Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   BMW r 100r - wolne obroty (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27774)

strobus1 28.10.2016 21:18

BMW r 100r - wolne obroty
 
Pany i Panewki poradźcie...
Pacjentka to R100r z 96' - ostatnia z rodu prawdziwych dwu zaworowych betoniarek. Problem jest jeden - po rozgrzaniu, takim prawdziwym po 30km jazdy, wolne obroty rosną w okolice 1700rpm, silnik bardzo powoli schodzi z obrotów więc manewry miejskie wymagające redukcji są "upiardliwe".
Regulacja gaźników, dysze itd - według manuala.
Gaźniki odszczurzone przy pomocy chemii do czyszczenia wtrysków. Linki ustawione zgodnie z manualem, wydech jak i dolot fabryczne. Gaźniki nie zużyte - 60kkm realnego nalotu :dizzy:
WTF?? Na siłę próbowali spełnić normy emisji spalin bez użycia systemu PAIR poprzez zmniejszenie dysz w gaźnikach??
Mam na razie dwa pomysły - zwiększyć poziomy paliwa - nie liczę na zbyt duży efekt, zwiększyć dysze wolnych obrotów - ten pomysł bardziej do mnie przemawia.
Kto ma jeszcze inne pomysły - proszę do tablicy, obiecuję przemyśleć, nie gwarantuję realizacji.

zdrowia

MUTT 28.10.2016 21:21

a może Mirek Nadarzyn pomoże ....

matjas 28.10.2016 21:25

lewe powietrze. typowy objaw moim zdaniem.
jeśli masz wątpliwości zadzwoń do mnie i p..dol mirka. dam Ci telefon do Pastora to se pogadasz o R2V aż Ci łeb spuchnie.

m

strobus1 28.10.2016 21:26

Cytat:

Napisał MUTT (Post 504362)
a może Mirek Nadarzyn pomoże ....

Nie wiem czy się znamy, ale moje zdanie o mirku jest znane od lat wielu :)

strobus1 28.10.2016 21:29

Cytat:

Napisał matjas (Post 504364)
lewe powietrze. typowy objaw moim zdaniem.
jeśli masz wątpliwości zadzwoń do mnie i p..dol mirka. dam Ci telefon do Pastora to se pogadasz o R2V aż Ci łeb spuchnie.

m

O Panu z nadarzyna się już wypowiedziałem :vis:.
Przetelefonię do Cię kierowniku w sprawie.

matjas 28.10.2016 21:36

to się minęliśmy postami o krzywy króciec :D

zadzwoń zadzwoń, jak nie on to ktoś z jego towarzystwa Ci udzieli pomocy.
rozrasta Ci się park jak widzę :D muszę to zobaczyć ten park się rozrastający :D

m

strobus1 28.10.2016 21:52

Zapraszam do parku serdecznie - jesień kolory maluje ;).
Sprzęt jest kumpla dobrego.
Sprzętem do prac leśnych i ścinkowych polatasz to od razu katełema skupisz do kupy.

siwy 28.10.2016 23:33

W rusku podobny objaw miałem jak były cienkie podkładki między gaźnikiem a cylindrem i się gaźniki nagrzewały, po wstawieniu porządnych półcentymetrowych było dużo lepiej. Ale tam pewnie są gumowe krućce jak w japońcach.

Navaja 29.10.2016 00:44

Siwy już Ci napisał.
Zobacz te mufy gumowe pomiędzy gaźnikami a głowicami. Jak mają 20 lat to są pewnie sparciałe, popękane i tamtędy zasysa lewe powietrze
Gdybyś wymieniał to nie tnij ze szlaucha, bo takie zaraz szlag trafi tylko kup oryginalne. Numer katalogowy: 13721338362.
Pozdrawiam

kulka 29.10.2016 01:05

moto juz swoje lata ma , moze zamiast ustawien ksiazkowych sprubuj ustawic tak by chodzil najlepiej ...
w moim bigu na mieszance ustawionej wg ksiazki nie chcial zchodzic z obrotow a po kilku korektach sruba skladu mieszanki teraz chodzi idealnie i dosc daleko jej od ustawienia fabrycznego


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.