Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Honda - inna niż AT & NAT (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=185)
-   -   crf250-rally - ma ktoś u nas coś takowego ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29257)

sudden 05.07.2019 14:21

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 642701)
Chłopcy skończcie te onanizmy.... (...)

(...)jaram się sprzętem o porazającej mocy 16 kucy i nie do końca ją ogarniam 😰
W skrócie fanbojstwu mówimy zdecydowane NIE

Zakładaj lepiej wątek o tych 16 kucach i opowiadaj, a nie zamykasz cudze wątki :)

strobus1 05.07.2019 22:50

Cytat:

Napisał sudden (Post 642794)
Zakładaj lepiej wątek o tych 16 kucach i opowiadaj, a nie zamykasz cudze wątki :)

Jutro coś podrzuca 😜

CeloFan 05.07.2019 23:11

:Thumbs_Up:

Wtręt zrobię. To możliwe, że ktoś chce tyle za tyle?

https://www.olx.pl/oferta/honda-crf-...XrdtM0JzfrgXZE

myku 06.07.2019 00:14

Pięknie... kupić i modzić. Sam bym wziął jakbym był na miejscu.

matjas 06.07.2019 08:59

Pare dni temu widziałem rally za 18k brutto z fakturą. To jest dobra cena.

Poza tym rally to jest wszystko to czego JA nie chce w takim motocyklu.
Plus absurd cena - 28k nowa. Za NC dałem 31 z małym hakiem.

M

CeloFan 06.07.2019 09:18

:Thumbs_Up:

Tą z fakturą oglądałem. Była nawet za 17tyś z oryginalnym wydechem i filtrem
Za szybko się sprzedała :)

matjas 06.07.2019 09:44

Wiadomo ze cena czyni cuda ale w przypadku małych pojemności gdzie często ludzie to kręcą w opór niemal cały czas bo nie jedzie i modzą niekoniecznie poprawnie wolałbym zachować spokój kupując nowa. Jeśli ktoś prowadzi firmę to nawet przy odliczeniu połowy VAT wyjdzie 16-17 za nowy sprzęt. Oczywiście odpisując również dochodowy - jeśli ktoś może.

Ja wciąż myśle przede wszystkim czy ma sens kolejne moto ale z tego jak jeździ w terenie nc jestem bardzo niezadowolony.

JarekO 06.07.2019 09:51

Cytat:

Napisał matjas (Post 642871)
...

Ja wciąż myśle przede wszystkim czy ma sens kolejne moto ale z tego jak jeździ w terenie nc jestem bardzo niezadowolony.

Kombinujesz Matjasku jak koń. Odpal bawarke i jedz w krzaczory. Moim zdaniem szybko zapomnisz o NC.

Marcin-BB 06.07.2019 10:01

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 642865)
:Thumbs_Up:

Tą z fakturą oglądałem. Była nawet za 17tyś z oryginalnym wydechem i filtrem
Za szybko się sprzedała :)

Bo trzeba działać a nie tylko oglądać!:D

sudden 06.07.2019 10:08

A może nówka DR650 za 31500zł zamiast 250Rally za 27.000:
https://www.olx.pl/oferta/suzuki-dr-...tml#9884084105
Nie wiem jeszcze czy to się da zarejestrować bo jest nowe i nie ma Euro4,
ale chwilowo się delikatnie łamię czy nie sprzedać 250L, zrezygnować z T700
i mieć jeden motocykl "wszędziewjeżdżający".
Może mi przejdzie bo bardzo lubię 250L, ale po tym ogłoszeniu się zachwiałem.

CeloFan 06.07.2019 10:10

:Thumbs_Up:

To nie dla mnie. Koleżanka zaraziła się motocyklizmem i jak to zobaczyła, zwariowała :D Tylko to był pierwszy oglądany minimotorek no i się sprzedał o dzień za szybko :D

matjas 06.07.2019 10:46

Skrzynia już leży na stole i czeka na powrót z urlopu Pana swego. Niemniej z wagą to mam jak Franek: pierdole to podnosić. Wywracamy się rzadko ale tak czy owak. Ostatnio glebnslem przy prędkości nic na piasku i tak byłem wydojony ze załadowany NCek to było wyzwanie ponad moje siły. A glebi się kiedy jest zmęczenie - z reguły.

