Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Kaski Shark 'a Vision r st2 i evoline 3 Ktoś coś testował? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25024)

PszemekADV 10.10.2015 16:39

Kaski Shark 'a Vision r st2 i evoline 3 Ktoś coś testował?
 
Hejka zastanawiam się nad nowym kaskiem do spokojnej turystyki, nigdy nie miałem szczękowca dlatego chciałem spróbować. Przymierzałem i przymierzałem ale irytowało mnie że po otwarciu szczęka bardzo ciąży :(

Wtedy wpadłem na sharka evoline 3. Powiem szczerze bardzo fajny kask, nie czuć jego ciężaru na głowie, szczęka otwiera się cała do tyłu. Bajera w sharpie pinć gwiazdek (ale vw też niby ekologiczny :D) przy czym słaby współczynnik zamknięcia szczęki w czasie kolizji mnie martwi :( doczytałem też że bardzo hałasuje :(

I tak już chciałem go porzucić na rzecz kasku sharka skwal czy jakoś tak. kask z diodami ale po przymiarce podziękowałem. Strasznie wydawał się tandetny ;/

Ale dobrze mi leżał shark vision r st2. I tutaj najbardziej się zastanawiam. Miał ktoś z nim do czynienia? Jak z głośnością? Szkoda że nie ma pinlocka ;/ ale wydawał mi się naprawdę atrakcyjny.

Ogólnie to brałbym agv k3 bo super mi leżał i było wszystko naprawdę hit tylko ciężko wchodziły okulary, a do sharków brylki wchodzą no problemo :)

Ktoś coś więcej wie? Jak to jest naprawdę?

bass 10.10.2015 18:14

Nie ma cichych szarków. Nie bierz bez pinlocka bo będziesz potem klął jak deszczem jebnie. To już nie te czasy, żeby się męczyć z parującymi szybkami.

PszemekADV 10.10.2015 18:58

szkoda że nie można potestować kasku w czasie jazdy :(
evoline ma b. dużą skorupę ;/ ale chyba go wezme bo chciałem mieć szczękowca, zatyczki do uszu wsadzę i myślę że będzie gites ;)

Mówisz że pinlock to zło? U mnie w cabergu sprawdza się rewelacyjnie ;)

PszemekADV 10.10.2015 18:59

abo może zainwestować w nolana?

Emsi 10.10.2015 20:19

Nie wiem teraz jaki model, ale brat ma Sharka, jakiś wysoki model. Ja mam N104evo. Blenda sporo niżej schodzi w sharku, chciałbym tak w nolanie, ale da się żyć. Mechanizm szczęki lepiej działa w nolanie, bez problemu i delikatnie jedną ręką się zamyka, w sharku tak jak babę czasem trzeba piznąć, żeby się zamknęła ;) ... i to dwoma rencami :)
Szumią oba, który bardziej nie wiem. I ja i brat zakładamy słuchawki, puszczam cichutko muzę i jest gitara, przyjemne z pożytecznym.
Musiałbym trochę w tym sharku pojeździć, żeby mieć porównanie.

bass 10.10.2015 22:17

Cytat:

Napisał PszemekADV (Post 452509)
szkoda że nie można potestować kasku w czasie jazdy :(
evoline ma b. dużą skorupę ;/ ale chyba go wezme bo chciałem mieć szczękowca, zatyczki do uszu wsadzę i myślę że będzie gites ;)

Mówisz że pinlock to zło? U mnie w cabergu sprawdza się rewelacyjnie ;)

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, żeby brać z pinlockiem. :D

Co do kupowania - nie wiem u kogo chcesz kupować ale ja jak kupowałem swoje kaski to robiłem tak - jechałem moto do sklepu, kładłem kase na blat, brałem kask i na obwodnice. Nikt pretensji nie miał i jeszcze coś tam fajnego podoradzali.

honda_honda 11.10.2015 11:23

Pinlock to dobra rzecz ale... ja jeżdżę w okularach i w czasie deszczu muszę uchylać szybę kasku bo ona dzięki pinlockowi nie paruje ale parują mi okulary.

tmarc 11.10.2015 12:51

Przemek tylko 104 nolana. Nolana lepiej wykonany. Evoain wygląda jakvwiadro na głowie. Jest poprostu ogromny.

PszemekADV 14.10.2015 21:22

Zaryzykowałem wziąłem kask ls2 nowy model metro. Zobaczymy co to będzie dam znać ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.