Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Transport motocykli (laweta),Europa - badanie rynku (ankieta) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30624)

mirkoslawski 14.11.2017 13:04

Transport motocykli (laweta),Europa - badanie rynku (ankieta)
 
Cześć,
noszę się z zamiarem zatrudnienia mojego Karakana i zanim wejdę w koszty, chcę Was zaprosić do pomocy. Na czym by miała ona polegać? Chciałbym sprawdzić, czy moja oferta budziłaby Wasze zainteresowanie, czy sprosta oczekiwaniom.
To na razie nie jest oferta - to swoistego rodzaju ankieta i będę Wam wdzięczny za jej wypełnienie.

Jeśli macie jakieś uwagi, życzenia co do oferty lub sugestie co do niej - będzie to nieocenione dla mnie i już z góry dziękuję:bow:

Zaznaczam, że jest to symulacja i badanie rynku - nie jest to oferta (na razie):Thumbs_Up: Terminy wyjazdów oczywiście do ustalenia!

Przykładowa oferta na 2018 rok:

Auto - Hyundai Terracan, laweta na max 1300 kg (10 "liści" do 130 kg, 6 szt. motocykli do 210 kg, 5 szt. motocykli powyżej 210 kg). Wszystkie motocykle zabezpieczone pasami i w pokrowcach przeciwdeszczowych/przeciwpyłowych. OC przewoźnika, licencje - wszystko na "legalu".

1) Transport motocykli z Polski do Rumunii (np. Maramuresz czy też np. delta Dunaju?), możliwość transportu w obie strony, możliwość zabrania i dostarczenia motocykla "pod drzwi", możliwość zabrania do 10 kg bagaży gratis.
Start - np. 1.06.2018 (do godz. 12.00) z Kielc, wyładunek w RO, Maramuresz 2.06.2018 (max. do godz. 19.00). Odbiór motocykli w RO 9.06.2018 (do godz. 12.00) i przywóz do Polski 10.06.2018 (do godz.19.00).

Koszty:
1) w jedną stronę (z lub do RO):
a) do 130 kg - 0,6 PLN/km
b) 131 - 210 kg - 0,7 PLN/km
c) powyżej 210 kg - 0,8 PLN/km

2) w obie strony (do i z RO)
a) do 130 kg - 0,5 PLN/km
b) 131 - 210 kg - 0,6 PLN/km
c) powyżej 210 kg - 0,7 PLN/km

Odbiór/dostarczenie z pod domu:
a) w promieniu do 200 km od Kielc - 150 PLN/motocykl
b) powyżej 200 km od Kielc - 300 PLN/motocykl lub do ustalenia indywidualnie

Zlecenia na całą lawetę - koszty ustalane indywidualnie.

3) Wynajęcie całego zestawu (auto + laweta + zabezpieczenia + kierowca) na dowolny czas ( w standardzie nie dłuższy niż 14 dni roboczych) w dowolnym miejscu w Europie (UE) - 250 PLN doba + koszty transportu. W przypadku "specyficznych" zleceń - warunki ustalane indywidualnie.

a) do 130 kg - 0,5 PLN/km
b) 131 - 210 kg - 0,6 PLN/km
c) powyżej 210 kg - 0,7 PLN/km

Dlaczego u mnie?
Bo mogę dostarczyć motocykle właściwie wprost na karpackie połoniny i stamtąd je bezpiecznie zabrać :D
Motocykle są zabezpieczone i odkąd znajdują się na lawecie aż do momentu ich odbioru są pod moją opieką, są należycie zabezpieczone i ubezpieczone.
Za każda godzinę opóźnienia w dostawie - 1% rabatu!
Zabieram do 10 kg bagażu (na 1 motocykl, nie osobę!) i dostarczam wraz z motocyklami na miejsce - GRATIS.

mirkoslawski 14.11.2017 13:41

Powiedzcie - widać ankietę? Pytam, bo to moja pierwsza i nie wiem, czy wszystko dobrze zrobiłem...

Emek 14.11.2017 13:42

Wisi.

chemik 14.11.2017 13:49

Widać, ale nie można głosować.
A w temacie - ostatnio gdzieś migneła mi komercyjna oferta transportu ciężkiego enduro z Krakowa do Macedonii za 1000PLN (w obie strony). Po Twoich stawkach transport z Kielc w Maramuresz wyniósłby nieco więcej. Tłumacząc nieco inaczej - 2900km vs 1300km za tą samą stawkę.

mirkoslawski 14.11.2017 14:07

Cytat:

Napisał chemik (Post 556982)
Widać, ale nie można głosować.
A w temacie - ostatnio gdzieś migneła mi komercyjna oferta transportu ciężkiego enduro z Krakowa do Macedonii za 1000PLN (w obie strony). Po Twoich stawkach transport z Kielc w Maramuresz wyniósłby nieco więcej. Tłumacząc nieco inaczej - 2900km vs 1300km za tą samą stawkę.

