Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Przejście graniczne TAJ-CHN na przełęczy Kulma (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33433)

trolik1 01.11.2018 10:09

Przejście graniczne TAJ-CHN na przełęczy Kulma
 
Był ktoś może? Jakieś doświadczenia?
pozdrawiam trolik

bukowski 01.11.2018 10:57

Cytat:

Napisał trolik1 (Post 609192)
Był ktoś może? Jakieś doświadczenia?
pozdrawiam trolik

Ja byłem. Pusto, ładnie, ale parenascie kilometrow przed przełęczą zawrócił mnie ponury strażnik z karabinem.
Edit: jednak nie byłem, byłem na tej ślepej drodze, która idzie na poludnie w stronę korytarza Wakhanskiego.

trolik1 01.11.2018 16:23

Cytat:

Napisał sneer (Post 609210)
Ja byłem. Pusto, ładnie, ale parenascie kilometrow przed przełęczą zawrócił mnie ponury strażnik z karabinem.
Edit: jednak nie byłem, byłem na tej ślepej drodze, która idzie na poludnie w stronę korytarza Wakhanskiego.

A gdzie Cię zawrócił? My chcieliśmy tam jechać i pożniej dalej na południe do Zorkul, ale czasu nam zabrakło...
pozdrawiam trolik

sambor1965 01.11.2018 16:59

Ale co chcesz wiedzieć? Byłem. Przejscie tylko dla miejscowych, od tego roku podobno wpuszczono kilku rowerzystów. Motocyklem się nie da.

trolik1 01.11.2018 17:26

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 609261)
Ale co chcesz wiedzieć? Byłem. Przejscie tylko dla miejscowych, od tego roku podobno wpuszczono kilku rowerzystów. Motocyklem się nie da.

Koleś na horizons unlimited pisze, ze jest w kontakcie z chińską agencją która oferuje usługę przejazdu przez to przejście i dalej do Pakistanu...dlatego pytam o doświadczenia innych. Interesuje mnie ten kierunek na przyszły rok.
A tak przy okazji jeszcze raz dzięki za przywiezienie opon do Biszkeku!! Pamiętaj że jakby co to czekam na plaży w Świnoujściu :-)
pozdrawiam trolik

sambor1965 02.11.2018 16:22

Cytat:

Napisał trolik1 (Post 609265)
A tak przy okazji jeszcze raz dzięki za przywiezienie opon do Biszkeku!! Pamiętaj że jakby co to czekam na plaży w Świnoujściu :-)
pozdrawiam trolik

Jeszcze napisz, że za darmo to mi juz na pewno podziękujesz i będę miał tabun chętnych na darmowe wożenie szpejów... Kulma teoretycznie jest wciąż nie do zrobienia dla motorkowców. Wybieramy się w przyszłym roku do Indii przez Chiny i Pak, ale przez Torugart. Nie widzę przewagi z Kulmą. Kaszgar wart jest wizyty. Poza tym z Kulmy lądujesz od razu w Taszkurganie omijając ładny kaałek Karakorum Highway po chińskiej stronie.

Elvis 02.11.2018 17:01

Tutaj jest relacja Kanadyjczyka z przekroczenia tej granicy na piechotę...

Ale to przypadek szczególny, bo gość mieszka w Chinach i ma żonę z tamtąd...

https://duodehen.wordpress.com/crossing-the-kulma/

trolik1 02.11.2018 17:44

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 609391)
Jeszcze napisz, że za darmo to mi juz na pewno podziękujesz i będę miał tabun chętnych na darmowe wożenie szpejów... Kulma teoretycznie jest wciąż nie do zrobienia dla motorkowców. Wybieramy się w przyszłym roku do Indii przez Chiny i Pak, ale przez Torugart. Nie widzę przewagi z Kulmą. Kaszgar wart jest wizyty. Poza tym z Kulmy lądujesz od razu w Taszkurganie omijając ładny kaałek Karakorum Highway po chińskiej stronie.

Głównie chodzi o cenę - agencja chce podobno 2tys dulków od pierwszej głowy. Z tego co wiem przez Torugart jest średnio 4000 za pierwszą głowę. Przejazd jest też o jeden dzień krótszy. Na caravanistanie jest kilka raportów z przejazdów przez Kulmę w tym roku, ale to sami rowerzyści i autostopowicze.
pozdrawiam trolik

sambor1965 02.11.2018 18:22

Jedź w naszym terminie. Będzie 1250 za głowę.

trolik1 02.11.2018 18:45

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 609411)
Jedź w naszym terminie. Będzie 1250 za głowę.

Myślałem o tym, ale niestety terminy nie pasują :-(
Mam nadzieję, że będziecie planowali Indie na 2020, bo jeśli mi się w przyszłym roku nie uda, to uzbieram więcej kasy na następny:-)
pozdrawiam trolik


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.