Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3982)

Kazmir 14.08.2009 21:16

Cytat:

Napisał tomozdyn (Post 70222)
Określam luz na łożysku wałka niecały 1mm. Zmienię samą zębatkę i powinno dać radę. Wysłałem kolege do Larssona:):). Mam nadzieję, że jak łożysko szlag trafi na dobre to nie zrobi mi spustoszenia w skrzyni i silniku??. Tak na marginesie z Hondy Plaza dzwonili że z wymianą łożyska jest dużo robory w africe i robocizna to 1 800 - nie ma co fachowcy od brania pieniędzy:)

Jeśli to faktycznie łożysko to tylko jazda w "koło komina na pół gwizdka".

Kto taki mądry był z tą zębatką 17 ???

Dzieju 15.08.2009 00:10

Kazmir, pomysłowych ci u nas dostatek....

tomozdyn 15.08.2009 00:36

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 70232)
Jeśli to faktycznie łożysko to tylko jazda w "koło komina na pół gwizdka".

Kto taki mądry był z tą zębatką 17 ???

Drugi właściciel od którego kupilem królową.
Jakoś przejezdziłem 2 sezony:mur:. Po zmianie zębatki na 16T (dostała takiego kopa, że odkryłem jej drugie oblicze afri:):):) mimo to zdecydowałem się jeszcze w tym sezonie zmienić łożysko szkoda motusza.

Dzieju 15.08.2009 00:41

sprawdź od której strony jest wciskane

tomozdyn 15.08.2009 00:56

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 70260)
sprawdź od której strony jest wciskane

niestety trzeba rozebrać wszystko jest w najgłębszej czarnej d..ie motusza dlatego plaza bierze za robociznę ponadstandardowo 1 800.
Trzeba rozebrać prawie wszystko (patrz Haynes). Pocieszam się tylko tym że gdyby nie 17 ząb nie miał bym kłopotu na głowie.

Dzieju 15.08.2009 09:23

nie patrz na haynesa tylko swoimi oczami , niektóre łożyska w połówkach silnika są wciskane od zewnątrz

aker 24.08.2009 21:24

Łożysko wałka zdawczego jest wkładane od środka. Niestety. Rozwalenie łożyska przy działąjącym silniku może narobić dużo gnoju, bo wszystko co ruchome w łożysku może wpaść do środka. Z tym łożyskami jest jakaś d.pa. Ja właśnie w piątek zobaczyłem że na łożysku mam 3 mm luzu !!! Mam robotę na zimę :(

Dzieju 24.08.2009 22:51

normalnie szok, co to się dzieje z tymi ( niektórymi) Afrykami.....jak się tak poczyta to ktoś przypadkowy może nabrać wątpliwości co do jakości AT......

tomozdyn 25.08.2009 07:16

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 71328)
normalnie szok, co to się dzieje z tymi ( niektórymi) Afrykami.....jak się tak poczyta to ktoś przypadkowy może nabrać wątpliwości co do jakości AT......

Szanowne FORUM,
jak donosza Czarnuchy z NRD i napotkani mechanicy, luzy na lożysku wałka zdawczego są spowodowane między innymi, lub jak kto woli przede wszystkim
"ZBYT DUŻYM NACIĄGANIEM ŁAŃCUCHA".
Potem mamy - kosmiczny koszt i jak na czas tego nie wyłapiemy spustoszenie w skrzyni. Mi na szczescie rozwalajace sie lozysko drasnelo tylko 1 trybik.

podos 25.08.2009 08:36

Cytat:

Napisał aker (Post 71301)
Łożysko wałka zdawczego jest wkładane od środka. Niestety. Rozwalenie łożyska przy działąjącym silniku może narobić dużo gnoju, bo wszystko co ruchome w łożysku może wpaść do środka. Z tym łożyskami jest jakaś d.pa. Ja właśnie w piątek zobaczyłem że na łożysku mam 3 mm luzu !!! Mam robotę na zimę :(

jaka dupa? Kupiles nie dbany motocykl z milionowym przebiegiem, od wlasciciela ktory lancuch naciągał na centralce... Ot i cała prawda.
I jeszcze miało być tanio?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.