Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Szafa wnękowa- zrób to sam! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41410)

Widmo80 15.11.2021 07:51

Szafa wnękowa- zrób to sam!
 
Przymierzam się do budowy szafy z drzwiami przesuwanymi.
Pokój na poddaszu, Duży pokój, i jeden ze skosów + kawałek tego pokoju chciałbym przeznaczyć na szafę.
Był "majster" , ale jego terminowość, profesjonalizm, głupie cwaniactwo, przekroczyły mój próg wytrzymałości.
Zrobię to sam.
W czym rzecz, Hurtownię z tymi sprawami mam niedaleko, ale od czego zacząć o czym pamiętać, żeby zrobić jak najmniej błędów, które rozwiązania się sprawdzają a które nie..

Wewnątrz, będzie dość duża, chcę około 3,3 szeroka i głeboka tez na 3 metra, chcę dla mojej zrobić miejsce na ubrania, szuflady duże na pościel, ręczniki itp. Jak wyznaczyć "tory" pod drzwi np
Zapraszam do dyskusji :)

zimny 15.11.2021 08:20

Dobry temat! Podpinam się jako głównie czytacz.

Zrobiłem sobie samodzielnie zabudowę na wymiar magazynka w mieszkaniu i zabudowę nad pralka w łazience. Wyszło bdb choć parę błędów popełniłem - na szczęście prostych do poprawy.

Teraz przymierzam się do biurka na kompa i drukarkę z drewnianym blatem i jakiejś szafy na dokumenty do tzw. gabinetu.

Dla mnie podstawową kwestia były 3 narzędzia - wiertło do konfirmatów (plus umiejętność w miarę równego nawiercania :)) oraz ściski kątowe z Castoramy. Bez tego nic bym nie zdziałał.

Powodzenia!
Zimny

Ps. Ja robiłem sam dla przyjemności i z ciekawości. Ale głównie dlatego że "fachowiec" po skończeniu kuchni dał mi do zrozumienia ze albo weźmie bardzo drogo i zrobi albo żebym spadał bo ma kolejne kuchnie w kolejce.

aadamuss 15.11.2021 09:36

Mam u siebie zrobione przez fachowca duże drewniane listwy dookoła 4x8 cm i sprawdza się to dobrze, jedyny minus jak chcesz wchodzić do szafy to na dole jest próg. Listwy musiały być bo brakowało długości płyty a nie chciałem łączeń. Można tym zgubić nierówności tynków. Warto pamiętać o głębokości - tak żeby weszła kurtka motocyklowa z ochraniaczami :-) Jak drążek będzie zamontowany za blisko ściany to wieszaki krzywo wiszą. Warto dopasować odległości między półkami pod jakieś typowe pojemniki np. ikea.

Emek 15.11.2021 09:47

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 756265)
Przymierzam się do budowy szafy z drzwiami przesuwanymi.
Pokój na poddaszu, Duży pokój, i jeden ze skosów + kawałek tego pokoju chciałbym przeznaczyć na szafę.
Był "majster" , ale jego terminowość, profesjonalizm, głupie cwaniactwo, przekroczyły mój próg wytrzymałości.
Zrobię to sam.
W czym rzecz, Hurtownię z tymi sprawami mam niedaleko, ale od czego zacząć o czym pamiętać, żeby zrobić jak najmniej błędów, które rozwiązania się sprawdzają a które nie..

Wewnątrz, będzie dość duża, chcę około 3,3 szeroka i głeboka tez na 3 metra, chcę dla mojej zrobić miejsce na ubrania, szuflady duże na pościel, ręczniki itp. Jak wyznaczyć "tory" pod drzwi np
Zapraszam do dyskusji :)

Widmo,
Miałem podobnie z tym że bez skosów. Miała być garderoba. Oglądacze i wyceniacze pokazali mi granice absurdu na levelu 20 koła za zabudowę 3x3 m. Docelowo za ułamek tej kwoty kupiłem wszystko w IKEA wraz z wyposażeniem. U Ciebie wychodzi skos ale osobiście bym sprawdził czy nie da się tego opitolić systemem z IKEA.

zimny 15.11.2021 10:19

Cytat:

Napisał Emek (Post 756285)
Widmo,
Miałem podobnie z tym że bez skosów. Miała być garderoba. Oglądacze i wyceniacze pokazali mi granice absurdu na levelu 20 koła za zabudowę 3x3 m. Docelowo za ułamek tej kwoty kupiłem wszystko w IKEA wraz z wyposażeniem. U Ciebie wychodzi skos ale osobiście bym sprawdził czy nie da się tego opitolić systemem z IKEA.