Ta DRa jak facet pisze ze do rejestracji to po co kombinujesz... nie sprowadziłby tylu sztuk po to aby pogonić bez kwitu...

CRF i tak się przejadę po powrocie i jeśli jazda bezpłatna będzie cokolwiek obiecująca to pojadę nią na weekend żeby mieć pełen obraz.

diego 06.07.2019 10:50

Cytat:

Napisał rrolek (Post 642687)


Te miejscowki z twych zdjęć które znam, miejscowi czesza na iżach i kitajskich pierdopedach a myślę że dal byś tam rade i WSKą bo śmie postawić tezę że największym problemem by tam dotrzeć jest zebrać się i wyjechać z domu.
Pozdr rr


No i pewa, ja to wiem. Ostatnio były tam romety, podjechały prawie pod sam trawers na wielki wierch.

https://i.imgur.com/t7E4Mku.jpg

:) Także może zamiast elki, czy innego jadowitego hardkora romecik za 2tysie i hajda na ukraine :)

Franz 06.07.2019 11:26

- bo elki tylko dla bogatych snobow są ...:D

matjas 06.07.2019 12:21

Wot dojebał :)

matjas 08.07.2019 23:10

1 Załącznik(ów)
Byłem, pojezdzilem. W czwartek zabieram sztukę na wycieczkę w sudety.

Napisze więcej z kompa ale w skrócie to bardzo pozytywne zaskoczenie. Pojechałem dość ostro po polniakach ze sporymi dziurami i nic złego się nie działo. Motek miał tylko 80km na blacie wiec tez nie kręciłem jak pojeb.

Najsłabszy element to tylny amor. Reszta jak dla mnie za ta kasę zajebista.

M

Novy 09.07.2019 07:05

Cytat:

Napisał matjas (Post 643153)
Byłem, pojezdzilem. W czwartek zabieram sztukę na wycieczkę w sudety.

Napisze więcej z kompa ale w skrócie to bardzo pozytywne zaskoczenie. Pojechałem dość ostro po polniakach ze sporymi dziurami i nic złego się nie działo. Motek miał tylko 80km na blacie wiec tez nie kręciłem jak pojeb.

Najsłabszy element to tylny amor. Reszta jak dla mnie za ta kasę zajebista.

M

Moto nie jest dla Ciebie za małe? Za niskie?
Albo inaczej - czy Ty nie jesteś za wysoki?
Opisz proszę swoje wrażenia.

Emek 09.07.2019 08:17

To nie jest niskie moto ani jakiś kapeć. Wysokość kanapy jest jak w Afryce z tym, że siodło wąskie i ciut inne odczucia. Ja mam 178 i dość długie nogi. Po zrobieniu 70 km nie czułem żadnego dyskomfortu w związku z pozycją. Kumpel ciut wyższy ode mnie zrobił 16 tysięcy i na pozycję za kierą czy kąt nóg na podnóżkach nigdy nie narzekał. Wysokość kanapy jest podobna jak DR 650 ale kąty są dla kierownika 180 cm i więcej lepsze niż w DR. Na CRF jest po prostu wygodniej. Do tego motocykl jest dość długi i mimo że rozstaw osi jest mniejszy niż w DR miejsca dla kierownika i tobołów jest w mojej ocenie więcej.

dzinks 09.07.2019 08:22

Chyba spróbuje wziąć w sobotę na polatanie, tak zachwalacie :)

Mam 190 i jak przymierzałem się po lataniu na crf450l to jakiś zawias miękki jak usiadłem. Od razu mocno przysiadł.

Novy 09.07.2019 08:33

Dzięki Emek - o dokładnie takie info mi chodziło.

