Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Jakie opony na wschut? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18274)

Lupus 08.06.2013 11:43

Jakie opony na wschut?
 
17 Załącznik(ów)
Zamieszczam niniejszym parę fotek mojego nowego osiołka, który będzie mi towarzyszem i mam nadzieję ze zrozumieniem wysłucha moich egzystencjalnych bóli i głupawych zachwytów. Mam również nadzieję że nie wytnie focha, na to właśnie liczę. Jeszcze nie wiem czy go polubię - zobaczymy!
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Parę info na temat przygotowania ww osiołka, bo może się komu przydać:
W silniku wymieniłem tłok, na lekko doprężony Wossner, sprawdziłem sprzęgło i sprężyny (górna granica) wymieniłem uszczelki, oczywiście regulacja zaworów. W gaźniku wymiana suwaka przepustnicy, drobne modyfikacje części podciśnieniowej, wymiana dysz na troszkę większe (lepsze średnio niskie obroty). Silnik zalany olejem Motoreksa 10/60, filtr gąbkowy (standart), świece irydowe. osłona silnika to panzerwerk z bardzo starego modelu dr (Dakkar)- 5 mm blacha. Między michą a michą znalazło się również miejsce dla kpl łożysk do kół oraz przednią zębatkę. Do przody ramy przymocowałem spoczniki które zdemontowałem z tyłu, przednie stopki przespawałem 5 cm niżej oraz poprosiłem kolegę Rafa o poszerzenie :).
Bak, a właściwie baczysko to prezent od Pastora, który po pewnych poprawkach mocowania do ramy zaległ był! ma on 35 l pojemności i rezerwa włącza się po 700 km :).
Kanapę wyrychtował mi kol Dżony i zrobił to jak zwykle świetnie. Wielką platformę pod rogal (30l) i wałek z namiotem i karimatą poczyniliśmy wspólnie z Pastorkiem, tak żeby wszystko się zmieściło, a kanapa pozostała cała do dyspozycji. Jak zwykle powymieniałem fabryczne śrubki przykanapowe na motylkopodobne i wywaliłem przewód + z aku na zewnątrz, w razie "W" Swietnym rogalem Exa zająłem się w szczególny sposób, a to po to żeby było szybciej i łatwiej, Dodatki wynikają z moich poprzednich sakwowych doświadczeń. Po pierwsze linki espandora do zaczepu przy bucie + 2 haki z tyłu powodują że ściąganie rogala trwa 5 sekund, a elastyczne gumy powodują stałe napięcie ustrojstwa. Przez rogal przeciągnięta jest również linka stalowa, która połączona z dwoma solidnymi uszkami stalowymi w okolicy butów powodują że bagaż nie zniknie ot taj, bez kleszczyków czy pistolki. W dolnej partii rogalika założyłem jak zwykle kieszonki, których zawsze używam przy sakwach. Mieszczą się w nich 2 flaszki po coca coli - świetne podręczne miejsce do przewozu wszelkich płynów i nie tylko! Kierowniczkę przeniosłem z Yamaszki i jeszcze podniosłem o jakieś 2,5 cm, tak że siedzę sobie jak w fotelu i mogę dowolnie zmieniać pozycję. Szybka owiewki to wycinanka z turystycznej afrykańskiej. Owinąłem też rurę taśmą bazaltową żeby mnie tak nie parzyło w nóżkę. Motorek zrobił już ze mną i Wilczycą (którą o to proszę ) jakieś 2 tys km, więc raczej powinien żyć. Na pytanka chętnie odpowiem :)

Orzep 08.06.2013 11:52

Panie Starszy, widzę naBogato!
Niech wiezie Wołka w te i nazat...
Pozdro Orzep

myku 08.06.2013 18:00

Tlusto :D,nie ma opcji zebyscie sie nie dogadali.Powodzenia ;)

Lepi 08.06.2013 18:03

Kacza nóżka mnie urzekła :)

Lupus 08.06.2013 18:21

Współpraca Wilczycy i Pastora :)

Mirmil 08.06.2013 18:26

Lyzki -ja bym sie obawial o zgubienie
nie widze dodatkowego filterka benzyny
lancuch bedziesz smarowal automatycznie,czy buteleczka?
Z tym bagazniczkiem na przednim blotniku uwazaj, bo lubi odpasc i wkrecic sie w przednie kolo,jak sa wyboje

A opony- na trase tourance lun anake
na miejscu cos kostkowatego
napisz przyblizona trase i terminy kiedy gdzie bedziesz.
Umawiamy sie na jakies ognisko gdzies tam?
zabrac Ci jakies czesci?

Lupus 08.06.2013 20:56

Sam jestem ciekaw czy łyżki dojadą, filterek benzyny mahle jest, ale obawiam się że 3 filtr już na nic, mam go zobaczymy. Łańcuch buteleczką, ale mam ZVMX i on wytrzymywał mi po 30 tys (w Afryce) to na przednim błotniku to tylko przymiarka i idzie won, brak wiary! Opony na trase Anake, na miejscu e9 i motoz. Lece prawdopodobnie w piątek, sobote, na Mongolie, przez uktaine, z poczatkiem lipca Pamir i hindukusz do polowy sierpnia.

zombi 08.06.2013 21:09

fajnie się zapowiada, a wyjdzie jak zwykle - zajebiście.
3mam kciuki

zbyszek 08.06.2013 21:17

Cytat:

Napisał Lupus (Post 321386)
na Mongolie, przez uktaine, z poczatkiem lipca Pamir i hindukusz do polowy sierpnia.

Prawdziwy podróżnik jest szczęśliwy kiedy wyrusza w drogę, счастлива

Robert Movistar 08.06.2013 21:19

Lupus, w razie czego od 3 do 10 lipca włóczę sie po Kirgistanie. Powodzenie, trzymam kciuki!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.