A właśnie. Łącznie mam jakoś 6mb szaf w mieszkaniu. Wyceniane było na 17k PLN. 2 tygodnie składałem, 93 paczki mi ciężarówka z IKEA przywiozła. Wyszło jakoś pod 8k PLN i służy doskonale. A że jaśnie fachowiec powiedział że Ikea to badziewie...mam to gdzieś. Szafa wygląda estetyczne i robi co ma robić bez zarzutu. Udało się system pax niemal idealnie dopasować.

Oczywiście są różni spece i nie chce deprecjonować. Miałem do czynienia z doskonałymi i... bardzo niedoskonałymi. Był to już etap wykończenia gdzie szukałem pewnych kompromisów i o ile kuchnia robiona była na wymiar tak szafa wydała mi się mniej kluczową a towar z IKEA zupełnie nam się podobał.

Rafał_RD 15.11.2021 10:51

Z dostępnością w IKEA teraz straszna lipa, od sierpnia nie mogę dokupić drzwi do szaf PAX, w sklepach brakuje sporo elementów, nawet nie można zamówić online, bo sami nie wiedzą kiedy będą dostawy.
Znajomy kupił zabudowę kuchni w lipcu, do dzisiaj nie ma połowy frontów.
Najlepiej brać co jest aktualnie w sklepie, bo jeśli nie ma dostępności to można czekać w nieskończoność...

przemo77390 15.11.2021 11:11

1 Załącznik(ów)
W garderobie do której tylko my zaglądamy to na majty i skarpety jako system szufladowy nawet takie coś się sprawdzi.
Nawet kolorek jest odpowiedni aby kobita sobie rajtki swoje wrzuciła :)

zimny 15.11.2021 11:27

Co do dostępności w ikea - ja wszystko latwilem w okresie czerwiec wrzesień 2020. Wtedy jeszcze było normalnie.... I ceny bez zmian.

Teraz jak widać wszędzie że wszystkim takie głupoty.. Albo ceny albo braki albo jedno i drugie :-(

pałeł 15.11.2021 12:45

8 Załącznik(ów)
Zacznij od mierzenia ;) potem kartka i rysuj jak to widzisz :)

Ja bym szedł w szuflady drogo ale wygodnie. Ja jestem amator bo nic z festola nie mam . Z narzędzi potrzebnych wkrętarki. Wiertarka kolumnowa do puszek pod zawiasy tez kiedyś robiłem z ręki ale nie polecam. Tu mam zderzak i jade czy 4 czy 5 zawiasów na drzwi wszystkie są w osi. Do tego ja sobie zagłebiarke kupiłem. Fotki z roboty dorzucę z domu. Zrobiłem sporo garderoba duża 3 kuchnie kilkanaście szaf i pomniejszych szafeczek czasami to nawet myślę żeby się przebranżowić ale jak was czytam to mi się nie chce z automatu.

O drobiazgach jak śruby wiertła ściski laser z płaszczyznami poziomice i inny sprzęt budowany nie wspominam katalogu festola nie oglądać !!!!

Obiecane fotki

doctor 16.11.2021 19:54

Na wymiar
 
Po powierzeniu, rozrysowano można zamówić gotowe płyty na wymiar.
https://www.meble.pl/rozkroj
W tym sklepie można kupić tez niezbędne okucia.
Jeśli dobrze pamietam mogą wykonać otwory pod zawiasy.
Szuflady - nie polecam obecnie. Z uwagi na dostępność materiałów ceny poszybowały w kosmos


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.