa ZA GRANICĄ a nie w Polsce. Od tego zacznijmy. Czyli jeśli wypadek zdarzy się w podróży do Lizbony co prawda, ale pod Radomiem, to z Wojażera nici.

2. Wojażer defaultowo NIE OBEJMUJE sportów wysokiego ryzyka. Co to są sporty wysokiego ryzyka? Przeczytajcie zapisy umowy. Generalnie jeśli wasza aktywność na wyjeździe wymaga ponadprzeciętnych zdolności i refleksu, to jest to spor wysokiego ryzyka. Tak w skrócie. W praktyce jest z tym różnie - słyszałem relacje osób które miały z wojażerem w wersji podstawowej "W" i nie było problemu. Ale wszystkie "W" zdarzyły się na drogach a nie poza nimi!

Ale teoretycznie, zgodnie z warunkami polisy, problem mógłby być - powiem tak - czym innym jest wypadek na motocyklu na drodze, choćby szutrowej ale "jezdnej" a czym innym wypadek na motocyklu poza drogą, na przykład na podjeździe w lesie. Albo zjeździe. Piewszy pewnie nie jest sportem wysokiego ryzyka (no jadę motocyklem drogą i bach), drugi może być tak potraktowany. Jaka różnica? No właśnie różni się to tym, czy ubezpieczenie to pokrywa czy nie. I ceną. Klauzula sportów wysokiego ryzyka kosztuje drugie tyle co wojażer. Ale daje większy spokój.

Jakie jest ryzyko? No takie że ubezpieczyciel powie ci: "wiesz co, w sumie to ci nie wypłacimy bo to jest sport wysokiego ryzyka".

Nie będę tutaj cytował szczegółowych zapisów polisy, bo są
a) do wygooglania w necie
b) warto mieć nawyk przeczytania szczegółowych warunków polisy ubezpieczeniowej.

Generalnie do samego wojażera po prostu dokupuje się poszczególne moduły zależnie od potrzeb. A też trzeba pamiętać, że podobnie jest w przypadku wszystkich innych polis turystycznych i trzeba o to zadbać.

Oczywistością jest też to, że jeśli masz "W" to służby ratownicze powinny teoretycznie sprawdzić na miejscu czy jesteś pod wpływem prochów czy alko. I połowicznym uzasadnieniem do tegoż będzie dbanie o wasze zdrowie. Chodzi o dokumentację dla ubezpieczalni. Bo osoby pod wpływem są automatycznie wyłączane z ochrony ubezpieczeniowej.

Dwutygodniowy wojażer w wersji podstawowej kosztuje ok. 100 zł.
Dwutygodniowy wojażer ze sportami W-R kosztuje ok. 200 zł.

Pewnie w większości będzie tak, że podstawowy wojażer obejmie wszystko i PZU nie będzie protestować. Ale osobiście wolę zawsze dopłacić tą stówkę i mieć święty spokój.

StrzeLuk 23.08.2016 15:23

Również polecam PZU, sprawdzone w boju. Bezgotówkowe załatwienie leczenia i żadnych problemów. A koszty wysokie były...

Złom 23.08.2016 17:57

Ja korzystam zawsze z ERV: https://www.erv.pl/

Nigdy nie musiałem sprawdzać ich w praktyce, ale warunki OWA i te szczegółowe mają dla mnie OK no i się specjalizują w ubezpieczeniach podróży.

calgon 06.06.2018 09:47

Ogrzewam kotleta,co teraz na topie jeśli chodzi o ubezpieczenia wyjazdowe?
Co macie chwalta się albo co dobrze zafunkcjonowało?

Onufry22 06.06.2018 20:48

Calgon liderem do tej pory był Allianz, ale ostatnio Warta przemodelowała swój produkt i według analizy OWU ma aktualnie lepsze parametry. Za realizację produktów i tak odpowiadają zewnętrzny Globalni partnerzy jest ich trzech, więc większość z ich korzysta.
Sensownie wygląda produkt Compensy jednak w tym roku zmienili firmę, która to obsługuje i dociera coraz więcej sygnałów, że problem jest zrealizować bezgotówkowo:)
Wszystko zależy gdzie się wybierasz i czego potrzebujesz.
Jak podasz konkretne namiary to pomogę znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

PawelM. 07.06.2018 06:09

Polecam Darka bo wie co i jak potrzeba

Lucky Luke 07.06.2018 13:54

Gothaer też spoko działał , chociaż teraz wykupili ich Austriacy więc może być inaczej.
Sam zawsze robię sobie w warcie bo słyszałem tylko pozytywne opinie, osobiście nigdy nie musiałem testować.

