Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowy motocykl - leasing konsumencki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34341)

MarekM 24.02.2019 13:14

Nowy motocykl - leasing konsumencki
 
Planuję zakup nowego (ewentualnie demo) motocykla, ale muszę się posiłkować kredytem / leasingiem.

Pytanie dotyczy właśnie leasingu KONSUMENCKIEGO.

Od zawsze pracuję na umowę o pracę (realizuję cudze marzenia) i zważywszy, że emerytura jest już na horyzoncie, to się raczej już nie zmieni :(

Z wstępnego rozeznania, wnioskuję, że leasing konsumencki jest dużo tańszą opcją niż kredyt, a zatem jeżeli są na forum osoby, które poszły tą drogą, proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Każde doświadczenie, uwaga, komentarz będą dla mnie bardzo pomocne.

To będzie ostatni zakup motocykla w mojej "karierze" (pierwszy zakup był 37 lat temu).

yeuop 24.02.2019 13:57

Podziele się informacja, która będzie całkowicie bezuzyteczna.
Rok temu kupowałem Afryke i dziwnym trafem brakowało mi 40k pln.
Wzialem kredyt (co prawda w Czechach) i razem ze wszystkimi oplatami im zwroce 44k.
Czy w Polszy jest o wiele drożej?

Fizolof 24.02.2019 14:19

Ja mam wzięty kredyt konsumencki na auto bo prowadzę działalność gospodarczą z 0VAT.
Podobne pieniądze jak przy kredycie. Kiedyś był problem, bo przy kredycie nie można było wrzucać odsetek w koszta. Obecnie można.
Pojazd jest Twoj ale będziesz miał wpisany w dowód Bank jako współwaściciela i zabierają Ci kartę pojazdu (ja mam tak w Santanderze)
Obowiązkowo AC+OC honorowane przez Bank.
Ja wziąłem GAP.
Jeżeli pojazd nie jest nowy z salonu to dojdzie Ci koszt rzeczoznawcy.
Ja robiłem wpłatę 30%
Nie masz wykupu, kończysz płacić ostatnia ratę, dostajesz kartę pojazdu, pismo z banku i możesz przerejestrować na siebie.
Jeżeli nie odprowadzasz Vatu to pamiętaj, żeby cena pojazdu była brutto, bo inaczej w razie kradzieży dostaniesz zwrot kwoty netto.

consigliero 24.02.2019 14:39

Cytat:

Napisał yeuop (Post 625598)
Podziele się informacja, która będzie całkowicie bezuzyteczna.

Rok temu kupowałem Afryke i dziwnym trafem brakowało mi 40k pln.

Wzialem kredyt (co prawda w Czechach) i razem ze wszystkimi oplatami im zwroce 44k.

Czy w Polszy jest o wiele drożej?



Ten kredyt to na jaki okres ? Bez tej informacji ciężko się odnieść czy drogi czy tani. Czy to są całe koszty łącznie z prowizją za udzielenie kredytu.

nabrU 24.02.2019 14:51

Panowie,

Z tego co rozumiem Marek pyta o LEASING nie kredyt. W leasingu nigdy nie będziemy właścicielami pojazdu i po czasie leasingu zwracamy pojazd do leasingodawcy. Tak przynajmniej to ja rozumiem. Ale nie wiem czy tak to się odbywa w PL.

ŁukaszBIA 24.02.2019 14:55

Kończysz spłacać leasing i pojazd jest Twój.

consigliero 24.02.2019 15:10

Nowy motocykl - leasing konsumencki
 
Jak go zechcesz wykupić. W leasingu nie jesteśmy właścicielami pojazdu tylko płacimy określoną kwotę miesięcznie. Na końcu możemy zdecydować że nie chcemy wykupić pojazdu i mamy problem z głowy ze sprzedażą. Przy kredycie możemy pewnie serwisować gdzie chcemy i nie ma limitu kilometrów. Gdybym brał na firmę to mógłbym sobie odliczyć raty leasingu, ale zawsze porównałbym z kosztami kredytu. My kupiliśmy auto w kredycie 50/50 bo koszty były mniejsze niż leasingu, ale zawsze trzeba analizować konkretny przypadek, producent czasem daje bardzo korzystne warunki zakupu.

kristoch 24.02.2019 15:16

Nowy motocykl - leasing konsumencki
 
Leasing konsumencki od strony kosztów nie powinien się szczególnie różnić od kredytu (konsumenckiego) - oczywiście przy umowie o pracę. Właściwie teoretycznie leasing powinien być nawet droższy bo firma leasingowa finansuje się z marżą np. banku, ale w praktyce różnie to bywa.
Zarówno kredyt jak i LK mogą być b. mocno dostosowane od strony parametrów finansowych.
Różnią się głównie własnością pojazdu - w kredycie jesteś właścicielem, a bank się zabezpiecza cesją z polisy, zastawem albo czym tam jeszcze. W LK właścicielem jest leasingodawca i możesz ewentualnie na koniec pojazd wykupić. To ma pewne konsekwencje, głównie w podróżowaniu za granicą. Poza tym obciąży Cię ponadnormatywnym zużyciem pojazdu jeśli go będziesz zwracał. Za to z kolei zwykle szkody z polis nie obciążają Twoich zniżek.
Firmy leasingowe mają zwykle łagodniejszą politykę dot. ryzyka kredytowego bo są właścicielem pojazdu i łagodniej patrzą na zdolność kredytową leasingobiorcy.

Reszta to trzeba oferty konkretne porównywać.

Ciekawą formą jest najem długoterminowy - mam tak wynajęte (leasingowane konsumencko) auto na rok. Płacę X PLN miesięcznie, jeżdżę i po roku oddaję. Po drodze nie interesuje mnie nic praktycznie. Pytanie czy chcesz moto mieć, czy użytkować.

Fizolof 24.02.2019 16:24

Mój błąd, mam oczywiście leasing konsumencki a nie kredyt.

yeuop 24.02.2019 16:32

Cytat:

Napisał consigliero (Post 625603)
Ten kredyt to na jaki okres ? Bez tej informacji ciężko się odnieść czy drogi czy tani. Czy to są całe koszty łącznie z prowizją za udzielenie kredytu.

Jakos ponad 2,5 roku, nawet nie pamiętam, bo go nadpłacam i w kwietniu będzie z glowy.
Tak, to sa całkowite koszty razem z prowizja.
Gdyby ktoś mogl podzielić się informacja, jak to obecnie wygląda w Polszy przy zakupie nowego motocykla tej klasy cenowej, będę wdzięczny.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.