Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Portugalia w pigułce + TET (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34447)

bukowski 07.03.2019 16:57

Portugalia w pigułce + TET
 
Zakończyłem planowanie, szczegóły dla chętnych w załączniku*.
Jadę z 11 letnim synem, wypożyczamy od Greglasa XTZ z kuferkami.
Założenie było takie, że chcemy zobaczyć jak najwięcej Portugalii, zwiedzić trochę staroci z listy Unesco, zahaczyć o TET w miarę sił, możliwości i pogody, na koniec dnia zanocować w ludzkich warunkach.

Trasę planowałem tak, żeby dało się ją skrócić; gdyby młody wymiękał, albo nas poniewierała pogoda czy trasa. Ogólnie relacji z portugalskiego TET nie ma za wiele. Dojazd i powrót asfaltami tak czy inaczej, najbardziej mnie martwi powrót Lizbona-Cordoba-Malaga - 7h bitej jazdy.

Jeśli ktoś ma pomysły, uwagi czy pytania - zapraszam :)

*mam kłopot z załącznikiem - to doc, ma 5 MB, bo jest parę mapek. Pomoże ktoś? Albo skonwertować to z hiperlinkami i zdjęciami do html? Moja nie umiec.

Gdyby ktoś chciał się dołączyć, mysle, ze latwo da się zrobić.

Emek 07.03.2019 17:26

W zaawansowanej edycji masz spinacz. Dodasz załacznik.

bukowski 07.03.2019 17:54

Cytat:

Napisał Emek (Post 627432)
W zaawansowanej edycji masz spinacz. Dodasz załacznik.

Ale krzyczy że 1mb max.

Sent from my G8441 using Tapatalk

teddy-boy 07.03.2019 20:43

wrzuc na wetransfer i daj tutaj link

bukowski 07.03.2019 22:12

10 Załącznik(ów)
Dzień 1 - 10.04.2019
Malaga - Gibraltar - Kadyks - Sewilla - Tavira
Czas jazdy: 6h, 550 km
Czas całkowity: 10h
Nocleg

Atrakcje:
- Skała Gibraltarska
- Port w Kadyksie
- Katedra w Sewilli

Trasa: asfalt, autostrady
Załącznik 86586

Dzień 2 - 11.04.2019
Tavira - TET - €“Boavista dos Pinheiros - Almograve (Atlantyk)
Czas jazdy: 2-10 godzin, 160 km
Nocleg

Załącznik 86587
Załącznik 86588

Dzień 3 - 12.04.2019
Almograve - TET - Evora - Portalegre
Czas jazdy: 3,5 - 8 godzin, 265 km
Atrakcje:
- Kromlechy w Almendres
- Evora Roman Temple (Unesco Heritage Site)

Nocleg
Załącznik 86589

Dzień 4 - 13.04.2019
Portalegre - Caceres, Hiszpania
Czas jazdy: 2h, 130 km
Atrakcje:
Caceres Old Town - “Unesco Heritage Site
Nocleg

Załącznik 86590

Dzień 5 - 14.04.2019
Caceres - Alcantara - Zebreira - Alcafozes - Monsanto - TET - Belmonte
Czas jazdy: 2h onroad, 5h TET, 180 km
Atrakcje:
- Romańskie mosty Alcantara + Granica
- Zamek w Monsanto
- Senhora da Boa Estrela
Nocleg

Załącznik 86591
Załącznik 86592

Dzień 6 – 15.04.2019
Belmonte - Sabugal - Soito - TET - Vila Nova de Foz Coa
Czas jazdy: 3-8h, 160 km
Atrakcje - Ryty naskalne (Unesco Heritage Site) w Vila Nova de Foz Coa

Nocleg

Załącznik 86593

Dzień 7 – 16.04.2019
Vila Nova de Foz Coa - Quinta do Crasto - Vila Real - Amarante - ďƒ. Guimaraes - Porto
Czas jazdy: 4h, 270 km
Atrakcje:
- Dolina Douro - winnice – Quinta do Crasto, Quinta de la Rosa's Restaurant
- Stara stolica Portugalii
- Porto