Neno 07.06.2018 14:14

Cytat:

Napisał Miedziany (Post 493044)
ja polecam Planetę Młodych (wbrew nazwie obejmuje 5-59 latków) - cały świat (z wyłączeniem USA i Kanady), na rok, obejmuje sporty ekstremalne - NNW: 20 000zł, KL: 60 000E, OC: 50 000E kosztuje 120zł

Odradzam.
Kosztuje grosze ale nam odmówili zajęcia się "pacjentem". Już nie wnikam w szczegóły, zbyt długa opowieść, ale generalnie wypieli się i już.
Rachunek za telefon ponad 500zł....
Na szczęście poszkodowany przypomniał sobie, że ma ubezpieczenie do konta/karty w banku - Ci pomogli bez mrugnięcia okiem.

Polecam: PZU, ErgoHestia lub ADAC (nie wiem czy działa na PL)

Onufry22 07.06.2018 17:22

Tak Planeta Młodych to słabe rozwiązanie...

Marcinnn6 07.06.2018 20:18

Ja do tej pory kupowałem Compense. I BARDZO ważne jest to co napisał Evvil, że jak jedziecie w krzoki, off etc. to musicie mieć wykupione sporty wysokiego ryzyka, składka automatycznie idzie mocno w górę , ale można mieć pewność, że jak coś się stanie kasa będzie i ubezpieczyciel nie powie: sorry ale nie byłeś na drodze publicznej, asfalcie więc umywamy rączki.
Ostatnio jak byłem na UA płaciłem około 110-120zł (nie pamiętam co do grosza), za 5 dni.

aadamuss 07.06.2018 21:30

A na Usa i Kanadę ktoś może coś polecić?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Onufry22 08.06.2018 06:16

Wyślij mi na priv kiedy na jak długo i jakie warunki potrzebujesz.

Onufry22 08.06.2018 06:20

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 585286)
Ja do tej pory kupowałem Compense. I BARDZO ważne jest to co napisał Evvil, że jak jedziecie w krzoki, off etc. to musicie mieć wykupione sporty wysokiego ryzyka, składka automatycznie idzie mocno w górę , ale można mieć pewność, że jak coś się stanie kasa będzie i ubezpieczyciel nie powie: sorry ale nie byłeś na drodze publicznej, asfalcie więc umywamy rączki.
Ostatnio jak byłem na UA płaciłem około 110-120zł (nie pamiętam co do grosza), za 5 dni.

To wszystko zależy od OWU oraz co rozumiesz w krzoki:)
Bo dla mnie krzoki to jazda drogami szutrowymi po lasach i bocznych ścieżkach inaczej to będzie wyglądało na liściu.
Tak jak pisałem wcześniej Compensa stawki ma ok, ale w tym roku zmienili podwykonawcę i było sporo sygnałów, że jest problem z pomocą bezgotówkową...

Inną kwestią jest fakt jak pojedziemy ostro w krzoki, czy faktycznie da się zorganizować pomoc...

Marcinnn6 08.06.2018 09:00

no chodzi mi o jazdę po połoninach i zakładając najgorszy scenariusz - śmierć -, czy jakieś poważne obrażenia, wtedy zapis w polisie: sporty ekstremalne i jazda off road teoretycznie zabezpieczają nas a właściwie naszą rodzinę przed bardzo bolesnymi konsekwencjami finansowymi (pomijamy tu inne kwestie)

Bo mając zwykłe ubezpieczenie i powiedzmy złamiemy rękę, no to jakoś to można załatwić, koledzy pomogą delikwenta zwieźć na dół i można powiedzieć że się na chodniku się upadło.

