Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jezdzi ktos Old- Youngtimerem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28108)

kuntakinte 21.12.2016 13:56

Jezdzi ktos Old- Youngtimerem
 
Wydaje mi sie, ze brakuje tematu o starych samochodach i motocyklach. Osobiscie uwielbiam pojazdy z technika ktora logicznie myslacy czlowiek ogarnia. Jezdzicie czyms starym i jakie sa wasze zdania?

stopa-uć 21.12.2016 14:32

Cześć
Jeździmy Afrykami bo gaźniki.
Ja mam Campera 40letniego DB 208 gaźnik-gaz.
i DB123 300D.
Wsiadasz do wehikułu,przenosisz się w inną epokę .
Inne przełożenia,inne obroty silnika ,kierownica metrowa bo brak wspomagania.
I tak dalej....................
Podróż za jeden uśmiech.Piesek z kiwającą się głową.
Byłem w BIAŁEJ,i u TOLKA

WESOŁYCH RODZINNYCH ŚWIĄT
CIAŁ

szymon25 21.12.2016 16:16

Mam dwie Afryki z 90 roku, MZ, dwie gazele m17, silnik "S" i kilka innych staroci. Temat rzeka ogólnie. Ale ciekawy, możemy się uwywnetrzniac. Pierwszy wywód: moim zdaniem ceny maszyn PRL są horrendalne. Przynajmniej w mazowieckim.

siwy 21.12.2016 16:18

jakbym miał gdzie trzymać, to stare merce mi się zawsze podobały. Stal, drewno, chrom, siedzenia na sprężynach :)

bicio 21.12.2016 16:36

Jeżdżę w124 i trochę się interesuję tematem, ceny jakie sobie życzą ludzie za słabo wyposażone mega strucle wyprodukowane w setkach tysięcy egzemplarzy to żart :)
Trochę W124 wyprzedza legenda, tak jak afrykę :)
Ale jeśli nie zabije mnie OC w 2017 roku to sobie go zostawię z sentymentu niech stoi, bo to fajne auto.
Ogólnie rynek starszych aut ogarnęła u nas fala "jeżdżę klasykiem" w domyśle starym bieda struclem, który nie będzie nigdy nic wart oprócz sentymentu właściciela ;)
Wychodzi na to że również się zaliczam do tego grona :D

Lucky Luke 21.12.2016 16:39

Cytat:

Napisał siwy (Post 511566)
jakbym miał gdzie trzymać, to stare merce mi się zawsze podobały. Stal, drewno, chrom, siedzenia na sprężynach :)

A w siedzeniach trawa morska.

Ja z zabytków mam Africa Twin rd04 oraz WSK po dziadku :)

kuntakinte 21.12.2016 20:14

2 Załącznik(ów)
Grzebanie w starym aucie albo starym dwusladzie to relaks psychiczny. Osobiscie mam ustawionych kilka stron (olx, allegro, kleinanzeigen, ebay) z ofertami pojazdow do 1983 i niekiedy cos fajnego mozna wykukac. Ostatnio kupilem starego kampera (mialem bacyla zawsze na nie ale Vooytas z AT jego swoim Transitem odswierzyl) Ford USA 6,9 L V8 Diesla. Silnik maksymalnie prosty. V8, 0 elektryki a glownym wrogiem jest w nim dostajace powietrze przez przewody i zapowietrzenia. W tamtym tygodniu wymeinilismy wszystkie przewody, pompe paliwa, swiece zarowe (cholera ich az 8) i silnik zapala po dniach postoju juz jak nowy. Jest troche w nim jeszcze do dopieszczenia ale idealny pojazd to chyba koniec marzen i co wtedy dalej?

Zdjecia waszych wehikulow czasu chetnie ogladne!

suchy 21.12.2016 20:34

1 Załącznik(ów)
Śmigam na co dzień, to jedyne moje auto osobowe:)
Renault 25, 2,1D ph1 '87r.

kuntakinte 21.12.2016 20:45

Ostro Suchy!!!! Francuzi zawsze fajne Diesle robili. A jak tam elektronika? To co pamietam to caly czas cos sie w nich wyswietlalo na desce ze cos nie tak.

suchy 21.12.2016 20:50

Zero elektryki i elektroniki.Wszystko w manualu, na szczęście:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.