Nocleg

Załącznik 86594

Dzień 8 - Porto, porto, porto

Dzień 9 – 18.04.2019
Porto - Lizbona
Czas jazdy: 4h+
Atrakcje:
- Obidos
- Ericeira
- Cabo da Roca
- Lisbon story

Nocleg


Dzień 10 – 19.04.2019
Lizbona - Cordoba - Malaga
Czas jazdy: 7h
Czas ogółem: 12h
Atrakcje: Mezquita w Cordobie

Załącznik 86595

Emek 07.03.2019 22:17

Jak już będziesz w Maladze to grzech do Rondy nie skoczyć. No i dla młodego wioska smerfów może być atrakcją.

bukowski 07.03.2019 22:25

Byłem rok temu, rzeczywiście trasa wzdłuż białych miast warta grzechu. Tutaj celem jest Portugalia, moje marzenie na emeryturę, dlatego przelatujemy szybko na zachód. Sewilla i tak jest po drodze, więc chociaż katedrę dla rozprostowania kości przebiegniemy.
Z okolic Malagi to mam niedosyt głównie Sierra Nevada.

Emek 07.03.2019 22:29

Fakt, góry fajne. Tam z atrakcji masz jeszcze fajna jaskinię w Nerja ale to na wschód więc nie po trajektorii.

Novy 07.03.2019 22:47

Gibraltar, jeśli wjedziesz na górę z dzieckiem to zajmie Ci to więcej czasu niż przewidujesz :)

Parking dla motocykli obok kolejki na skałę jest za darmo.
Jeśli coś będziesz kupował w Gibraltarze (np. alkohol - bardzo dobra cena :)) płać Revolutem w lokalnej walucie, bo strasznie kroją na przewalutowaniu.

Wjeżdżaj na górę kolejką i zwiedzaj swoim tempem, nie jedź busem, pomimo, że mocno będą Cię namawiać naganiacze i tylko teoretycznie ich oferta będzie ciekawsza. Kolejka do kolejki idzie naprawdę szybko.
Weź ze sobą takie cukiereczki mini lub jakieś małe ciasteczka dla małpek - będzie to niesamowita atrakcja dla dziecka. Tylko odpuść te małpy, gdzie kolejka kończy bieg i idź od razu na 'Taras Królowej Elżbiety' - tamta małpia rodzina jest dużo spokojniejsza.

Schodząc z góry jest kolejna atrakcja - jaskinie (wejście płatne), niestety byłem 10 minut przed zamknięciem i nie udało się już wejść. Widziałem tylko 'przedsionek', który zrobił na mnie duże wrażenie.

Kolejna atrakcja to z Gibraltaru są rejsy do Afryki i nie potrzeba mieć paszportu, bo tam jest jeszcze kawałek Hiszpanii.

Na Gibraltarze jest miejsce, kawałek polskiej historii, pomnik - upamiętnienie śmierci Gen. Sikorskiego.

No i ważne - Gibraltar - cześć Anglii, ale jeździ się normalnie, po europejsku :)

Novy 07.03.2019 22:50

Cytat:

Napisał sneer (Post 627477)
Byłem rok temu, rzeczywiście trasa wzdłuż białych miast warta grzechu. Tutaj celem jest Portugalia, moje marzenie na emeryturę, dlatego przelatujemy szybko na zachód. Sewilla i tak jest po drodze, więc chociaż katedrę dla rozprostowania kości przebiegniemy.
Z okolic Malagi to mam niedosyt głównie Sierra Nevada.

O atrakcjach Hiszpanii rozmawiaj z Greglasem, również, jeśli chodzi o wjazd na Sierra Nevada. Poda Tobie inną drogę niż oficjalną, którą nie wjedziesz na samą górę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.