Ale jeszcze jedno pytanie:
Jakie są różnice L czy R?
Internety mi dziwnie podano/zeznajo ;)

I dlaczego lepsza ta, a nie ta?

Emek 09.07.2019 08:41

Rally ma owiewkę, +5 do charyzmy za Rally, większą masę, ciut inny kąt na główce ramy ,2 litry więcej paliwa, ciut wyższą kanapę i prześwit. To wszystko dostajesz za 5 tysi więcej. Sam ocień czy warto dopłacić za to 20%.

Zet Johny 09.07.2019 09:22

Cytat:

Napisał Marcin-BB (Post 642879)
Bo trzeba działać a nie tylko oglądać!:D

Marcinie pochwal się fotkami.

SikorP 09.07.2019 10:38

Cytat:

Napisał Emek (Post 643180)
To nie jest niskie moto ani jakiś kapeć. Wysokość kanapy jest jak w Afryce z tym, że siodło wąskie i ciut inne odczucia. Ja mam 178 i dość długie nogi. Po zrobieniu 70 km nie czułem żadnego dyskomfortu w związku z pozycją. Kumpel ciut wyższy ode mnie zrobił 16 tysięcy i na pozycję za kierą czy kąt nóg na podnóżkach nigdy nie narzekał. Wysokość kanapy jest podobna jak DR 650 ale kąty są dla kierownika 180 cm i więcej lepsze niż w DR. Na CRF jest po prostu wygodniej. Do tego motocykl jest dość długi i mimo że rozstaw osi jest mniejszy niż w DR miejsca dla kierownika i tobołów jest w mojej ocenie więcej.

Jeździłem przedwczoraj tym egzemplarzem (2015):
https://apollo-ireland.akamaized.net...mage;s=261x203
Mam 175 cm i 85 kg. Kanapa bardzo wygodna ale pozycja pasywna i np. do szybszej jazdy na stojąco słabo się nadaje. Na siedząco nogi na podnóżkach trochę za wysoko w stosunku do niskiej kanapy i czuję się trochę jak na skuterze. Na lekko średnim wertepie przy 50 km/h ani razu zawiecha nie dobiła. Kierownica jest dość blisko i trzeba się odsuwać do tyłu, no ale jest gdzie bo siedzisko rzeczywiście długie i z tyłu można jeszcze sporo zmieścić. Maksymalna prędkość jaką uzyskałem to 110 km/h i nie było to bardzo trudne. Generalnie za te pieniądze dla początkujących advenczerów/ek doskonały wybór. Ale jak ktoś poznał ciemną stronę mocy ... sprzęt nie ma tego czegoś co krzyczy "jedź na mnie" ;-)

Btw. w/w egzemplarz posiada bardzo zacny kierownik, sprzęt dziewiczy i wszystko mający (zębatki, wydech , podwyższenie kiery, itp. itd.) Zastanawiam się nawet nad nią ;-) jak ostatecznie zrezygnuję polecę kontakt bo i cena godna. Jedyne rzeczy jakie jeszcze można zrobić to dodać większy zbiornik i kolektor power/mega bomb (+3 KM)

Emek 09.07.2019 10:53

Kierę trzeba dać wyżej i przesunąć do przodu jak chcesz latać na stojąco w terenie ale to sprawa indywidualna bo każdy ma inną budowę.

matjas 09.07.2019 11:33

L vs Rally:
21900 i 27000 - reszta kwestia dogadania się z Dealerem.

Dla mnie pomysł Rally jest chory ale jeśli komuś jest potrzebna w takim motku ochrona przed wiatrem to może i ma to sens. Po wczorajszych jazdach widzę, że powinno się to bujać nie więcej niż 90-95 a wtedy jeszcze tak nie pizga. Jak pada i tak trza przywdziać kondona więc ochrona przed deszczem też mnie nie przekonuje.
Przy tej samej mocy dostajemy motocykl cięższy i mogący zabrać DWA! litry wachy więcej... No ale każdemu gra inna melodia.

