Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Białoruś - powrót przez Brześć (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44205)

wooocash 17.04.2023 15:10

Białoruś - powrót przez Brześć
 
Cześć

Wracał ktoś w tym roku przez Brześć do Polski? Interesuje mnie kwestia elektronicznej kolejki na przejściu, jak to teraz wygląda bo jest sporo sprzecznych informacji w tej kwestii...
Łukasz

ATomek 17.04.2023 16:49

Zanim ktoś zapoda świeże informacje, to mogę powiedzieć, jak było w sierpniu.
Wspomnę, że motocyklem ominąłem całą kolejkę na 1,5dnia stania, aż pod pierwszy szlaban. Sytuację opisuję z pozycji pierwszego pod tym szlabanem.
System polegał na tym, że wjeżdżając na teren przejścia granicznego, tego przy pierwszym szlabanie dostawałeś numer i miejsce na jednym z pięciu pasów. Twój wjazd pod kolejny szlaban i dalej na właściwe przejście był możliwy tylko po wyświetleniu się na tablicy numeru rej. twojego pojazdu. Jeden szlaban dla wszystkich 5 pasów, stąd nie można było zmienić pasa, ani podjechać bliżej. To miejsce nie zadaszone. Tuż przed wielkim deszczem pozwolili mi wjechać za szlaban, pod dach, ale i tak musiałem czekać swojej kolejności.

Był też zupełnie osobny pas dla tych, którzy wykupili przez internet za ok.60 rubli miejsce na przekroczenie granicy umówione na dokładną godzinę. Z tego, co mi wiadomo, są wykupione do końca roku.
Cała granica w Brześciu trwała 6,5godziny, bez jakiejkolwiek możliwości przyspieszenia. Kategoryczny zakaz ominięcia kolejki już za samym przejściem skutkuje cofnięciem z ostatniego posterunku na koniec kolejki

Lucky Luke 18.04.2023 16:31

Znajoma Białorusinka tydzień temu stała autem 40h żeby wjechać do PL.

wooocash 23.04.2023 22:49

Cytat:

Napisał ATomek (Post 815373)
Zanim ktoś zapoda świeże informacje, to mogę powiedzieć, jak było w sierpniu.
Wspomnę, że motocyklem ominąłem całą kolejkę na 1,5dnia stania, aż pod pierwszy szlaban. Sytuację opisuję z pozycji pierwszego pod tym szlabanem.
System polegał na tym, że wjeżdżając na teren przejścia granicznego, tego przy pierwszym szlabanie dostawałeś numer i miejsce na jednym z pięciu pasów. Twój wjazd pod kolejny szlaban i dalej na właściwe przejście był możliwy tylko po wyświetleniu się na tablicy numeru rej. twojego pojazdu. Jeden szlaban dla wszystkich 5 pasów, stąd nie można było zmienić pasa, ani podjechać bliżej. To miejsce nie zadaszone. Tuż przed wielkim deszczem pozwolili mi wjechać za szlaban, pod dach, ale i tak musiałem czekać swojej kolejności.

Był też zupełnie osobny pas dla tych, którzy wykupili przez internet za ok.60 rubli miejsce na przekroczenie granicy umówione na dokładną godzinę. Z tego, co mi wiadomo, są wykupione do końca roku.
Cała granica w Brześciu trwała 6,5godziny, bez jakiejkolwiek możliwości przyspieszenia. Kategoryczny zakaz ominięcia kolejki już za samym przejściem skutkuje cofnięciem z ostatniego posterunku na koniec kolejki

Dzięki za info. Dzisiaj wygląda to praktycznie tak samo i według osoby, która dzisiaj przekraczała granicę faktycznie można podjechać na moto omijając kolejkę ale tylko pod pierwszy szlaban gdzie wjeżdża się nie tyle na przejście graniczne co na parking przejściowy i tam trzeba czekać do momentu aż na tablicy wyświetli się nasz numer pojazdu co dopiero upoważnia do wyjazdu z tego parkingu i podjechanie do właściwej kolejki do terminalu granicznego. Przy wyjeździe z parkingu informują motocyklistów, że nie wolno omijać kolejki do terminalu granicznego.
W niedzielę przed południem całość to 3 godziny. W dni robocze kilkanaście godzin nie jest rzadkością.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.