Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Granica Mauretania-Senegal w Rosso (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19595)

ruda 27.11.2013 12:07

Granica Mauretania-Senegal w Rosso
 
Kochani,

Mam pytanie... Czy ktoś z Was przekraczał własnym pojazdem (w naszym przypadku motocyklem) granicę mauretańsko senegalską w ostatnim czasie? Dokładnie chodzi mi o nową wizę biometryczną. Czy ktoś ją załatwiał? Doszliśmy do tego, że opłatę i wniosek o wizę składa się online i po otrzymaniu potwierdzenia należy udać sie do Berlina by wizę (po pozytywnym rozpatrzeniu) odebrać i zostawić odcisk palca. Ze względu na brak czasu planujemy z owym internetowym potwierdzeniem udać się na granicę w Rosso i tam załatwić resztę czyli wizę i odcisk palucha.... czy ktoś robił w ten sposób? I jaki był tego skutek?

Wujek Google niewiele podpowiada w tej kwestii...

I jeszcze jedno pytanie... czy do Senegalu potrzebny jest CDP? Różne źródła różnie podają... a do PZM nie mogę się dodzwonić od rana...

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki w tej i w każdej innej kwestii dotyczącej Mauretani i Senegalu (tranzyt do Gambii)
Trochę późno wpadliśmy na pomysł wyjazdu i na przygotowania mam 1,5 m-ca :)

Z góry baaaaaardzooooo dziękuję :)

Mirmil 27.11.2013 16:44

Pzm ma tylko oficjalne info o CdP. W realu karnetu nie potrzeba.
Polecam wjazd do Senegalu od strony Mali. Najprosciej najtaniej I najwiecej atrakcji

Lupus 27.11.2013 16:51

W Senegalu byłem 2 razy, ale w zadnym z nich nie udało mi się znaleźć granicy od strony Mali, więc mam jedynie doświadczenie jak wyjechać z Senegalu bez wizy ;) Natomiast wiem również że jeśli nie chcesz po drodzę przeżywać pogranicznego hardkoru, przejedź sobie granicę w StLouis (trochę na prawo) Mauretanię załatwia się w Rabacie w 2 dni a Senegal to różnie mówią, może być podobno bez wizy? Francuzi nie majo. W tamtych okolicach to różnie bywa, czasem podłużnie! A, cdp to nie ma problema.

ruda 27.11.2013 16:53

To jedna z najlepszych informacji ostatnich dni :)
Dzięki wielkie!
Myśleliśmy o drodze przez Mali ale mam dość mało czasu na cały wypad więc chcieliśmy przelecieć w miarę szybko przez Mauretanię i Senegal i skupić się już na luzie na Gambii... ale... plany są po to by je modyfikować... więc przemyślę sprawę :)

Jeszcze raz dzięki!!

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 349773)
Pzm ma tylko oficjalne info o CdP. W realu karnetu nie potrzeba.
Polecam wjazd do Senegalu od strony Mali. Najprosciej najtaniej I najwiecej atrakcji


Lupus 27.11.2013 16:55

Przemyśl, lepiej od Mali, poza tym wjedziesz w ciekawszą Mauretanię! A Mali to Mali!

ruda 27.11.2013 16:58

Lupus... kolejne dobre informacje...
Nie będziemy jednak próbować jechać bez wizy, zrobimy chyba tak, że złożymy ten wniosek internetowy, opłacimy wizę i z papierkiem z maila wyruszymy na granicę. Jednak tak podobno można zrobić tylko w Rosso - jak mówił pan z Konsulatu.
Hardkor graniczny jakoś przeżyjemy - w tym akurat mamy doświadczenie :)
Ja z Kowalem jedziemy do Agadiru na kołach więc myślimy właśnie o tym by załatwić wizy w Rabacie... próbowaliśmy dziś tam dzwonić ale chyba brakuje im pracowników do odbierania telefonów :)
Reszta wyprawowiczów musi sobie wizy jednak załatwić w Berlinie...