Ale ja takiej sytuacji nie miałem i mam nadzieję mieć nie będą (każdy ma taką nadzieję), ale wole mieć ubezpieczenie które chociaż, rozwiąże część problemów.

Co do tego podwykonawcy Compensy to tematu nie znam, więc się nie wypowiadam. Ale mam też ubezpieczony magazyn w tej firmie i trochę nas zalało miesiąc temu i kasa była na koncie w ciągu tygodnia.

Miedziany 08.06.2018 09:18

Cytat:

Napisał Neno (Post 585241)
Odradzam.
Kosztuje grosze ale nam odmówili zajęcia się "pacjentem". Już nie wnikam w szczegóły, zbyt długa opowieść, ale generalnie wypieli się i już.
Rachunek za telefon ponad 500zł....
Na szczęście poszkodowany przypomniał sobie, że ma ubezpieczenie do konta/karty w banku - Ci pomogli bez mrugnięcia okiem.

Polecam: PZU, ErgoHestia lub ADAC (nie wiem czy działa na PL)

Polecałem 2 lata temu, ale od tego czasu zmienił się ubezpieczający 10 razy. Wtedy byłem bardzo zadowolony - złamana ręka przy dojeździe na integrację w Radocynie i załatwili wszystko bez problemu. Teraz jest lipa, tak jak piszecie.

Adampio 08.06.2018 12:31

Czy ktoś testował ostatnio Wojażera w kontekscie motocykla? I jeśli tak to jak defuniuje szuterki?
Od lat sie u nich ubezpieczam bo sa podpięci pod Inteligo i mozna wykupić polisę on-line o 23.59, ale korzystałem tylko raz, z 8 lat temu, na nartach w Szwajcarii. Poradę u chirurga i rezonans kolana szpital skredytował i przysłał pocztą rachunki, ktore ja wysłałem do PZU i zapomniałem o problemie.

Maciek525 08.06.2018 13:44

Cytat:

Napisał Adampio (Post 585366)
Czy ktoś testował ostatnio Wojażera w kontekscie motocykla? I jeśli tak to jak defuniuje szuterki?

Jeśli szuterek dopuszczony do ruchu to bez problemu, jeśli nie to raczej trzeba zaznaczyć sporty ekstremalne.

Sub 08.06.2018 14:02

Dostałem na świeżo informację prosto z centrali znanego ubezpieczyciela, że sporty ekstremalne to np. zawody sportowe. Jazda turystyczna po połoninach UA czy szuterkach nie podchodzi po "extreme"...

krzysiek_m 08.06.2018 14:23

Warto się dopytać podając szczegółowe okoliczności. Przykładowo czy wyjazd jest zorganizowany, a jeżeli jest to w jakiej formie. Szkolenia, wyjazdu turystycznego i tak dalej.
Warto też powiedzieć w jaki rejon się jedzie. Koszty transportu medycznego z niektórych miejsc są o wiele droższe niż Europy kontynentalnej. Z jednej strony nie ma sensu przepłacać z drugiej po co ci ubezpieczenie gdzie połowe do samolotu medycznego musisz dołożyć.
Dobry agent ogarnie.

Onufry22 10.06.2018 15:54

Sporty ekstremalne według OWU różnych TU:

Allianz - AMATORSKIE UPRAWIANIE SPORTÓW EKSTREMALNYCH to aktywność
sportowa UBEZPIECZONEGO, której celem jest odpoczynek lub rozrywka,
obejmująca uprawianie następujących sportów: abseiling
(zjazd na linie), alpinizm, bouldering, canoeing górski, downhill MTB,
free-skiing (narciarstwo zjazdowe poza oznaczonymi trasami), heliskiing,
heli-snowboarding, himalaizm, kajakarstwo górskie, motocross,
rafting, motorowe rajdy terenowe, skoki na bungee, speleologia, taternictwo,
wspinaczka lodowa, wspinaczka wysokogórska (powyżej 5 500 m n.p.m.).

