Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Honda ale glebogryzarka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45485)

Pawel_z_Jasla 02.02.2024 07:35

Honda ale glebogryzarka
 
Rozważam na szybko zakup glebogryzarki. Potrzeby to obrobienie kawałka szklarni /3x8m./, jakieś rzędy pomiędzy kilkoma krzakami winorośli, coś w malinach i ogólnie drobne grzebanie w ziemi. Oczywiście można kupić nową czy wypożyczyć ale nowa "uczciwa" to koszt kilku tysięcy a wypożyczenie to każdorazowo 100PLN + fakt, że akurat u mnie pasuje coś max 60cm. szerokości roboczej a większość wypożyczalni ma poważne sprzęty z mocą i rozmiarami przekraczającymi moje potrzeby. Za cirka 1.100PLN wyszukałem używkę w przyzwoitym stanie Honda F210 z silnikiem GV100K1 /produkowana jeszcze w kraju kwitnących wiśni/ i szerokością "agregatu" nieznacznie ponad 50cm. Jak ktoś ma doświadczenie z takim lub podobnym sprzętem będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi:bow:. Dotychczas teren ogarniałem ręcznie systemem "ziemia/powietrze" czyli łopata, motyczka i grabki ale z wiekiem człowiek robi się wygodny:blues: Z góry dzięki i pozdrawiam ogrodników...

dawid8210 02.02.2024 07:51

Paweł, a zastanawiałeś się nad metodą bez przekopywania? Czyli co jesień czy wiosnę dajesz warstwę kompostu i tyle. Zacząłem tak robić u siebie jesienią. Szpinaki, rzepy, pak choi i inne warzywa krótkiego dnia fajny dały plon w ogródku. W szklarni 5x4 m też tą metodą poszedlem. W sezonie się okaże jak będzie rosło wszystko pod szklem.Na kanale ,Naturalnie o ogrodach" jest to fajnie wyłożone co jak robić

majkowski1 02.02.2024 12:38

Mam elektryczną (już nie sprawną, bo złamała się część napędu i nigdzie nie jestem w stanie dokupić), do roboty na małym "ogródeczku". Wcześniej używana długie czasy pod budami krytymi folią. Tyle, że pod folią, to ziemia lepsza niż w workach w sklepie, czyli miękka i w miarę "sypka", a na ogródku twardo i zależy jaka wilgotność. Służyła długo, ale nie polecam już w porównaniu do glebogryzarek z napędem. Inna kultura pracy, zdecydowana przewaga jeśli chodzi o mielenie ziemi.

O tej "wygodzie"... Nie myśl, że uda się na tym wiele energii czy pracy zaoszczędzić... Dużo trzeba się namęczyć bez napędu, non stop podtrzymywanie maszyny w powietrzu, mimo że sie opiera o grunt na prowadnicach. Tak czy tak będzie gryźć w głąb, a jeśli nie to "podskakiwać" na gruncie. Taka ogólna uwaga, bo na temat tego modelu nic nie wiem. Konieczne: rękawice najlepiej antywibracyjne i obuwie wysokie z podnoskami, a polecam również z wkładką antyprzebiciową, bo pierun wie co pod ziemią się kryje...

Pawel_z_Jasla 05.02.2024 09:18

3 Załącznik(ów)
No i poszło:D, stara ale jara Honda F210. Sprzęt ma kole 25 lat a wygląda :drif: Stara, dobra Japonia /coś jak pierwsze AT/, chromy niemal wzorowe, plastiki nadal "gientkie", żaden metalowy element w tym noże nie posiadają śladu korozji a silnik pali od samego patrzenia. Nie wiem jak oni to wtedy robili ale jakość wykonania powala na kolana. Mam nadzieję, że nie zawiedzie moich oczekiwań co do ułatwienia prac rolno-spożywczych.
Załącznik 131785
Załącznik 131786
Załącznik 131787

Podziękował wszystkim tym, którzy doradzali na priva i telefonicznie:bow:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.