Dziękuję za podpowiedzi i rady :)

Lupus 27.11.2013 17:46

Jeszcze jedna rada - Rosso to na prawdę ciekawe miejsce - być w Afryce i nie zahaczyć o tą granicę to tak jakby kochać się z gumką. Rabat jest pewny, a stare miasto piękne, za to Senegal nudny, a dojazd do Dakaru to horror, miasto zresztą też, potem ładne komercyjne plaże z fullwypasem. Prawdę mówiąc na waszym miejscu śmignął bym przez B.Fasso do Togo - tam jest, no super!

Mirmil 27.11.2013 18:33

Przejscie tama kolo St Louis milo wspominam. I z ciekawych rzeczy bardzo fajne rozlewiska rzeki Senegal. Wylegarnia komarow i miejsce zimowania wodniczki. Mikroklimat idelany na zarazenie sie malaria( nawet w zimie, niestety znam przypadej Polaka, ktory byl tam autem, wrocil, okazalo sie,ze ma malarie i niestety umarl)

Przejscie Rosso- cyrk na kolkach, kasa, urzednicy, papiery.
W Senegalu trzeba obowiazkowo miec ubezpieczenie( zreszta jak i w mali i mauretani)
W Senegalu na glownej drodze sprawdzaja turystow, lapowki sa wysokie.

Wjazd do Senegalu od strony Mali- super terenm cos ciekawego. tam jest sawanna.
Mauretania po zjezdzie z glowje drogi naprawde jest ladnym krajem.

Lupus- jak to wyjechales z Senegalu bez wizy?
Wjezdzales tez bez wizy, czy z wiza?

Senegal nudny, Dakar porazka(najwyzej,ze ktos lubi zatloczene kolonialne francuskie budownictwo w Afryce) W Dakarze mnostwo sprzedawaczy podrobek(zegarki, perfumy)
Dla przecietnego murzyna z afryki zachodniej Dakar to cos jak dla przecietnego Polaka Paryz.
A z Senegalu pamietam wielkie plantacje orzeszkow ziemnych + wielkie chaldy tych orzeszkow( 20-25 metrow wysokie i dlugie na kilkaset metrow)
Duzo baobabow- wiecej niz w Mali.
O Gambi nic nie wiem, bo nie bylem.
Wiem,ze mozna tam bylo sprzedawac samochody z kierownica po prawej stronie bez problemu.

Jak bym znowu tam mial jechac, to bym sie skupil na zachodniej czesc Mali. Odpuscilbym Gambie i Senegal,a bym pojechal w zachodnie Mali. Super miejsca, ciekawe drogi, GORY, nawet duzo wody, bogata flora i fauna, ludzie,ktorzy nie widzieli jeszcze turystow.
Neno tamtedy przejezdzal, wracajac z Wagadugu, widzialem zdjecia, rewelacja.
A jak macie wiecej czasu,to Burkina, tam jest bezpiecznie,duzo atrakcji i jest gdzie pojezdzic?

Ile czasu macie od wyjazdu do powrotu do Agadiru?

Lupus 27.11.2013 18:37

Wjeżdżałem 2 razy od strony Mali, raz zgubiłem się wśród tirów i pomógł mi facet na piździku - tak skutecznie że znalazłem się po drugiej stronie. Innym razem długo szukałem urzednika i po półgodzinnym błądzeniu olałem to i pojechałem dalej. Jesli chodzi o wyjazd to Benny Hill
Wizy nie miałem

Mirmil 27.11.2013 19:00

Lupus- czyli wjezdzales tez bez wizy :)
AAA. do strony Mali- to juz rozumiem. Bo jak Rosso,albo St Louis bys wjechal bez wizy,to bylby mega wyczyn.
Granica Mali-Senegal jest traktowana po macoszemu. Malo kontroli, nie ma tam ruchu turystow, nie ma handlarzy samochodow. Jak tam przekraczalem, to zatrzymalem sie tylko u pogranicznikow, celnikowolalem i pojechalem dalej, nie bylo zadnego problemu, przy wyjezdzie St louis zapalcilem tez oplate wjazdowa,ale to bylo niewiele,cos kolo 7 $?
Kidra naprawde przejscie bezstresowe .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.