Warta - Sporty ekstremalne to sporty wysokiego ryzyka - powietrzne, wodne, lądowe, uprawiane celem osiągnięcia maksymalnych wrażeń, w szczególności: wspinaczka górska i skałkowa, speleologia, sporty motorowe lub motorowodne, motocross, myślistwo, sztuki walki i sporty obronne, kolarstwo górskie, narciarstwo poza oznakowanymi trasami zjazdowymi, skoki narciarskie, nurkowanie przy użyciu sprzętu specjalistycznego lub na bezdechu, canyoning, rafting, żeglarstwo oceaniczne, baloniarstwo, bungee, B.A.S.E. Jumping, surfingu, katesurfing, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo, rajdy samochodowe.
Za sporty ekstremalne uważa się również udział w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi, np. góry powyżej 5 500m n.p.m.,tereny lodowcowe (z wyłączeniem oznakowanych tras narciarskich), dżungla, busz.

Compensa - SPORTY EKSTREMALNE - sporty, których uprawianie wiąże się
z większym ryzykiem, wymagające działania w warunkach zwiększonego
ryzyka i ponadprzeciętnych zdolności fizycznych i psychicznych, to jest:
a) wspinaczka skalna, lodowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm,
speleologia, buldering, wszelkie odmiany Le Parkour, canyoning, trekking
na wysokości pow. 5.500 m n.p.m.,
b) kajakarstwo górskie, rafting, hydrospeed, kitesurfing oraz windsurfing,
przy wietrze o prędkości powyżej 50 km/h,
c) wszelkie odmiany nurkowania na głębokość poniżej 15 m oraz freediving,
d) skoki narciarskie, skialpinizm oraz wszelkie zjazdy na nartach albo
snowboardzie poza wyznaczonymi trasami w tym też zjazdy wyczynowe,
e) wszelkie odmiany skoków bungee, skoków ze spadochronem,
f) paralotniarstwo, lotniarstwo, motolotniarstwo, szybownictwo,
pilotowanie samolotów albo śmigłowców,
g) jazda na rowerach, motocyklach oraz quadach po specjalnie
przygotowanych trasach bądź w terenie naturalnym obfitującym
w przeszkody,
h) udział i przygotowanie do udziału w wyścigach albo rajdach pojazdów
lądowych, wodnych albo powietrznych,
i) wyprawy do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami
klimatycznymi albo przyrodniczymi tj. obszary górskie albo wyżynne
na wysokości powyżej 5.500 m n.p.m., strefa podbiegunowa, Alaska,
Syberia, Kamczatka, terytorium północne Kanady, obszary pustynne
w odległości pow. 20 km od najbliższych miast, osad, dróg,
j) sporty walki oraz sporty obronne;
k) zorbing;

PZU - sporty wysokiego ryzyka to następującą aktywność sportową,
która wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi
i działania w warunkach dużego ryzyka, często zagrożenia życia:
a)sporty motorowe, jazda na quadach,
b)sporty motorowodne, w tym narciarstwo wodne,
c)szybownictwo, baloniarstwo, skoki ze spadochronem,
BASE jumping, lotniarstwo, paralotniarstwo, motolotniarstwo,
pilotowanie samolotów silnikowych,
d)wspinaczkę wysokogórską, skalną i skałkową, speleologię
przy użyciu sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego
lub wymagającą użycia takiego sprzętu,
e)rafting (spływ rzeczny) i wszystkie jego odmiany,
f)canyoning (pokonywanie koryta rzeki przy wykorzystaniu
następujących technik: wspinaczki, pływania, nurkowania),
g)nurkowanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu (scuba
diving), nurkowanie na zatrzymanym oddechu (free
diving), nurkowanie wrakowe i jaskiniowe,
h)żeglarstwo morskie, śródlądowe, wędkarstwo morskie,
i)surfing, windsurfing, kitesurfing, wakeboarding,
j)jazdę na nartach zjazdowych lub snowboardzie poza oznakowanymi
trasami zjazdowymi,
k)narciarstwo ekstremalne: skialpinizm, zjazdy ekstremalne,
freestyle,
l)jazda na skuterach śnieżnych i innych pojazdach czy
urządzeniach (airboarding – zjazd na śnieżnej poduszce
powietrznej, snake gliss – zjazd na sankach gąsienicowych,
snowtrikke – zjazd na śnieżnej hulajnodze),
m)icesurfing (żeglarstwo lodowe),
n)snowboarding ekstremalny: freeride, snowboarding wysokogórski,
snowboarding prędkościowy, skoki i ewolucje
snowboardowe, snowkite (deska lub narty i żagiel),
snowcross, boardercross (zjazd na torze z przeszkodami),
snowscooting (zjeżdżanie na maszynie będącej
połączeniem snowboardu, BMX-a i skutera),
o)skoki na linie (bungee jumping, dream jumping),
p)sztuki walki i sporty obronne,
q)jeździectwo,
r)maratony,
s)kolarstwo górskie, downhill (jazda rowerem na czas po
stromych, naturalnych stokach),
t)parkour – pokonywanie przeszkód stojących na drodze
w jak najprostszy i najszybszy sposób,
u)udział w polowaniach na zwierzęta z użyciem broni palnej
lub pneumatycznej,
v)uczestniczenie w wyprawach surwiwalowych lub wyprawach
do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami
klimatycznymi czy przyrodniczymi: pustynia, góry
powyżej 2500 m n.p.m. (w tym wyprawy trekkingowe),
busz, bieguny i strefy podbiegunowe, dżungla, tereny lodowcowe
lub śnieżne, przy czym w przypadku wypraw na
tereny lodowcowe lub śnieżne, jeśli wyprawy te wymagają
użycia sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego;