Nie można głosować? O widzisz - nie mam pojęcia czemu...

Co do stawek - z moimi jestem w średniej na rynku - być może nie najtaniej ale na pewno nie najdrożej. Zdarzają się specjalne oferty (np. ostatnio Sambor oferował za 0 PLN transport do Chile bodajże) ale nie do nich się benchmarkuje choć zaciekawiło mnie to, kto tak szaleje z cenami - za 1000 PLN do Macedonii? Chemik - to była standardowa oferta czy "wyprzedaż" miejsca na lawecie? Pytam, bo dla mnie to mega ważne info i z góry dziękuję:bow:


Dzięki Pany za odzew:Thumbs_Up:

chemik 14.11.2017 14:14

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 556988)
Nie można głosować? O widzisz - nie mam pojęcia czemu...

Widzę, że ktoś zagłosował, więc chyba można. Mi wywala komunikat, że nie mogę.

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 556988)
Chemik - to była standardowa oferta czy "wyprzedaż" miejsca na lawecie? Pytam, bo dla mnie to mega ważne info i z góry dziękuję:bow:

Raczej coś pomiędzy. Jechał bus z lawetą i zostały 3 miejsca i z 1,5 miesiąca do wyjazdu, więc parcia nie było. Nie byłem zainteresowany, więc nie wnikałem głeboko w ofertę. Dlatego moim wpisem się mocno nie sugeruj, rób Swoje jak masz pomysł bazując na własnym rozeznaniu rynku.

chemik 14.11.2017 14:15

Chyba wiem dlaczego nie mogę głosować:

"WYPRAWY - Oferta PiD Tu pojawiają się oferty wyjazdów komercyjnych/zorganizowanych. Wymagana składka PiD."

Emek 14.11.2017 14:17

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 556965)
Odbiór/dostarczenie z pod domu:
a) w promieniu do 200 km od Kielc - 150 PLN/motocykl
b) powyżej 200 km od Kielc - 300 PLN/motocykl lub do ustalenia indywidualnie

To odbiór i potem odstawka czy tylko w jedną stronę?

mirkoslawski 14.11.2017 14:42

Cytat:

Napisał chemik (Post 556991)
Widzę, że ktoś zagłosował, więc chyba można. Mi wywala komunikat, że nie mogę.



Raczej coś pomiędzy. Jechał bus z lawetą i zostały 3 miejsca i z 1,5 miesiąca do wyjazdu, więc parcia nie było. Nie byłem zainteresowany, więc nie wnikałem głeboko w ofertę. Dlatego moim wpisem się mocno nie sugeruj, rób Swoje jak masz pomysł bazując na własnym rozeznaniu rynku.

@Chemik
Ok - to też ważna informacja - między innymi dlatego przewiduję możliwość ustalania indywidualnych cen (np. jedzie 5 kumpli z 5 motocyklami - będą mieli lepszą cenę niż standard). Tak samo pewnie zdarzą się się wyprzedaże miejsc na lawecie a więc pewnie i "RO za 100 PLN" jest możliwe :)

Dzięki:Thumbs_Up:

Co do możliwości głosowania - nie wiedziałem, że nie każdy może tu głosować...czy mogę prosić Moderatora o przeniesienie wątku w miejsce, gdzie będzie pasował i gdzie każdy będzie mógł wypełnić ankietę? Dziękuję z góry:bow:

@Emek - koszty "pod drzwi" dotyczą oczywiście w jedną i w drugą stronę (o ile z takiej opcji ktoś skorzysta tzn. z oferty " W obie strony":Thumbs_Up:

jaro 14.11.2017 14:56

Jeśli dobrze rozumiem to za transport motocykla do np.Borsy i z powrotem wyszło by w moim przypadku około 1000zł. Myślę, że to sporo, ale może to tylko moje zdanie. Nie chciałbym abyś mnie źle zrozumiał lecz bodajże za 1200 organizują takie wyjazdy z przewodnikiem mechanikiem i zapleczem w razie awarii więc będzie ciężko.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.