Urok CRF250L jest w cenie i prostocie.
Przy pierwszej przymiarce obok moto wydaje się ono DUŻE - spokojnie gabarytów 450tki. to wrażenie znika kiedy przerzucimy nogę przez siedzenie - wtedy z poczucia wielkości niewiele zostaje bo kanapa siada spokojnie odczuwalnie o 10-15cm /nie kręciłem napięciem wstępnym w ogóle/ przód siada znacznie mniej co dobitnie świadczy o tym, że jest z tyłu sporo rezerw. Niemniej z lektury zamorskich artykułów wynika, że po dokręceniu nakrętki regulacji do KOŃCA gwintu jest znacznie lepiej, ale po bożemu styka to na prawidłowy SAG dla zawodnika 50-60kg MAX bez mandżuru jakiegokolwiek. BTW na waleta ważę 83kg.

Fajne zegar/y jak na takiego pyrtka: paliwo, dwa liczniki przebiegu, zegarek, obrotościomierz :D wszystko czytelne jak należy. nad wyświetlaczem kontrolki ABS /wyłączalny na tył podczas postoju/ oleju i temperatury /o ile dobrze pamiętam/.

Po wstępnym zapoznaniu się jadę. Typowym dla siebie zwyczajem przytulam się jajkami do baniaka i cisnę. Z 200m po placu trochę mam problem z przestawieniem się na 21'' z przodu i nieco opóźnioną reakcją na moją decyzję o skręcie ale potem jest już gitara. Na fabrycznych gumach moto jedzie jak po szynach, trochę szumi.
Silnik ... bezwibracyjny, fajnie się wkręca. Moto ma tylko 80km na blacie więc nie szaleję zbytnio ale podkręcam go parę razy na 8krpm. Do 6tys NIC się nie dzieje - moto normalnie przyspiesza. Ot jedzie. Powyżej 6k budzi się diabełek i ciągnie zdecydowanie raźniej. Oczywiście - dupy nie urywa. No jedzie i tyle. Z rozpędzeniem się do 75-85 nie ma problemu. 90-100 trzeba trochę poczekać acz przekraczanie 90kmh uważam na tym bajku za ekstrawagancję. Nie o asfalt jednak mi chodzi.

Wyjeżdżam bokami z Krzyków i wjeżdżam w okolicę pól uprawnych w poszukiwaniu jakiegokolwiek polniaka i daleko nie muszę jechać: zatrzymuję się, wyłączam ABS i jazda. Dawno nie śmigałem w terenie na motku i jeszcze nie swoim. Na szczęście jest sucho. Sporo kolein, piasek, szuter a na końcu sporo gruzu pobudowlanego w jakichś mini hopkach. Zapinam 4 i próbuję. Mocniej, mocniej, mocniej... pojawiają się jakieś spore dziury po kałużach, nad częścią przelatuję, w inne wpadam. Vmax na tej dróżce było gdzieś z 65-70kmh i moto dało sobie radę śpiewająco. Potem było parę szybkich szutrów i tam to już bułka z masłem.
Oczekiwałem bujania, dobijania, braku mocy... Na takiego polniaka nie sądzę aby było trzeba czegokolwiek więcej. Gdyby było mokro na pewno lepsze opony... Napędziłem się tam dość fest i MNIEMAM, że na lepszym sprzęcie byłoby MOOOOŻE nieco szybciej. SZCZERZE wątpię aby takie coś jak Afra za mną tam nadążyło przy dłuższej jeździe. Jednak masa zrobiłaby swoje. Kanapa na tą godzinę jazdy zajebista. Można siedzieć w wielu miejscach, bliżej, dalej i jest wygodnie.
Na stojaka przy moich 185cm tez było ok ale może jakieś podwyższenie kiery mogłoby spowodować większą wygodę.