Podsumowując w większości przypadków naszych wypraw wystarczy rozszerzenie o sporty rekreacyjnej, bo :

Rekreacja to odnawianie sił fizycznych i psychicznych człowieka za pomocą rozmaitych form aktywności umysłowej lub fizycznej (innych niż wynikające z obowiązków codziennego Życia) podejmowanej dla przyjemności bez elementu rywalizacji.
Do rekreacji należą takie formy aktywności jak: sport, hobby, turystyka, nauka dla
przyjemności, uprawianie sztuki czy też rozwijanie innych zainteresowań.

kaminba 13.06.2018 09:01

Dedykowana oferta ubezpieczenia assistance dla członków Klubu i Forum Honda Africa Twin
 
Dedykowana oferta ubezpieczenia assistance dla członków Klubu i Forum Honda Africa Twin

Mam dla Was specjalną przygotowaną ofertę na assistance

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32131

qbaRD07 20.06.2018 17:57

Nie mogę odczytać, a chętnie się zapoznam.

Onufry22 20.06.2018 22:36

Czego nie możesz odczytać?

Novy 20.06.2018 23:20

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 587069)
Czego nie możesz odczytać?

Pewnie o to chodzi:

"Novy, nie masz uprawnień do przeglądania tej strony. Może być kilka powód zaistniałej sytuacji:

Nie masz wystarczających uprawnień aby przeglądać tę stronę. Może próbujesz edytować nie swoją wiadomość, lub próbujesz użyć funkcji dostępnych tylko administratorowi?
Jeżeli próbujesz napisać wiadomość, administrator mógł zablokować Twoje konto, lub nie zostało ono jeszcze przez Ciebie aktywowane."

Link podany u Kaminby nie działa.

