Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Klim Overland - hymm (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31460)

dzinks 13.03.2018 11:25

Klim Overland - hymm
 
Cześć,

jako że mam już lekko dość mojego prawie 9 letniego zestawu Modeki i pożegnałem się z chromami ponad rok temu, trzeba zmienić ciuchy.

Kieruje się w produkty z Gortexem bo już butami przekonałem się, że inne membrany mnie nie zadowoliły.

Jeżdżę rzadko w dalekie trasy, częściej bliższe i okoliczne pola najczęściej. Szukam zestawu który by się na to zdał.

Czytałem na forum, że Klim robi naprawdę dobre produkty. Myślałem o zestawie Overland, który wychodzi z produkcji i może byłby w dobrej cenie. Rozmiar L góra i spodnie L długie. Nie przymierzałem, bo nie miałem możliwości. Ale wydaje się że powinno być ok.

W teren chciałbym dokupić jeszcze stabilizator karku.

Kolejna sprawa:
jako że latam cały rok, co polecacie pod ww. Klima, aby nie zamarznąć w trasie?

Cezarus 13.03.2018 11:32

Na wczesną wiosnę i późną jesień kup jakiś polar . Na lato dobrą (letnią )bieliznę termiczną ponieważ musisz założyć ją pod spodnie , żeby cały zestaw działał jak należy.

MarekM 13.03.2018 11:37

KLIM rozmiar L, to europejskie XL, itd.

dzinks 13.03.2018 11:48

Jestem szczupły 191cm 94kg
Długie ręce i nogi. Powinno grac?

Emek 13.03.2018 12:13

Overland już został wycofany a na rynku zostały jakieś niedobitki w skrajnych rozmiarach duże (a tam duże jest duże) lub małe. Popatrz tutaj bo jeszcze rozmiary zostały ale ceny średnie.
www.adventure-spec.com
Popatrz jeszcze na Lattitude bo to w zasadzie ta sama tkanina co Overland. Moja 2 połówka ma damską wersję i jest git. Świetna wentylacja.
Ogólnie te ciuchy są duże (znaczy normalne a nie na małego chińczyka).

Boski-Kolasek 13.03.2018 14:07

Robione glownie na rynek gdzie prawie 70% spoleczenstwa ma jakas tam forme nadwagi, wiec sluszne rozmiary :)

deftones 13.03.2018 14:07

Bo to amerykańska rozmiarówka. Ja mam M przy 180cm/85kg.
Dobra wentylacja ale trzeba się liczyć z tym że jest to tylko powłoka i w chłodniejsze dni będzie zimno.
Mi to nie przeszkadza bo i tak nigdy nie używałem podpinek z kurtek motocyklowych.
Daję niezbyt grubą kurtkę puchową i jest ok.
Dwa zastrzeżenia które mam to rękawy mogłyby być trochę dłuższe i spodnie nie tak szerokie.

marcinos11 13.03.2018 14:35

Masz M przy takim wzroście i wadze ?! Ja odkad pamiętam mam m , latitude model 2016 kupiłem M I leży jak ulał a mniejszy jestem... Ale wracając do tematu to jakość pierwsza klasa ! Mając gacie od revita w tej samej technologii uważam że klim jest dokładniej zrobiony...

Emek 13.03.2018 14:52

Bo rozmiar nie zależy od wagi ale od naszych wymiarów. Mam kurtkę od BMW i 50 była super z tym że nie mieściłem się w ramionach więc byłem zmuszony wziąć rozmiar większy. Znajomy ma RST Adventure w rozmiarze L (172 wzrostu, miśkowaty - 90 kg) a drugi kumpel ma 180 wzrostu 85 kg wagi i zamówił sobie rozmiar S bo M była za duża. Należy przymierzyć. Naród już zdążył się przyzwyczaić do rozmiarówki rodem z Chin gdzie XL jest niemiecką M. Niemcy jako jedni z nielicznych mają zmierzoną populację i na tym opierają skalę rozmiarową. Nasza polska pochodzi bodaj z lat 70 i oparta jest na takich luzach rozmiarowych że w mój rozmiar wszedłbym 2 razy.

dzinks 13.03.2018 15:20

Ostatnio obserwowałem Overlanda na FC moto, ale nawet te duże już się kończą. Więc pozostaje szukać Lattitude. A może u nas na forum jest ktoś kto ma dostęp do dobrych cen?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.