Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Swiatla led XRV 750 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37066)

sizyrk 13.04.2020 12:55

Swiatla led XRV 750
 
https://www.youtube.com/watch?v=xmne...SEE4ZGs7C6O5bc

Znalazlem na necie, fajnie wyglada.

Neo 13.04.2020 13:09

Cytat:

Napisał sizyrk (Post 677050)

Znalazlem na necie, fajnie wyglada.

Fajność ma swoją cenę - z FAQ na stronie producenta:

Cytat:

Niestety jakakolwiek modyfikacja, nawet wymiana żarówki pozycyjnej na zamiennik LED powoduję utratę homologacji reflektora.

Należy sobie jednak zadać pytanie czy zależy nam na bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników ruchu czy poleganiu na nierzadko tragicznie świecących reflektorach fabrycznych…
Ja bym tu jeszcze dorzucił pytanie czy zależy nam na działaniu naszego ubezpieczenia które w sytuacji wypadkowej może zostać zakwestionowane przez ubezpieczyciela na gruncie braku homologacji istotnego elementu wyposażenia motocykla... Każdy panem swojego losu.

CzarnyCzarownik 13.04.2020 13:15

Dobra żarowka LED od chinola nadal ma tę zaletę, że w razie awarii zamieniamy ją na normalną H4 ze stacji i jedziemy dalej :)

Za zarowkę chińską płaciłem 80zł za 2 sztuki. Odcięcie poprawne, sprawdzałem w nocy na ścianie, na przegladzie było badane więc wszystko jest ok.

A klosz fabryczny ma dalej nabitą swoją fabryczną homologację :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

motomysz 13.04.2020 13:54

Wydaje mi się, że do naszych starych Afryk trochę to za nowoczesne. Ale jak ktoś robi fajny projekt, przebudowa malowanie, to może fajnie wyglądać.

R2D2 13.04.2020 22:37

Jak ma fajnie wyglądać to zmieniajcie afre na CRF , jak ma dobrze świecić to wystarczy regeneracja odbłyśników i instalacja dobrych żarówek nie źródeł LED.
Przecież stare afry to klasyki i kaleczenie takimi lampami to profanacja :).
Jak świeci za słabo to jest kupa dodatkowych lamp które można sobie zamontować dodatkowo ich używanie jest tak samo "legalne" jak źródeł LED zamiast żarówki H4 lub innych spierdolin montowanych zamiast oryginalnych lamp.
Plusem dodatkowych lamp jest to, że nawet jak ich używacie to w razie dzwona żadna ubezpieczalnia się nie przypier...doli że światła nie oryginalne.

Nie kupujcie badziewia od tych co nas zarazili syfem , niech teraz piach wpierdalają a nie nasze $ :).

hero 13.04.2020 23:12

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 677138)
Jak ma fajnie wyglądać to zmieniajcie afre na CRF , jak ma dobrze świecić to wystarczy regeneracja odbłyśników i instalacja dobrych żarówek nie źródeł LED.
Przecież stare afry to klasyki i kaleczenie takimi lampami to profanacja :).
Jak świeci za słabo to jest kupa dodatkowych lamp które można sobie zamontować dodatkowo ich używanie jest tak samo "legalne" jak źródeł LED zamiast żarówki H4 lub innych spierdolin montowanych zamiast oryginalnych lamp.
Plusem dodatkowych lamp jest to, że nawet jak ich używacie to w razie dzwona żadna ubezpieczalnia się nie przypier...doli że światła nie oryginalne.

Nie kupujcie badziewia od tych co nas zarazili syfem , niech teraz piach wpierdalają a nie nasze $ :).

Ja Pierdole jak ja sie z toba ZGADAM ! Bracie!

motomax 14.04.2020 01:25

Lata znajomy na h4 LED które mu montowałem z 2,5 roku temu...kontrolę policmajstrów przechodzi i też zagranicznych.problemów że przeglądami nie ma..linia odcięcia światła jest bardzo dobra...żarówki nie oślepiają chłop dużo jeździ coś tam wie, sam też używam...hm ubezpieczenie...brak homologacji...hm gówno mi z tego jak w ciemności nie zobaczę czegoś i pójdę jak dzik w sosnę..

stopa-uć 14.04.2020 18:50

Kedyś-Przed latami, za górami, za lampami......
Ludzie mieli lepszy wzrok i mniej chęci do bycia "innym-lepszym"

ciał

krakus 14.04.2020 23:34

Cytat:

Napisał stopa-uć (Post 677224)
Kedyś-Przed latami, za górami, za lampami......
Ludzie mieli lepszy wzrok i mniej chęci do bycia "innym-lepszym"

ciał

Lata temu to się kupowało dwie lampy wesem i wklejało na silikon :)

Tygrys 74 15.04.2020 06:36

A jeszcze wcześniej to jechala kaska z przodu w środku 2 janki i awok na końcu ale wzrok był inny człowiek w wieku ,,niebezpiecznym "dla ubezpieczycieli a dziś bez latarki na pole nie wyjdzie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.