Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Z jakiego materiału jest wnętrze kasku? - modernizacja tapicerska. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41521)

Borkow 28.11.2021 10:12

Z jakiego materiału jest wnętrze kasku? - modernizacja tapicerska.
 
Mam bardzo niewygodny kask Schubert E1 i chcę przerobić górny, środkowy element tapicerki na mniej wrzynający się w dekiel. Jest to tak niewygodne a nawet bolesne, że nie mam innego wyjścia. Oddaję go do tapicera, ale nie wiem co to za materiał jest w tych kaskach? Podobno jest to coś specjalnego? Dzięki za pomoc.

Africa Tigg 28.11.2021 12:06

Też mam E1 i też uwierał mnie właśnie w w tym miejscu, powalczyłem przy użyciu łyżki ze "styropianowym" wypełnieniem, po kilku próbach w jakimś stopniu komfort poprawił się, więc może zacznij od tego?
Schubert jest dość twardy w środku, w tym aspekcie Arai xd 4 jest bardzie komfortowy, no ale każdy z nich ma swoje zalety i najlepiej mieć je obydwa.

Borkow 28.11.2021 12:12

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 758198)
Też mam E1 i też uwierał mnie właśnie w w tym miejscu, powalczyłem przy użyciu łyżki ze "styropianowym" wypełnieniem, po kilku próbach w jakimś stopniu komfort poprawił się, więc może zacznij od tego?
Schubert jest dość twardy w środku, w tym aspekcie Arai xd 4 jest bardzie komfortowy, no ale każdy z nich ma swoje zalety i najlepiej mieć je obydwa.

Możesz rozszerzyć "powalczyłem przy użyciu łyżki ze "styropianowym" wypełnieniem"?
Araia też mam, ale szkoda mi Schuberta.

Emek 28.11.2021 12:33

Możesz ugnieść wypełnienie tak aby nie uwierało. To nie kwestia pianki, tapicer nie pomoże.

luk2asz 28.11.2021 12:50

Emek ma rację, to nie kwestia tkaniny. Weź coś twardego obłego i podociskaj miejsca gdzie cie uwiera.
Swoją drogą to mam takiego E1 od ponad pięciu lat, teraz mam też Klim'a Krios Plusa i dopiero teraz doceniam "ksnapowatość" E1. Jak zakładałem ostatnio po czyszczeniu żeby dopasować to myślałem że mam czapkę puchową na głowie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Africa Tigg 28.11.2021 13:22

tak jak chłopaki piszą, duża łyżka i ugniatasz nią w miejscach gdzie kask uwiera, trzeba użyć sporej siły, ale materiał się poddaje i robi się luźniej w tych punktach.
W internetach piszą też, że używają ciepłej (lub gorącej) łyżki żeby to temperatura zrobiła robotę, ale osobiście tego nie próbowałem.

44FG 28.11.2021 17:01

Apropos E1. Też go mam. Po jakimś czasie zauważyłem, że jest coś takiego, że jak zamknę szczękę to prawie przylega mi do brody. To chyba nie jest pożądany efekt, co? Jak bym przywalił pyskiem w ziemię to ten kask złamie mi szczękę czy się mylę? X4 ma dużo bardziej wysuniętą szczękę i jest tam masa miejsca.

aadamuss 28.11.2021 17:39

E1 ma taki kształt, że szczeka jest dosyć krótka.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

44FG 28.11.2021 18:08

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 758252)
E1 ma taki kształt, że szczeka jest dosyć krótka.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

No wiem ale boję się tego że w ryj dostanę od niego

dzinks 28.11.2021 19:50

Lekkko szlifowalem ten styropian ręczną szlifierka prostą i powiekszałem otwory na głośniki.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.