Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Przepalać czy nie przepalać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28199)

northb 10.01.2017 01:07

Przepalać czy nie przepalać?
 
Witam

Nasuwa mi się pytanie ... Czy dobrze dla naszych afryk po zakończonym sezonie(serwisie) letnim, jest przepalanie ich w sezonie zimowym? Spotkałem się z różną magią/opiniami i z ciekawości wrzucam temat, co o tym sądzicie ?

Mieciek 10.01.2017 07:36

Ja gdziesz wyczytałem ze przepalać ok ale musi łapnac swoja temperature pracy. Czyli ze musi pochodzić ja wiem z 20 min.
Bo takie tylko odpalenie i zgaszenie po paru sekundach powoduje ze w silniiku osadza sie para i zwiazki żrące.
Ale to jest coś co przeczytałem i nie pamietam cyz to byla jakaś fachowa prasa wiec ta teoria moze szybko zostać obalona przez mądrzejszych.
Z drugiej strony po co przepalać?
Jak stoi to niech stoi. Mozna aku zabrać do domu do ciepla i załadować przed sezonem.

nicek27 10.01.2017 07:46

Jak co roku w zimę przychodzi ten temat. Poszukaj a znajdziesz.
W skrócie podsumuje inne lata: nie przepalamy.
Co do akumulatora: jeden wyjmuje i podłącza prostownik, drugi nie wyjmuje ale podłącza prostownik. Trzeci co roku musi i tak kupić nowy akumukator. Czwarty ma w pupie i zostawia jak jest. Po zimie lekko doładowuje i jest wszystko git.
Dopompuj powietrza w kołach, przetrzyj z brudu, przykryj pokrowcem i czekaj na wiosne. Jeśli masz metalowy bak to niegłupio zatankować do pełna.
Jeśli już przepalać to pasuje i przegonić co by silnik się dobrze zagrzał, a w zimie to raczej o to ciężko.


:)

torak 10.01.2017 11:07

Gdybym miał nie jeździć to:
1. Wymieniłbym olej
2. Umył bym
3. Nasmarował łańcuch
4. Spuścił powietrze z kół o 50% (pod warunkiem że stoi na centralnej)
5. Zatankował do pełna.

Gdybym nie jeździł.:D

Fazmin 10.01.2017 11:09

Zdecydowanie nie
 
Witam,

Jestem przeciwny przepalaniu.
1. Najlepsze dla akumulatora jest ładowanie małym prądem i spokój. Niektóre aku mają nawet napisane ilość prądów rozruchowych. Także akumulatorowi byś tylko zaszkodził. Podładuj i zostaw.
2. Silnik zalej świeżym olejem i zostaw w spokoju. U nas na salonie motocyklowym stoją motocykle nawet 2 lata nie uruchamiane a spasowane są na pewno bardzo dobrze potem się je uruchamia i jest ok.
3 Uruchamianie wytworzy skroploną wodę która zwiększy korozję, także osuszyć zabezpieczyć i zostawić.
4. Jak uruchamiać to na dworze. Jest zimno a odpalanie zimnego silnika jest szkodliwe dla niego samego. Lepiej wypij piwo i popatrz się na moto :)

jorge 10.01.2017 14:20

Cytat:

Napisał torak (Post 513716)
Gdybym miał nie jeździć to:
1. Wymieniłbym olej
2. Umył bym
3. Nasmarował łańcuch
4. Spuścił powietrze z kół o 50% (pod warunkiem że stoi na centralnej)
5. Zatankował do pełna.

Gdybym nie jeździł.:D

Nic z tego nie robię ,poza serwisem oczywiście. Odpala ja głupia po 4 miesiącach - od 3 zakręcenia. :D:D

torak 10.01.2017 16:49

No przeca napisałem że to rozważania teoretyczne;).
Poza p. 4 każdy z nas musi wykonać pozostałe.
No i może poza p. 2.

Tak w ogóle, to najlepiej po prostu pojeździć co jakiś czas.

gruby 10.01.2017 16:59

jak ktoś ma ogrzewany garaż to sobie morze przepalać kiedy chce

szymon25 10.01.2017 17:22

Ja tam przepalam a i czasami przejeżdżam się po garażu, nie mogę się powstrzymać.

northb 10.01.2017 18:24

Oprócz redukcji ciśnienia, można jeszcze napuścić oponkę jakimś czarnidłem :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.