ArturS 20.06.2018 23:36

Właśnie, ubezpieczenie... Zawsze jakieś wykupuję, nie żadne assistance, bo takie nie działa poza drogami utwardzonymi, a na tych to sobie dam radę bez płacenia hajsu. Wykupuję zawsze ubezpieczenie na siebie. Kilka dni temu wróciłem z Albanii, prowadziłem grupę świeżaków, mieli parcie na dobre ubezpieczenie, wiec mimo, że grupowo, to wyszło nie tanio - na 7 dni coś ok 170zł. Jakiś taki full pakiet sobie wymyślili, włącznie ze sportami ekstremalnymi. No i pech chciał, że mnie coś trafiło, rozprułem sobie nogę o dźwignię zmiany biegów (tak tak, da się!). Było podejrzenie uszkodzenia tętnicy, to szybko poszły telefony w ruch, bo przecież trzeba szybko do szpitala oddalonego o dobre 100km, z czego przynajmniej 60km to offroad, czyli pomoc chyba tylko z powietrza. I co? I w dupie nas miała ubezpieczalnia. Podali dwa niedziałające numery alarmowe i na tym koniec :mur: Zszyli mnie w kańciapie przepominającej gabinet higienistki w wiejskiej podstawówce 30 lat temu, do której dojechałem tylko dzięki uprzejmości lokalesów, którzy wjechali na górę starym mercedesem kaczką. Wydostać z wioski też musiałem się sam - w jedną stronę do asfaltu 60km offu, w drugą z 20 - wybrana opcja druga mimo, że trzeba było później nadłożyć dodatkowe 250km żeby się dostać do samochodów zostawionych w MNE. Zmiana biegów łatwa nie była, tyle dobre, że offowe przełożenia były, to od 30km/h XT szedł na 5 biegu.
W dupie mam takie ubezpieczenia. Następnym razem biorę najtańsze jak do tej pory praktykowałem :mur:

siwy 21.06.2018 00:07

Cytat:

Napisał Sub (Post 585381)
Dostałem na świeżo informację prosto z centrali znanego ubezpieczyciela, że sporty ekstremalne to np. zawody sportowe. Jazda turystyczna po połoninach UA czy szuterkach nie podchodzi po "extreme"...

Mój agent ubezpieczeniowy jest tego samego zdania. Na UA brałem zwykłe turystyczne

przemo77390 22.06.2018 13:28

Cytat:

Napisał kaminba (Post 586034)
Dedykowana oferta ubezpieczenia assistance dla członków Klubu i Forum Honda Africa Twin

Mam dla Was specjalną przygotowaną ofertę na assistance

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32131

Czemu nie można otworzyć tego linka?

Skeeb 22.06.2018 14:55

Temat jest w cache google:
http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=pl

radiolog 22.06.2018 18:54

Chyba nie było to do końca uzgodnione z firmą Mondial, słyszałem

Sierdiukov 13.07.2018 14:00

To ja może dorzucę jeszcze coś dla motocykla - holowanie do 1250 km (na Bałkany prawie w sam raz) jest dostępne w Ergo Hestia w rozszerzonym pakiecie Assistance Turbo. U mnie akurat wyszło 200 zł. Niestety nie da się tego kupić poza pakietem (OC+NNW), ale jeśli ktoś posiada już pakiet podstawowy w EH to może to być dobra opcja. Bez pakietu trzeba już liczyć około 500 zł. To ubezpieczenie całoroczne więc jak kogoś nosi poza PL kilka razy w roku to chyba wygląda nieźle.

Misza 13.07.2018 15:16

Z ergo Hestia to duża szansa, że sobie zapłacisz a holować i tak będziesz sam.

Sierdiukov 13.07.2018 15:47

Cytat:

Napisał Misza (Post 590502)
Z ergo Hestia to duża szansa, że sobie zapłacisz a holować i tak będziesz sam.

Najbardziej liczę na to, że nie będzie mi się dane o tym dowiedzieć....
Ale skoro już zacząłeś - na czym opierasz swój wniosek? Czy ktoś już z tego korzystał i dali doopy?

Onufry22 13.07.2018 21:01

Generali w tej chwili w całej Ergo Hestii są problemy, bo według mnie pogubili się w wielu kwestiach. Co chwila są problemy praktycznie na każdej płaszczyźnie.
Temat rzeka...

krzysiek_m 20.07.2018 15:45

Cytat:

Napisał Misza (Post 590502)
Z ergo Hestia to duża szansa, że sobie zapłacisz a holować i tak będziesz sam.

I jeszcze za to dopłacisz :D

Miałem kiedyś Civica (gdyż jestem wielkiem fanem Hondy). No i jakoś tak wyszło, że w ramach AC miałem szkodę całkowitą. Civic wtedy był warty prawie 10tyś. No i w końcu dostałem wyliczenie od Hestii, na końcu którego było:

współczynnik ekspercki = 0.75 i cała kwota odszkodowania przez to pomnożona :).

matjas 21.07.2018 00:35

Dzieki Ci Boże za sraczkę i ekspertów...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.