Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Pliki .gpx na karcie pamięci Zumo 390 - nie widoczne (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30119)

Zet Johny 05.09.2017 11:45

Pliki .gpx na karcie pamięci Zumo 390 - nie widoczne
 
Mam pytanie do bardziej obczaskanych.
Proszę mi powiedzieć czy wszystko dobrze kojarzę.
Jak wytyczę sobie trasę i wygeneruję plik z rozszerzeniem .gpx chciałbym to zapisać na karcie pamięci żeby nie obciążać pamięci urządzenia.
Niestety w moim przypadku (zumo390lm) to nie działa. Żeby track był widoczny mogę go zapisać tylko na urządzeniu.
Oczywiście mam na karcie folder Garmin a w nim GPX ale to nie działa.
Czy potrzebny jest jakiś dodatkowy program?
Czy wejście na micro sd w tym modelu jest tylko na mapy już oryginalnie zapisane na kartach?
Oświećcie mnie :bow:

radiolog 05.09.2017 11:56

Według mnie musisz wgrać do odpowiedniego katalogu na karcie, a potem z poziomu urządzenia użyć importujemy, generalnie żeby nawigować, musi być w urządzeniu ślad

Neo 05.09.2017 11:59

Teoretycznie robisz wszystko dobrze, o ile wybierasz potem >>import<<. Nie mam Zumo więc Ci nie pomogę krok po kroku, powinieneś mieć tam aplikację Tracks zdaje się. O ile dobrze rozumiem ten wynikowy plik GPX działa po wrzuceniu do pamięci urządzenia, a przegrany na kartę już nie?
Wrzuć przez aplikację BaseCamp Garmina i daj znać jaki rezultat, chociaż według mnie powinien załapać dane z karty... Jakaś opcja w menu? Coś ukryte/wyłączone?

Zet Johny 05.09.2017 12:06

Mam już ten program na kompie i ten track zapisany (w programie na swoim koncie) ale jak chcę się połączyć z urządzeniem i wgrać tracka to nie widzi program mojego Zumo.
Co ciekawe jest tam (BaseCamp) opcja aktualizacji nawigacji i wtedy od razu wyskakuje że jest podłączone urządzenie i można zrobić aktualizację.
Nie wiem co dalej :dizzy:

Neo 05.09.2017 12:22

Podpinając Zumo do komputera masz jakieś pytanie na nawigacji o wykryte połączenie? Np. "wykryto połączenie USB, czy chcesz przejść do pamięci masowej"? Próbowałeś z kartą wpiętą do nawigacji i bez niej? A z kartą podpiętą do komputera przez czytnik, z pominięciem nawigacji?

matjas 05.09.2017 13:38

a że tak głupio zapytam... a w ZUMO da sie wrzucić track? no??? mondrali?

Wujek 05.09.2017 13:39

Cytat:

Napisał matjas (Post 546449)
a że tak głupio zapytam... a w ZUMO da sie wrzucić track? no??? mondrali?

Da się.

matjas 05.09.2017 13:51

ta.... to powiedz jak :D

Zet Johny 05.09.2017 20:40

Ok. udało się. Dzięki za podpowiedzi.
Plik .gpx kopiujemy na kartę pamięci do folderu Garmin a później poprzez "Aplikacje" a następnie "Ślady" następnie- z górnego lewego rogu wybieramy funkcję "Importuj" i wtedy nam sie pokazują ślady z karty pamięci.

Później zaznaczam pokaż na mapie i możemy zapuszczać silnik.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.