Wadą jest brak mocy w zakrętach bo pójście bokiem z uślizgiem tyłu nie wchodzi w rachubę. Niestety :( Przelecenie na stockowym przełożeniu lekkim przodem po wodzie chyba też się nie uda. Nie próbowałem ale bardzo wątpię - może trzeba się będzie podeprzeć sprzęgłem.

Jak widzicie jestem zadowolony i bardzo zaskoczony tym godzinnym darmowym testem. Jeśli dojdzie do skutku mój czwartkowy wyjazd wynajętą na jeden dzień hondziną na pewno napiszę więcej - o kanapie :D, o podjazdach /w planach jest ich parę - min wjazd na górę szybowcową w Jeżowie Sudeckim/, o spalaniu.
Jeśli wszystko wyjdzie OK poważnie myślę o takim motocyklu. Czasami nie mam ochoty ani czasu jechać nigdzie dalej i mógłbym chcieć popyrkać sobie po okolicy bo ścieżek nie brakuje ale NC się do tego nie nadaje. Gdzieś dalej zawsze mogę ją zabrać na lawetę.

Wczoraj po wizycie w Hondzie poleciałem sobie A4 na Legnicę i wróciłem bokami w okolicy Środy Śląskiej - Tu NCek mnie bardzo mile pieści. Nawet wyprzedziłem GSa :D :D :D hehehehehehe. Ale z kuframi jechał to może nie miał powera. No i tak palił olej, że można było puścić pawia jadąc za nim.

Jeśli CRF250 dojdzie do skutku, na pewno wstępnie napnę na maxa tył, zmienię kanapę na wyższą i szerszą bez tego zaglębienia pośrodku, handbary, micha pod silnik, bagażnik pod rolkę a w dalszej perspektywie pomyślę nad przeróbką tej smiesznej czaszki z przodu na coś a'la rally żeby było miejsce na garmina i jakieś lepsze oświetlenie. Olejarka i grzane manetki też by się przydały.
większy zbiornik kosztuje w ciul, daje tylko 3,3l więcej i nie pasuje już na niego siedzenie ani boczne plastiki tak jak na orginał... podobno.

patrzyłem na umiejscowienie chłodnicy i śmietnika po prawej stronie to faktycznie jest dziwnie to zrobione.... jeden lepszy paciak i bye bye. na pewno do przeróbki w dalszej przyszłości.

Ogólnie - świetne moto. Za tą kasę to zajebiste.
Wiadomo na asfalcie jest powoli ale rzadko jeżdżę powyżej 100... za to w terenie jest bardzo fajnie. Nie wyczynowo ale dojedzie się w każdy legalny zakątek dolnego śląska a za sprawą cichego tłumika /szczerze to myślałem, że jest cichszy!/ nawet tam gdzie jest trochę nielegalnie :D

Chiński rotopax 5l kosztuje stówacza z kawałkiem. Jakby brakowało wachy...

Emek 09.07.2019 11:40

Matjasku, zbiornik ma 12,5 litra (Acerbis) co daje już racjonalne 350 km zasięgu. Tysiaka bym jednak nie dał :D.

matjas 09.07.2019 11:47

Akcesoryjny zbiornik ma dokładnie galon więcej /o ile się mylę/ a w Rally pisałeś, że 2l wincy bodaj. Tak czy owak - mały rotopax na tył i grzejesz. Tysiac to chyba nie styknie na ten zbiornik Acerbisa....
Zaletą tego orginalnego jest jeszcze to, że jak kupisz jakiegoś małego tankbaga to możesz se go przyfastrygować normalnie na magnes i wrzucić tam jakieś przydasie. Zawsze to coś.

No nic... myślę. Mnie to się podoba ta hondzina.

Emek 09.07.2019 11:54

Rally ma 10 litrów baniak a zwykła 7,8.
Acerbis ma 12,5 za 1100 pln
https://www.motorus.pl/acerbis-zbior...6-p-90627.html

JarekO 09.07.2019 11:59

Ten baniak Acerbisa nie robi przy okazji za osłonę antypaciakową dla chłodnicy?

