Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   KTM (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=178)
-   -   690 - co by tu... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36470)

Babel 07.01.2020 15:14

690 - co by tu...
 
1 Załącznik(ów)
Tak przez przypadek w wyniku transakcji wiązanej zostałem właścicielem 690 z 2009 roku - długo o niej myślałem - bo spory przebieg ( ok 70 tys) a i nie byłem przekonany i miała być wr250r - ale jak się przejechałem 690 to.... :drif::drif::drif::lc8::lc8:
Nie wiem chyba z KTM nie idzie się wyleczyć...(chyba że mnie wyleczy finansowo :haha2::haha2::haha2: )
Załącznik 92898
https://photos.app.goo.gl/TcFxcXnnejMW8Nng7
Oprócz tego co na zdjęciu mam do niej duży bak Safari i kufry Alu Zega ze stelażem ( ale tego nie będę chyba używał) - póki co wylądowało to na strychu.

Tak sobie dłubię przy niej w zimowe wieczory:
Poszedł nowy Olej Ipone Katana Off-Road 10W60, jedno z łożysk w kole tył do wymiany + nowy płyn w chłodnicy ( jakiś Motul)
Rozebrałem i przesmarowałem wahacz i kiwaczkę ( jak ja kocham układać te igiełki w łożyskach wahacza :vis: )

Wymieniłem filtr paliwa - dla potomnych :
Filtr paliwa KNECHT KL 15 OF
Indeks: 259449 (KL 15 OF)
+ opaski DRESSELHAUS 4730/000/17 6,8X8
do kupienia w Intecarsie - z tym , że mam wrażenie że nowsze roczniki maja grubsze przewody paliwowe i wtedy opaski - w rozmiarze 9 zamiast 8 - 4730/000/17 7,8X9,5 - ale to do potwierdzenia

Dalej pójdzie sprawdzenie zaworów, świeca , filtr powietrza. smarowanie łożysk główki ramy, płyny hamulcowe i olej w sprzęgle, serwis przedniego zawiasu.
Na pewno coś muszę zrobić z tym wlewem paliwa - kupić podwyższenie.
Czeka już na założenie na tył nowe Pirelli MT21

No i tyle sobie wymyśliłem - jakieś propozycje gdzie by tu zajrzeć ??

misiak 07.01.2020 19:22

Ładny dzik :Thumbs_Up:
Gratulacje

redrobo 07.01.2020 19:52

Wydaje mi sie, ze na advrider i na orangepower jest wiecej o tym sprzecie... Przy takim przebiegu to mozna juz i silnik rozebrac i poszukac:) Ale najwazniejsze dzwigienki zaworowe, pompa wody, oleum wysprzeglika, zawory itp... Dobrze byloby zweryfikowac co bylo uczciwie robione w tym czasie... Ja u siebie przy podobnym przebiegu wlasnie szykuje sie do wymiany rozrzadu, tloka i co wyjdzie dalej... (schoc nic sie nie dzieje niepokojacego)

temek 07.01.2020 20:31

Cytat:

Napisał Babel (Post 664324)

No i tyle sobie wymyśliłem - jakieś propozycje gdzie by tu zajrzeć ??

Zajrzeć nie, ale wydech zmień.

Babel 07.01.2020 21:08

Zapomniałem dodać - łańcuszek rozrządu i napinacz jest wymieniony i rolki też.
Oczywiście zajrzę do tego przy okazji sprawdzenia luzów.
Na razie głębiej do silnika nie będę zaglądał -Silnik wg mnie pracuje bardzo cicho, nie stwierdziłem ubywania oleju - więc nie widzę potrzeby grzebania.- polatam trochę , zobaczę czy mi na 100% pasuje.

Pompa wody - co z nią ??

Co do wydechu - no fakt wygląda jak wygląda i pewnie jest ciężki - ale z drugiej strony podoba mi się jego cicha praca.

temek 07.01.2020 21:49

Cytat:

Napisał Babel (Post 664356)
Co do wydechu - no fakt wygląda jak wygląda i pewnie jest ciężki - ale z drugiej strony podoba mi się jego cicha praca.

...i gorący. Założysz rogala to go przysmaży, razem z tymi pomarańczowymi plastikowymi boczkami.

Powodzenia.

Babel 07.01.2020 22:27

Cytat:

Napisał temek (Post 664358)
...i gorący. Założysz rogala to go przysmaży, razem z tymi pomarańczowymi plastikowymi boczkami.

Powodzenia.

To jest argument - tego nie widziałem

lukasz_vip 08.01.2020 08:09

W każdym KTM należy wymienić wydech z seryjnego na akcesoryjny. Nie dość, że zyskujesz kg, to wydech się nie grzeje, moto ma lepiej oddychać. Możesz założyć przelot z db-killerem i nie będzie wcale głośniej. W każdym z moich 5 KTM'ów LC4 tak zrobiłem a nawet w LC8 i jest znaczna poprawa.

madafakinges 08.01.2020 09:22

Pozwoliłem sobie zamieścić zdj. z linka na forum.

Babel 12.01.2020 10:39

2 Załącznik(ów)
Mam prośbę - wychodzą kolejne kwiatki - może ktoś mi zrobi kilka zdjec jak powinny być puszczone linki gazu.
U mnie prawdopodbnie przez przypięcie linek do ramy trytyką przez poprzedniego własciciela :( , mam kiere do wymiany.
Oraz druga prośba - do czego jest podpiete odpowietrzenie zbiornika paliwa z jedne strony do korka a z drugiej ??- bo umnie ktoś to usunał całą rurkę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.