Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Dr650se vs ttr600 re (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28434)

deftones 12.02.2017 09:37

Dr650se vs ttr600 re
 
Witam,
Pogoniłem wczoraj Ktm 990 Adv, z zamiarem kupna czegoś lżejszego. W planach było dr650se, ale wyskoczyła taka Yamaha ttr600re z 2004r.

Miał ktoś okazję testować oba? W planach dołożenie większego zbiornika, płyta pod silnik, ewentualnie jakieś stelaże. Moto będzie użytkowane na weekendowe wypady, głównie kręte drogi i lekki off. Może raz do roku uda się wyskoczyć gdzieś dalej.
Jak wygląda serwis w przypadku ttr?

Pod uwagę brałem jeszcze wr250r i ktm690 enduro, ale pierwsze rzadkie jak sraczka, a o 690 różne opinie chodzą (szczególnie pierwsze roczniki, na młodsze nie ma kasy).

Dzięki!

Zmyler 12.02.2017 10:07

TTr to stary nieprzecudowany, osiołkowaty silnik z xt 600.Sporo zamienników za rozsądne pieniądze,prosta i nie bardzo wymagająca serwisowo.Średnio ogarnięty technicznie użytkownik poradzi sobie z podstawowymi czynnościami obsługowymi. Dzięki traktorowej charakterystyce dość żywotny o ile nie uprzesz się żeby go męczyć w głębokich piaskach czy b ciężkim terenie. Dr 650 se na pewno nowsza konstrukcja ale niech wypowiedzą się użytkownicy bo ja niewiele miałem z nim do czynienia(parę przejażdżek),niedawno kumpel kupił,pojeździmy to coś więcej będę mógł o min powiedzieć.TTR wydaje mi się wyższa o ile ma to dla Ciebie znaczenie.Proponowałbym przejażdżkę obydwoma dla porównania.

pattryk 12.02.2017 10:49

TTR tylko kopana!

zimny 12.02.2017 11:00

Powiedzmy że trochę zgłębiałem temat. TT to nie jest jeden model motocykla, różnią się one i to sporo - TTRE akurat uchodzi na najsłabszą opcję jeździ chodzi o jazdę terenową.

Cytat z ArturaS który w temacie ma ogromną wiedzę:

"TTR - kopniak, przód klasyczny Paioli 46 mm o skoku 280mm, tył prolink z amorem ohlinsa. Przód i tył w pełni regulowany
TTRE - e-starter, przód klasyczny, tył prolink. Skoki nieznane, ale to najmniej terenowy TT600, bliżej mu do XT, również wagą
TTS - kopniak, przód UPS z YZ250 >95, czyli Kayaba 43mm o skoku 310mm, tył monoshock (jak w XT) + ohlins o skoku chyba 300mm. To najbardziej terenowa wersja TT.
TTE - e-starter, przód UPS Kayaba 43mm o skoku ok 270mm, konstrukcja zupełnie inna niż z YZ, pełna regulacja, działa całkiem dobrze. Tył monoshock, amortyzator z chinskiego skutera o marnym skoku i tłumieniu... - nawet na zwykłych kamyczkach koło wiecznie podskakuje, tył wężykuje, nie pozwala odkręcić, a jak już się to uda i trafi większa mulda, czy dołek, to kierowca dostaje w tyłek strzała z kanapy. Jedyne lekarstwo to wymiana amora na akcesoryjny lub na ohlinsa z TTS."

Ja kminiłem podobnie - z racji sympatii do Yamahy (miałem XT600Z 1VJ) mocno zerkałem na TT. Ciężko jednak o dobry egzemplarz a niską relatywnie masę mają te bez guzika. A jest fajnie jak jest guzik - choć mocno nastawiałem się na kopaną TTR.

Silnik to prosta niezajebliwa konstrukcja z XT-ka jak już było napisane. Ale jest chłodzona powietrzem i da się ją przegrzać upalając w piachu w upale. Pomóc może akcesoryjna chłodnica oleju. Przy normalnej jeździe oczywiście nie ma tematu.

Ja sprzedając V-Stroma planowałem DR650SE, TT600E/S/R albo DRZ. Prawie bym kupił DRZ ale miałem okazję poobcować z czymś jeszcze lżejszym.

No i wylądowałem na WR450F :)

Pozdrawiam
zimny

czaja 12.02.2017 11:55

Mam ttr kolega ma se.
Asfaltowo Dr jest bardziej komfortowa. Znacznie lepszy silnik.
W teren TTR. Można z kopanej przełożyć zawias do RE. Mamy wtedy rozrusznik i fajny zawias.

deftones 12.02.2017 13:58

Rozrusznik musi być, moto będzie spędzać trochę czasu na asfalcie więc wszystkie hard enduro odpadają. Drz również że względu na zestopniowanie skrzyni biegów.
Wzrostu mam 178cm i fajnie byłoby sięgać ziemi.

zimny 12.02.2017 15:28

To zostaje DR650SE, TT600E (ew RE), XT600E. Wydaje mi się jednak że opcja najlepszą będzie Deerka.. No i jeszcze LC4 ale to już trzeba pokochać jego kulturę pracy i wibracje.

Emek 12.02.2017 15:37

Cytat:

Napisał deftones (Post 518365)
Rozrusznik musi być, moto będzie spędzać trochę czasu na asfalcie więc wszystkie hard enduro odpadają. Drz również że względu na zestopniowanie skrzyni biegów.
Wzrostu mam 178cm i fajnie byłoby sięgać ziemi.

Jestem twojego wzrostu i od jakiegoś czasu mam DRkę. Po mojemu to dobre i solidne połączenie właściwości on/off. Do wad zaliczyłbym #ujową kanapę (kolega Zet poprawi :D) i mocowanie podnóżków, które nie jest w poziomie lecz są one podniesione o ok 5 cm w stosunku do miejsca mocowania (chyba to poprawię).
Trochę za miękka jak dla mnie ale to kwestia przyzwyczajenia. Gdybyś.zanabył proponuję od razu zabezpieczyć czujnik luzu bo może narobić.kłopotów. Kontrolnie rozebrałem i śruby można było palcami wykręcać więc szkody to kwestia czasu, nie czy się zdarzy ale kiedy. Warto zając się tym w pierwszej kolejności.

Adagiio 12.02.2017 18:39

TTR to jeden z nielicznych seryjnych duali, który bez interwencji w zawias pozwala na wszechstronne użytkowanie w ogólno pojętym offie. Trzeba jednak mieć na uwadze że silnik jest chłodzony wiatrem i wypada jeździć tak aby zawsze był przeciąg w żeberkach silnika.

ArturS 12.02.2017 21:18

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tt6...tml#1c7275baab sprzęt znajomych, bardzo polecam, sam maczałem ręce w remontach. Tylny amor ohlinsa z TT-S w pełni regenerowany przed włożeniem do moto. Co sezon grzebany zawias (nowy smar w tylcu, nowy oleum przód), dbany ponad stan, miał po prostu być absolutnie niezawodny. Jakby jeszcze wrzucić lagi z TT600S, to byłaby to najlepsza możliwa zmota TTtki, czyli guzik + odpowiedni zawias. Przy czym przód TT-E akurat dobrze sobie radzi, więc niema co przesadzać, EXCeka z niego i tak nie zrobi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.