Lucky Luke 09.07.2019 12:19

O oświetlenie bym sie nie martwił bo seryjna lampa bardzo fajnie świeci.
To samo olejarka zbędny gadżet i bagażnik , lepiej jakiegoś rogala dać.
Dodatkowe gadzety w takim sprzęcie to waga , a o to chodzi żeby było lekko.

JarekO 09.07.2019 12:35

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 643233)
O oświetlenie bym sie nie martwił bo seryjna lampa bardzo fajnie świeci.
To samo olejarka zbędny gadżet i bagażnik , lepiej jakiegoś rogala dać.
Dodatkowe gadzety w takim sprzęcie to waga , a o to chodzi żeby było lekko.

No jak olejarka zbędna? Ładne fopa. :-)

CeloFan 09.07.2019 12:41

:Thumbs_Up:
A te olejarki to się jeszcze robią w ogóle? Takie dedykowane chociaż do CRF, to bym sobie zaadaptował :D

sudden 09.07.2019 15:38

Cytat:

Napisał Emek (Post 643224)
Rally ma 10 litrów baniak a zwykła 7,8.
Acerbis ma 12,5 za 1100 pln
https://www.motorus.pl/acerbis-zbior...6-p-90627.html

Niestety to bardziej ten baniak za 1350 zł, bo w 2017 zmienili coś w zbiorniku:
https://www.motorus.pl/acerbis-zbior...-p-100770.html
U mnie chwilowo chiński Rotopax załatwia większy zasięg, a myślę nad doczepieniem czegoś na stałe z tyłu po lewej i podpięciem wężykiem podciśnieniowym.
Na przykład taki zbiornik: https://sklepcelcjusz.pl/home/401-zb...-l-zestaw.html

Matjas, jest wyraźna różnica w przyspieszaniu i elastyczności na niskich obrotach jak moto przejedzie pierwsze 2 tys km.
Przy zębatkach 14/42 (fabrycznie jest 14/40) na 2 biegu w terenie spokojnie pójdziesz bokiem w zakręcie z uślizgiem tyłu. Na 3 biegu czasem też.

Marcin-BB 09.07.2019 15:48

Mam pytanie do użyszkodników tego wynalazku: Czy na fabrycznych przełożeniach wskazania prędkościomierza i licznika pokrywają Wam się ze wskazaniami np. nawigacji?? Bo jak czasem zerknę na licznik to mam wrażenie, że zawyża sporo wskazania, albo ten motorek jest tak stabilny, że nie czuje się na nim prędkości. :D

sudden 09.07.2019 15:54

Na fabrycznych przełożeniach zawyża rosnąco od 5 km/h do 15km/h przy Vmax.
Wszystkie moje auta robią tak samo. To jakiś spisek jest chyba, żeby emisję spalin spełnić, albo co.

matjas 09.07.2019 16:14

Olejarka waży 250g... więc bez jaj. Nic to nie dodaje tak na serio, a ja sam nie wyobrażam sobie latać z łańcuchem bez automatycznego smarowania. 1000km zrobiłem NCkiem smarując pędzlem i to nie był wesoły czas, którego powinny słuchać dzieci. Założyłem motooilera przy 1000km i wtedy regulowałem naciąg - mam teraz 4700km około i nie regulowałem napięcia ani razu. Nie ma potrzeby.
Jeśli ktoś chce to niech pisze. Coś tam zawsze mogę wystrugać - części mam jeszcze dużo. Największym problemem są zbiorniki na olej 110ml bo są już w zasadzie niedostępne hurtowo. Rzutem na taśmę kupiłem ostatnią możliwą partię w DE.

Bagażnik również nie waży wiele a ja nie jestem fanem rogali. W ogóle pieczywo pszenne niezbyt lubię.
Na takie moto preferuję pakowanie lekki plecak do 7-8kg i reszta w rolkę. Nie miałem do tej pory problemu jak się zapakować na jakiś dwutygoniowy wyjazd het w pizdu... to fakt. Ale rogali nie lubię :D
Bez bagażnika nie ma za co chwycić, pod rolkę dostaje się piach i mechaci wszystko co jest pod spodem. Poza tym dupka endupo bez bagażnika jakoś mi się nie podoba.

