Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Dyngs od ssania - RD07A (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1697)

ramires 03.09.2009 15:37

Mała ciekawostka - nie wiem od czego ja miałem, ale ten element jaki miałem już wcześniej miał porowaty pierścien, za jaki można było łatwo chwycić palcami i dokręcić/odkręcić. Nówki sztuki już tego nie miały ... czyżby kolejne oszczędności pana Chądy?

podos 03.09.2009 15:41

bo mialeś z 04. W 07 tego nie ma. Tylko szesciokąt.

ramires 03.09.2009 15:50

hmm, czyli jednak na to samo wychodzi, oszczędności p. Chądy

Dorabiać z tym pierścieniem chropowatym czy tak jak w RD07 ma być?
Zrobie tego masę z mosiądzu

podos 04.09.2009 08:34

Chodzi tylko o lepszy materiał. Kształt zewnętrzny nie jest tak wazny jak wewnętrzne odległości - tam musi byc super precyzja. poza tym wyjdzie super drogo jak bedzie z tym moletowanym kołnierzem.

Mecia 04.09.2009 09:25

Joł. W czym sie objawiają te nieszczelności? Bo u mnie cos sie dzieje na wolnych i nie wiem co jest pięć , cały czas na wolnych kicha sobie. Konrad1f miał drugi zestaw gazników niepotrzebny ale do RD04, nie wiem czy pasi.

podos 04.09.2009 10:45

w niedomykaniu zaworków, w czarnych swiecach, 12l/100km i brak mocy na wyzszych obrotach.

a kichanie (strzelanie w tłumik) to za uboga mieszanka wiec lewe powietrze gdzieś...

samul 04.09.2009 13:00

1 Załącznik(ów)
Wystrugałem następujący patent: ułamaną część tego plastikowego dinksa A zastąpiłem nagwintowana mosiężna tuleja, którą wkleiłem w pozostałość B, bo ułamało się dokładnie przy kołnierzu. Dla pełni szczęścia pod ten kołnierz idzie cieniutki o-ring i jest pięknie. Koszt minimalny :)



I w ogóle przepraszam, że nie pochwaliłem się wcześniej, ale jakość przespałem watek :(

wd60 01.11.2009 15:23

2 Załącznik(ów)
Byłem zmuszony dorobić mosiężne króćce do linki ssania, w zamian za plastikowe hondowskie. Bardzo istotnym jest wewnętrzny element w postaci kryzy, o którą opiera się pancerz linki. Zmiana wymiaru spowoduje, że jedna strona albo się nie będzie domykała, albo dostanie za mało powietrza.
Gwint w tym króćcu został wykonany narzynką a nie nożem tokarskim. Narzynka (o skoku 1) została do tego celu specjalnie zeszlifowana aby można było wykonać gwint do samego końca (bez potrzeby robienia rowka, jak w przypadku nacięcia nożem)

rambo 28.05.2010 09:48

Wytoczyłbyś tego wiecej dla czarnych braci..? :bow::bow::bow:

samul 28.05.2010 21:50

To jest kawal pięknej rzeźby w metalu! Ale...

Ale bardzo dobrze pasuje pol takiej nagwintowanej tulejki, na ktora nakreca sie oprawke od lampy :D. Sklejamy na goraco z tym co zostalo z plastikowego co sie ulamal. A lamie sie zwykle przy tej kryzie. Dla szczelnosci traktujemy gwint odpowiednim mazidlem. I to wszystko!

:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.