Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   DCT nie zmienia biegów. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37625)

Kamax 27.06.2020 12:48

DCT nie zmienia biegów.
 
Witam.
CRF 1000 2016 DTC po rozgrzaniu silnika nie zmienia biegów.
Zostaje na biegu ostatnio wrzuconym na wyświetlaczu w miejscu wyświetlania biegu miga (-) i po włączeniu zapłonu słychać pykanie jakby chciała wrzucić luz ale do momentu ostygnięcia silnika bez rezultatu potem znowu przez chile wszystko OK do ponownego rozgrzania silnika.
Aku nowy.
Co to może być?

wierny 27.06.2020 13:05

Przeniosłem wątek.;)

maciekrom 27.06.2020 13:12

Jaki przebieg ma ta Afryka? Tak z ciekawości pytam kiedy należy się spodziewać problemów. Na forum skuterowym były dwa przypadki Integry z tą samą skrzynią i awarią po około 30-40 tys. km. Wymieniony jakiś czujnik i jeżdzą dalej. Mój znajomy miał też problem w crossturerze to trafili za drugim razem z jakimś modułem i też jest ok.

Kamax 27.06.2020 13:30

57 tys.

Novy 27.06.2020 14:00

Cytat:

Napisał Kamax (Post 687411)
Witam.
CRF 1000 2016 DTC po rozgrzaniu silnika nie zmienia biegów.
Zostaje na biegu ostatnio wrzuconym na wyświetlaczu w miejscu wyświetlania biegu miga (-) i po włączeniu zapłonu słychać pykanie jakby chciała wrzucić luz ale do momentu ostygnięcia silnika bez rezultatu potem znowu przez chile wszystko OK do ponownego rozgrzania silnika.
Aku nowy.
Co to może być?

Wyjaśnij proszę, bo nie rozumiem - jedziesz motocyklem, zwalniasz i nie zrzuca biegów w dół do całkowitego zatrzymania?

luk2asz 27.06.2020 14:01

Zadzwoń do serwisu Hondy ARHER w Krakowie - może ci mechanik Adrian pomoże. Wie co robić bo miąłem to samo przy dokładnie takim przebiegu.
Generalnie czyszczenie czegoś tam w silniczku który steruje zmianą i ustawienie jakiejś tam krzywki.
Kwestia przebiegu i syfu jaki się tam zebrał.

Mi udało się ustawić bieg na 2 i dojechać tak do serwisu.

Przy 1000 km miałem podobnie, z tym że po wyłączeniu i włączeniu zapłonu było ok.

Aha, zacznij od przepchnięcia motocykla o około nawet metr, zmieni się położenie czujnika , czasami pomaga.

luk2asz 27.06.2020 14:03

Cytat:

Napisał Novy (Post 687420)
Wyjaśnij proszę, bo nie rozumiem - jedziesz motocyklem, zwalniasz i nie zrzuca biegów w dół do całkowitego zatrzymania?

Jedziesz Tomek normalnie i nagle przestaje redukować, w górę jeszcze można czasem przyciskiem wbić ale nie zredukuje. Po włączeniu zapłonu na nowo , stuka silniczek, który steruje zmianą i czasami uda się zbić bez wł silnika np. do 3-3 .
Znam z autopsji, a i tak jej nie zamienię na manuala :-)

Novy 27.06.2020 14:09

Dzięki za wyjaśnienie. :Thumbs_Up:

A ten syf to z oleju, ten typ tak ma czy z jakiegoś zaniedbania serwisu wynika?

maciekrom 27.06.2020 14:22

Może trzeba dynamicznie olej zmieniać ;-)? Albo zapobiegawczo raz na 30-40 tys. przeczyścić tą skrzynię?

luk2asz 27.06.2020 14:39

A co chcesz w skrzyni czyścić jak to dwie zwykle skrzynie manualne połączone dwoma sprzęgłami z silnikiem.
Mowie ze wiesza się maly silniczek sterujący wybieraniem biegów. Po lewej tronie motocykla, czarny . Nie ma go w manualu , wygląda jak rozrusznik.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.