Sudden - docelowo jestem dokładnie tego samego zdania ale nie mam jeszcze wiedzy technicznie jak to zrobić. Zbiornik boczny 3-4l powinien być wpięty PRZED pompę prawda, lub po prostu w baniak?
Jak to zrobić kiedy pompa jest wewnątrz baniaka a jedyne co wychodzi to będzie zasilanie i powrót??? Podpiąć się w powrót??? Nie kumam tego obecnie bo nie mam tego przed oczami.

Wyspawanie czegoś takiego z alu lub cienkiej stali nie będzie kłopotem dla mnie i pójdę raczej tą drogą zamiast wydawać krocie na coś co i tak nie bardzo mi odpowiada. Oczywiście JEŚLI wogle to moto do mnie przyjdzie no i JEŚLI stwierdzę, że zbiornik jest za mały.
Takie coś dopiero czuć na wyjeździe kiedy musisz tankować 3razy dziennie - na moto to jest obciążające czasowo: siku, fajka, picie, coś zeżreć, odpocząć chwilę, kawka, płacenie.... i wyjdzie pół godziny x3 1.5h z dnia jazdy. Wiadomo nie można jechać cały czas ale jak jadę te 140kmh NC po autostradzie to niestety mały zbiornik JEST problemem i tankowanie powinienem robić dla bezpieczeństwa co 180km.

Co do zmiany przełożeń na pewno 13 z przodu mnie nie kręci na jazdę na co dzień ale jest to uważam zajebista opcja PO dojeździe na miejsce. Np do takie rumunii czy gdzieś gdzie wiesz, że będziesz jeździł GŁÓWNIE offem. Wtedy zanim wystygnie rano kawa masz już zrobione nowe przełożenie i moto na pewno lepiej sobie będzie radzić poza czarnym. 13/42 to musi być zupełnie wypas.

Co do zmiany w pracy po jakimś tam dystansie to również o tym czytałem na ADVrider. Pierwsza zmiana oleju po dotarciu i jakiś tysiak/dwa - moto jedzie gładziej, mniej pali i lepiej przyspiesza. W NC również to było wyczuwalne. Zbliżam się już powoli do 5tys i faktycznie silnik pracuje równiej/ciszej. Spalanie się nie zmieniło - jak jadę bardzo powoli i oszczędnie to te 3.1 średnio wychodzi zawsze. Normalnie na co dzień mam 3.3. Wczoraj trochę szybciej polatałem z dość sporą ilością wyprzedzania to wyszło 3.8l.
CRF będzie pewnie palić realnie jakieś 3.3-3.5l/100km - to jednak mały piec i trza to kręcić, żeby jechało.

Przyznam, że zupełnie nie kumam zmiany układu wydechowego na akcesoryjny... Ten orginał jest dla mnie już dość głośny. Za ch.... nie wyobrażam sobie jak musi ryczeć przelot. Na pewno temat nie dla mnie zwłaszcza, że zyskuje się pewnie z 2KM a na pewno wkurw wszystkich w okolicy...

sudden 09.07.2019 16:32

Cytat:

Napisał matjas (Post 643286)
(...)
Sudden - docelowo jestem dokładnie tego samego zdania ale nie mam jeszcze wiedzy technicznie jak to zrobić. Zbiornik boczny 3-4l powinien być wpięty PRZED pompę prawda, lub po prostu w baniak?
Jak to zrobić kiedy pompa jest wewnątrz baniaka a jedyne co wychodzi to będzie zasilanie i powrót??? Podpiąć się w powrót??? Nie kumam tego obecnie bo nie mam tego przed oczami.
(...)

Robi się to tak, że rozpinasz z trójnika rurkę podciśnienia wychodzącą z baku, łączysz z wężykiem od nowego zbiornika i załatwione. Ten zbiornik co wrzuciłem link ma już zawór podciśnieniowy w nakrętce. Paliwo po prostu najpierw schodzi z dodatkowego zbiornika, a potem z głównego.
Tu jest filmik z gotowym zbiornikiem za grube dukaty ale bardzo fajnie jest pokazana instalacja:
https://www.youtube.com/watch?v=SHNXEMmZKAs

Przełożenie zębatek 13/42 zrywa przyczepność nawet na 4 biegu, ale nie jedzie się za fajnie bo biegi są krótkie i trzeba ciągle je zmieniać.
Natomiast do ostrzejszej orki jest naprawdę nieźle.

matjas 09.07.2019 16:44

w zakrętce to jest po prostu przelew /odpowietrzenie - opisano jako 'vent hole'/ mieć tylko nadzieję pozostaje, że ma kulkę i sie nie leje tamtędy w razie gleby.
skoro tak proste jest to podłączenie to styka zrobić stelaż i wpieprzyć tam chrotopaxa i wsio w temacie.

będzie moto to będę knuł. jak tak dalej pójdzie to będzie na forum niezła liga CRF250l :D w kupie siła :D

myku 09.07.2019 18:29

Moze mi ktos powiedziec bo nie moge znalezc co ile robi sie serwis w cfr250l i wr250r?Jak z zywotnoscia tych silnikow?

Babel 09.07.2019 18:34

wr250r -olej 6 tys a zawory 42 tys km - tak gdzieś czytałem.
Zywotnosć chyba duża;)
https://advrider.com/f/threads/yamah...thread.329337/
Z tym ze coś tam znaleźć to masakra :D
http://wr250rforum.forumotion.com/

myku 09.07.2019 18:49

:Thumbs_Up: dzieki

matjas 09.07.2019 18:53

Olej w małej śwince co 12kkm wg książki. Zawory check na 1000km i potem 24 chyba.
Jeśli się jeździ ostrzej to wiadomo... nie ma co czekać ale to i tak chyba raz w sezonie oleum.

myku 09.07.2019 18:58

Swietne bazy pod lekkie wyprawowki.
Ta nowa WR ma wymiany oleju chyba co 10tkm..i zawory co 40tkm

sudden 09.07.2019 19:00

Cytat:

Napisał myku (Post 643304)
Moze mi ktos powiedziec bo nie moge znalezc co ile robi sie serwis w cfr250l i wr250r?Jak z zywotnoscia tych silnikow?

CRF250L: olej co 12.000, przegląd zaworów co 24.000 km.

Żywotność . . . niektórzy przekroczyli 100 tys km:
https://thumpertalk.com/forums/topic...-250-l/?page=9

Opinia po 42.000 km głównie OFFem:
https://www.youtube.com/watch?v=QNxmRndYdC0

matjas 09.07.2019 19:32

Aktualnie to on ma ponad 52 tys

Novy 09.07.2019 19:40

Matjas w swoim poście:

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...&postcount=216

wstawił zdjęcie CRF250L, którą odbył jazdę próbną. Zakładam, że to rocznik 2019. Porównując zdjęcia z netu zauważam (a może oczy już nie te), że zmienili lagi jak w NAT - są ciemniejsze.
Są faktycznie czy ślepym?

matjas 09.07.2019 20:12

Nowy nie mam porównania ale potwierdzam: 2019.

teddy-boy 09.07.2019 20:38

A to widzieli?
http://www.crf250lrally.com/index.html
Nie wiem czy to ma sens ale wyglada fajnie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

matjas 09.07.2019 20:51

Super.
Coś takiego bardziej chodzi mi po głowie zamiast tego fabrycznego kondona za kupę hajsu.
Przepraszam nikogo nie chce obrazić.

M

Novy 09.07.2019 20:59

Ładna...

Też coś podobnego znalazłem. Ale to już większa zmota.

https://de.upost.info/31373634333330343731

...i po angielsku:

https://jalopnik.com/this-strange-fr...per-1764330471


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.